Module8 - modulacyjny kombajn od Solid State Logic

Module8 - modulacyjny kombajn od Solid State Logic

2 kwietnia 2024, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Solid State Logic

Dział oprogramowania firmy Solid State Logic najwyraźniej dorzucił pokaźną szuflę węgla do pieca. Co i rusz bowiem z tej kuźni wychodzi jakaś nowinka. Właśnie do oferty trafił najnowszy dodatek do linii SSL Complete, łączący brzmienie klasycznych procesorów efektowych z wszechstronnością nowoczesnego środowiska komputerowego.

 

 

Wtyczka Module8 mieści w wirtualnej skrzynce sześć niezależnie pracujących modułów przetwarzających: Phaser, Flanger, Chorus, Tremolo, Vibrato oraz Pan, a każdy z nich wyposażony został we własny zestaw dedykowanych regulatorów parametrów. Moduły można przemieszczać i ustawiać w dowolnej kolejności, a to dzięki prostemu interfejsowi, funkcjonującemu na zasadzie „przeciągnij i upuść”.

Wszystkie procesory dysponują odrębnymi elementami sterującymi pracą LFO: Rate, Depth i Shape – każdy z oscylatorów LFO można skonfigurować tak, aby generował fale sinusoidalną, trójkątną, piłową, rampową lub prostokątną, w synchronizacji z tempem hosta DAW lub w trybie swobodnym. Dalsze możliwości dostosowywania kształtu modulacji zapewniają takie parametry jak przesunięcie fazowe i inwersja. Co więcej, wszystkie moduły można zsynchronizować z globalnym LFO, a nawet źródłem zewnętrznym, o ile tylko pozwala na to konfiguracja routingu w programie DAW.

 

[img:1]

 

Oprócz sześciu głównych modułów przetwarzających, Module8 oferuje także dwa efekty pracujące w układzie wysyłkowo-powrotnym: Lo-Fi oraz Space, które zostały zaprojektowane tak, aby nadawały materiałowi źródłowemu brzmienie w stylu vintage i głębię przestrzenną. Dostępnych jest ponadto kilka dodatkowych parametrów globalnych do regulacji ogólnej głębokości modulacji, potencjometr Width, który umożliwia modyfikowanie szerokości obrazu stereo, a także regulator balansu dry/wet.

Wtyczka Module8 jako indywidualny produkt wyceniona została na 100 euro (bez jednego eurocenta), ale w jej posiadanie można wejść także poprzez wykupienie subskrypcji pakietu SSL Complete. 

SSL Module8 można kupić na store.solidstatelogic.com

 

Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

Solid State Logic Solid State Logic www.solidstatelogic.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa

Sklepy muzyczne > Solid State Logic rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości