SSL 360° Link - nowe, większe możliwości

SSL 360° Link - nowe, większe możliwości

28 marca 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Solid State Logic
Dystrybucja: AUDIOTECH

Konieczność sięgania po myszkę, gdy pod ręką ma się wyspecjalizowany kontroler do obsługi wtyczek, jest co najmniej uciążliwa. Ale czy da się coś zrobić, jeśli sterownik ów dedykowany jest do obsługi pluginów jednego, konkretnego producenta? Zwykle niewiele. Nawiązuję tu do sytuacji z kontrolerem UC1 firmy Solid State Logic, który z założenia projektowany był pod kątem pracy w środowisku oprogramowania 360° tej samej marki. Dzięki nowej wtyczce SSL 360° Link możliwe stało się kontrolowanie dowolnej wtyczki VST3 innego producenta przy użyciu tej powierzchni sterującej. Korzystając z 360° możemy uzyskać dostęp do dowolnej wtyczki, pracując w hybrydowym systemie „wirtualnej konsolety”. Oprogramowanie to jest dostępne do bezpłatnego pobrania za pośrednictwem menedżera pobierania SSL.

 

 

Hybrydowa kombinacja sprzętu i oprogramowania, obejmująca kontroler UC1 i oprogramowanie SSL 360°, jest wynikiem kilkudziesięciu lat doświadczenia Solid State Logic w projektowaniu konsolet. Pozwala na sterowanie poszczególnymi funkcjami wtyczek SSL 4000 E, 4000 B, Channel Strip 2 i Bus Compressor 2. Wraz z udostępnieniem SSL 360° Link, użytkownicy UC1 zyskują kontrolę nad znacznie szerszą paletą pluginów, a to przekłada się na niemal nieskończone możliwości w zakresie produkcji i miksowania muzyki.

Wtyczki VST3 innych producentów, mapowane za pośrednictwem 360° Link, stają się widoczne w mikserze wtyczek SSL 360° (którym sterować można również za pomocą kontrolerów SSL UF1 i UF8) obok własnych pluginów emulujących tory kanałowe - SSL 4K E, 4K B i CS2 - co skutkuje jeszcze głębszą ich integracją w środowisku DAW.

 

[img:1]

 

SSL 360° Link oferuje przy tym zbiór konfigurowalnych map dla popularnych wtyczek torów kanałowych SSL takich firm jak Slate Digital, Harrison Audio, Universal Audio, Waves i Brainworx. Chociaż UC1 jest zoptymalizowany pod kątem typowego układu toru kanałowego, dowolną wtyczkę można szybko zmapować za pomocą przyjaznego dla użytkownika narzędzia.

 

[img:2]

 

Warto na koniec wspomnieć, iż w aktualizacji SSL 360° V1.7 zawarto szereg ulepszeń obsługi kontrolerów z serii U i interfejsu SSL 12. Zaimplementowano integrację UC1, UF8 i UF1 z oprogramowaniem Bitwig i Digital Performer, a ponadto poszerzono możliwości konfigurowania przycisków w UF8 oraz funkcjonowania pokrętła jog w UF1. Dla SSL 12  z kolei przygotowano funkcję chwilowej komunikacji talkback. ​

 

Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

Solid State Logic Solid State Logic www.solidstatelogic.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa

Sklepy muzyczne > Solid State Logic rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości