Audio Damage przedstawia Bitcom - "Nowoczesną, rwącą bity na strzępy, cyfrową kostuchę"

Audio Damage przedstawia Bitcom - "Nowoczesną, rwącą bity na strzępy, cyfrową kostuchę"

10 stycznia 2013, 10:00
Producent: Audio Damage

[img:1]

Audio Damage ogłosił ostatnio powstanie nowego bit crushera, Bitcom.

Oto, co producenci mówią o swoim produkcie:

Istnieją plug-iny, które wrzucamy na ścieżki, by dać im delikatne wibracje. Bitcom nie jest jednym z tych plug-inów. Nie ma tutaj "modelowania analogowego". Nie ma też ciepła ani efektu tube saturation. Wtyczka ta jest wyzbyta ze wszystkiego, co mogłoby określać ją mianem "vintage". Bitcom to nowoczesna rwąca bity na strzępy, cyfrowa kostucha, która nie ima się opisów i żyje na krawędzi stabilności.

Opisując w pigułce nowy plug-in - jest to sekwencer krokowy, którego sygnał przechodzi przez bit crusher. Sekcje te są sprzężone kompresją sidechain. Jednak, jak zapewniają nas producenci, te dwa zdania nie są w stanie opisać "bałaganu", jaki Bitcom jest w stanie zrobić w naszej kompozycji. Twórcy sięgnęli po stertę podręcznikowych sztuczek, by stworzyć nowoczesny efekt znany z wielu utworów współczesnej muzyki elektronicznej.

[img:2]


Specyfikacja:
 

  • Rozwałkowywanie bitów: silnik Bitcom jest unikalny. Każdy krok z sekwencera posiada osiem przełączników, które (ujmując najprościej) włączają i wyłączają poszczególne bity. Więc, gdy wszystkie 8 przełączników jest włączonych - sygnał wyjściowy równa się sygnałowi wejściowemu. Gdy zaczniemy je wyłączać, zaczną się dziać dziwne rzeczy.
  • Sygnał syntezowany: Bitcom zawiera w sobie prosty monofoniczny syntezator, który może być cały czas włączony i manipulowany obwiednią, lub może być sterowany za pomocą MIDI. Jest on zmiksowany z sygnałem wejściowym, więc w rezultacie otrzymujemy feerię dziwnych dźwięków. Zamiennie, Bitcom można traktować, jako sam syntezator, w przypadku włączonych wszystkich kroków bit crushera (punkt wcześniej na tej liście).
  • Sidechain: W przypadku używania plug-inu w wersji VST3, sygnał sidechain może zastąpić sekcję syntezatora. Efekt tego przypomina, jak napomykają twórcy, wrzucenie dwóch sygnałów do maszynki do mięsa. I, ostrzegają producenci, zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
  • Sekwencer: sekwencer Bitcom zsynchronizowany jest z hostującym DAW-em. Sekwencja może być długości od 1 do 16 kroków. Sekcja ta posiada też funkcję swing.

Cena i data wydania plug-inu nie jest jeszcze znana.

Bitcom będzie wymagał systemu OS X Intel 10.6.0 lub nowszego, lub Windows XP SP 2 lub nowszego. Będzie też dostępny zarówno na 32-, jak i 64-bitowe wersje systemów operacyjnych.

Oprogramowanie i DAW Syntezatory DAW Pluginy, instrumenty, sample Inne

Studio

Kolejna prestiżowa marka w portfolio Audio Plus: SCHOEPS
Więcej wiadomości