Paiste & Vinnie Colaiuta: Formula 602 Essentials

Paiste & Vinnie Colaiuta: Formula 602 Essentials

31 stycznia 2013, 11:50
Producent: Paiste

[img:1]

Po wielkim sukcesie wznowionej produkcji legendarnej serii Paiste - formuły 602, firma zapowiedziała kolejną nowość.

Ze zmodyfikowanego brązu 602 opracowano nowy wymiar dźwięku, wprowadzając model 602 Essentials przy współpracy z Vinnie Colaiutą - bez wątpienia jednym z najbardziej wpływowych perkusistów na świecie.

Dodajmy, że Vinnie nie tak dawno podjął współpracę z firmą Paiste po wieloletniej grze na talerzach Zildjian, w której to firmie brał również udział przy projektowaniu legendarnych już talerzy z serii A Custom.

Pomysł perkusisty opierał się na wypełnieniu przestrzeni pomiędzy ciemnymi, a jasno brzmiącymi talerzami.

[img:2]

 

Chciałem wziąć trochę bogactwa brzmienia, ciepła, ciemnego charakteru i tego co najlepsze w serii Signature Traditionals i połączyć to z definicją brzmienia formuły 602. Z perspektywy czasu myślę, że ludzie od projektowania brzmienia w Paiste mieli podobny pomysł. Nasze idee dążyły do tego samego.

 

Na każdym kroku byli w stanie doskonale wprowadzić w życie koncepcję, którą wcześnie wspólnie omówiliśmy. Nie starali się przekonywać mnie do niczego, ja niczego im również nie narzucałem. Jeśli pojawiała się jakaś kwestia, którą kwestionowałem - mówiłem im o tym. Bywały sytuację, w których nie potrafiłem przedstawić swoich wizji, a oni odczytywali je z mojej twarzy.

Vinnie Colaiuta

 

[img:3]

 

Formuła nie jest zaprojektowana wyłącznie pod wymagania i oczekiwania Vinniego Colaiuty. Talerze zostały wykonane z myślą o wielu gatunkach muzycznych.

 

Miałem na myśli wszystkie cechy poszukiwane przez perkusistów. One nie kontrolują Ciebie, ale to Ty stanowisz nad nimi kontrolę.

Vinnie Colaiuta

 


 

[img:4]

Akustyczne Talerze

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

GEWA Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Strzelecka 44/4 45-525 Opole

Sklepy muzyczne > Paiste rozwiń listę sklepów

Perkusja

703X & MINI - Nowości od EFNOTE na NAMM'24
Więcej wiadomości