Strata Prime - Nowa perkusja elektroniczna od Alesis

Strata Prime - Nowa perkusja elektroniczna od Alesis

26 marca 2024, 10:00
autor: Mateusz Wiewióra
Producent: Alesis
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Niedawno prezentowaliśmy nowości stworzone przez firmę EFNOTE podczas targów NAMM 2024. Kolejny z wielkich graczy na rynku perkusji elektronicznych - Alesis - ogłosił powstanie modelu Strata Prime.

 

 

Strata Prime to zestaw elektroniczny mający być przełomowym projektem dla firmy w kontekście technologicznym. Każdy szczegół został przemyślany tak, aby zapewnić perkusiście naturalne wrażenia i czuły na zmiany instrument. Naciągi wykonane w całości z siatki mają opcję regulowania ich napięcia. Hi hat został zaprojektowany tak, aby działać z każdym statywem pod hi hat. Na talerzach można grać na ich całej powierzchni i reagują jak talerze akustyczne. Tworzą one rodzaj ekspresji, jakiej można oczekiwać od starannie wykonanego instrumentu. Moduł zawiera bardzo dobrze wykonane ścieżki brzmieniowe, które mogą zadowolić nawet najbardziej wybrednych muzyków.


[img:2]

Moduł

Pod obudową kryje się potężny wielordzeniowy procesor, który w ciągu kilku sekund ładuje ogromne zestawy z wieloma próbkami i zapewnia natychmiastową swobodę twórczą w dostosowywaniu zestawów czy artykulacji. Sprzęt można ustawiać do indywidualnych potrzeb, chociaż na Strata Prime można grać od razu po wyjęciu go z pudełka. Ekran dotykowy sprawia, że każdy parametr jest łatwy do kontroli. Dostępnych jest również sześć pokręteł do szybkiego przewijania i szczegółowych preferencji.

Oprócz fabrycznych 75 zestawów, Strata Prime zawiera cztery biblioteki dźwięków - Alesis Prime Acoustic. Ogromna kolekcja dźwięków perkusyjnych została nagrana w Powerstation Studios w Nowej Anglii. 

 

[img:1]

 

Nowy zestaw składa się z sześciu bębnów z naciągami wykonanymi w całości z siatki. Zaczynając od dwustrefowego werbla 14”, po tomy 8” / 10” / 12” / 14” i oczywiście 20” stopę, która zapewnia wygodną powierzchnię do gry, a jednocześnie odpowiednią dla wszystkich rodzajów pedałów perkusyjnych z pojedynczą i podwójną platformą. Naprężenie można regulować na wszystkich sześciu naciągach, dzięki czemu można ustawić dokładny poziom odbicia i ekspresji według własnych preferencji. 

 

[img:4]

 

Talerze ARC Strata Prime są niezwykle czułe. Wszystkie trzy talerze - 18-calowy ride i dwa 16-calowe crashe - są trój strefoweWszystkie reagują w zakresie 360 stopni, więc nie tylko można grać w dowolnym miejscu na talerzu, ale można je zamontować na standardowych uchwytach statywów perkusyjnych. Talerze Crash and Ride oraz hi-haty posiadają czujniki i profile o dwóch krawędziach, które umożliwiają niesamowitą ekspresję.

 

[img:3]

 

Cena za instrument oscyluje w okolicach 15.000 zł.

 

Zestawy Elektroniczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Alesis rozwiń listę sklepów

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości