Strike Amp 12 MK2 i Strike Amp 8 MK2 - wzmacniacze do perkusji elektronicznych od Alesis Drums

Strike Amp 12 MK2 i Strike Amp 8 MK2 - wzmacniacze do perkusji elektronicznych od Alesis Drums

2 kwietnia 2024, 09:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Alesis
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Firma Alesis Drums ogłosiła, że wprowadziła na rynek Strike Amp 12 MK2 i Strike Amp 8 MK2 – dwa nowe modele w swojej wciąż rozbudowywanej linii elektronicznych wzmacniaczy perkusyjnych. Wzmacniacze te zostały specjalnie zaprojektowane do odtwarzania zakresów częstotliwości wytwarzanych przez elektroniczne zestawy perkusyjne i instrumenty multipad, zapewniając czysty i mocny dźwięk.

 

[img:1]

 

Seria Strike Amp wyróżnia się funkcjonalnością dostosowaną do potrzeb współczesnego perkusisty. Obydwa modele Strike Amp 8 MK2 i Strike Amp 12 MK2 oferują spory zapas mocy - odpowiednio 2000 i 2500 watów. Ta moc gwarantuje, że dźwięk będzie w stanie przebić się na każdej scenie. Każdy model został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z bazą sprzętową potencjalnego użytkownika - dysponuje łączem Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego dźwięku, podwójnym wejściem combo XLR/1/4” do bezpośredniego podłączenia instrumentu, a także wyjściem XLR do przesyłania sygnału do innych wzmacniaczy lub podłączania do systemu PA.

 

[img:2]

 

Ponieważ warunki akustyczne w scenie, w klubie czy w sali prób mogą być czasem sporym wyzwaniem, zarówno Strike Amp 12 MK2, jak i Strike Amp 8 MK2 są wyposażone w przełącznik filtra górnoprzepustowego (HPF). Przełącznik ten umożliwia szybkie usuwanie problematycznych częstotliwości, zapewniając, że bębny przebiją się przez miks z odpowiednią przejrzystością i wyrazistością. Dodatkowo dołączony jest przełącznik Ground Lift, który eliminuje potencjalny brum wynikający z pętli uziemienia, mogący pogorszyć jakość wykonania.

 

[img:5]

 

Obydwa wzmacniacze są skonstruowane tak, aby były wytrzymałe i lekkie, co ułatwia transport i konfigurację na potrzeby występów lub sesji treningowych. Konstrukcja umożliwia również różne opcje rozmieszczenia: można je postawić w tradycyjnej pozycji pionowej, ustawić w formie odsłuchu scenicznego do bezpośredniego monitorowania lub zamontować na statywie w celu zwiększenia zasięgu działania. Ta elastyczność jest nieoceniona dla zapewnienia optymalnego pokrycia dźwiękiem, szczególnie w ustawieniach zewnętrznych lub w miejscach, gdzie zasięg systemu PA może być ograniczony. Seria Strike Amp gwarantuje, że dźwięki perkusji będą dostarczane dokładnie tam, gdzie są potrzebne.

 

[img:3]

 

Obydwa wzmacniacze wyposażone są w 1-calowy driver wysokotonowy oraz 12- (Strike Amp 12 MK2) i 8-calowy woofer (Strike Amp 8 MK2) oferując maksymalny poziom ciśnienia dźwięku równy - odpowiednio - 132 i 130 dB. Pasmo przenoszenia większego z nich rozciąga się od 53 Hz do 20 kHz, a mniejszego od 62 Hz do 20 kHz, przy czym wzmacniacze ważą tylko niespełna 16 kg (12 MK2) i 9,5 kg (8 MK2).

 

[img:4]

[img:6]
 

Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki Elektroniczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Alesis rozwiń listę sklepów

Pro Audio

HK Audio FINEO - seria "skrojona" pod instalacje
Więcej wiadomości