Oświetlenie:  Relacja z Prolight+Sound 2013

Oświetlenie: Relacja z Prolight+Sound 2013

17 kwietnia 2013, 13:38

 

Patrząc na rozmiary niektórych stanowisk oraz rozmach z jakim prezentowane są nowe produkty firm oświetleniowych słowo kryzys nabiera zupełnie innego znaczenia. 

No bo o jakim tu kryzysie można mówić, jeśli we Frankfurcie marki oświetleniowe zostały "upchnięte" na 3 halach?! Tony sprzętu oraz instalacji, tony elementów scenograficznych i dziesiątki metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczych. Taki rozmach kłóci się trochę z ideą wszechobecnego oszczędzania. Strach pomyśleć jakby to wyglądało, gdyby sytuacja gospodarcza była znacznie lepsza... ;)

Jak co roku najwięksi i najpopularniejsi producenci przyciągnęli największą ilość gości. Stanowiska Martina, DTS, ETC czy Robe pękały w szwach. Ale czy na pewno ze względu na ich produkty...? W kuluarach można było usłyszeć opinie, że na stanowisku Martina dają darmową wodę, na stanowisku Robe bardzo dobre darmowe torby, a u Włochów można wypić najlepszą kawę.... ;) Podobno najciekawsze premiery można było znaleźć w zupełnie innych miejscach.

DTS już od kilku tygodni zapowiadał rewolucję w swoich ruchomych głowach. Na targach ujrzeliśmy dwie najważniejsze dla marki premiery - DTS MAX oraz DTS Raptor. Martin by Harman pokazał całą gamę nowych efektów Rush, a High End Systems promowało swoje najnowsze rozwiązania dotyczące ruchomych głów oraz konsolet Hog4. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje marki Christie, która chyba ostatecznie wyjaśniła jak w wypada ruchoma głowica (Clay Paky) w porównaniu z jej projektorami. 

Również marka Panasonic przedstawiła swoje produkty. A wśród nich znalazły się wielokrotnie nagradzane projektory PT-DZ21K i wielkowymiarowe ekrany.

[img:1]

Stoisko CHRISTIE

 

 

Produkty z popularnej i uznanej serii projektorów 3-chipowych DLP – Roadster J i M, jak również „Christie Nitro Solutions” integrujące obrotowe obejmy oraz systemy cyfrowych reflektorów stanowiły centrum wystawy, a akompaniowały im Chirstie MicroTiles w różnych kształtach i formatach.

Prezentowana na stoisku Christie YK100 to jednoramienna obejma, zaprojektowana specjalnie dla serii Christie M oraz Christie LX1500. System pozwala na wymianę głowy oraz zamontowanie projektora wideo z innym projektorem na obejmie – sterowanego dzięki protokołowi DMX. Firma zaprezentowała też Christie YK50, mniejszą, dwuramienną obejmę, kompatybilną z projektorami Christie LX700 oraz Christie LHD700. (czytaj więcej)

 

Stoisko Red Lighting

 

 

 

Stanowisko ChamSys

 

Brytyjski producent nastawni komputerowych oświetlenia scenicznego - ChamSys, zaprezentował na targach nową wersję konsoli PRO 2014 ze zwiększoną ilością obsługiwanych programowo środowisk DMX do 64, a także PC WING COMPACT z nowymi funkcjami i dodatkowymi rozwiązaniami hardware'owymi.

 

 

 

Stanowisko Spotlight

 

Z pozoru niepozorne stoisko Spotlight, w tym roku, z profesjonalnego punktu widzenia było jednym z najciekawszych stoisk na całych targach. Spotlight zaprezentował pierwszy na świecie wysokiej jasności reflektor prowadzący oparty na module LED!! 

 

  

Stanowisko ADJ GROUP

 

Jednym z większych stanowisk na targach mogła pochwalić się grupa ADJ Group skupiająca w sobie kilka ciekawych marek: Elation, American Dj, American Audio, Acclaim Lighting. Ich showroom przeżywał prawdziwe oblężenie za każdym razem, gdy odbywała się w nim prezentacja nowości ADJ. Marce Elation poświęcono ponad połowę stoiska, którą zaadoptowano na mini scenę oraz mini studio Tv gdzie prezentowano najnowsze rozwiązania właśnie z tej dziedziny.

 

Stanowisko Cameo

 

Swoją ofertę jak również parę nowości przedstawiła niemiecka marka Cameo. W ofercie tego producenta znajdziemy reflektory PAR, belki do podświetleń, sterowniki DMX jak również ruchome głowy. 

 

 

Stanowisko Philips Entertainment

 

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

 

 

W tym roku organizatorzy otworzyli halę numer 9.1, na której znaleźć można było produkty oświetlenia scenicznego marek azjatyckich. Poza tym na halach Prolight + Sound królowały wszędobylskie wytwornice dymu, ognia i rażące światłem ekrany multimedialne. Dołączając do tego ciepło buchające z radiatorów potężnych głowic, hale Prolight+Sound można określać mianem najgorętszych. Nie tylko ze względu na najnowsze produkty.

Rewolucja Dźwiękowa w Kosa Buena Studio
Więcej wiadomości