Wersja 2.0 języka programowania Processing już jest

Wersja 2.0 języka programowania Processing już jest

7 czerwca 2013, 00:00

[img:1]

Twórcy ogłosili ukończenie prac nad Processingiem 2.0, najnowszą odsłoną dość popularnego, darmowego języka programowania open source, przeznaczonego mediom elektronicznym i nowej sztuce medialnej.

Kompilator działa na systemach Mac OS X, Windows oraz GNU/Linux. Oto, co o Processingu mówią producenci:

Nowa wersja Processingu skupia się na szybszym wyświetlaniu grafiki, nowej infrastrukturze do pracowania z bazami danych oraz ulepszone rejestrowanie i odtwarzanie wideo. Poszerzone i usprawnione zostało również potencjalne środowisko programistyczne.

Nowa funkcja "Modes" pozwala systemom programistycznym, takim jak JavaScript i Android na współpracowanie z aktualnie przez nas używanym środowiskiem twórczym. Nowy Contribution Manager sprawia, że dystrybucja i instalowanie dodatków przez społeczność użytkowników jest bardzo prosta. Renderery P2D oraz P3D zbudowane zostały na bazie nowoczesnego OpenGL-a, a programy przez nas stworzone mogą teraz korzystać z shaderów GLSL.

Jeśli do tej pory nie słyszałeś/aś o Processingu, możesz sprawdzić przykłady oprogramowania, jakie ludzie dzięki niemu piszą. W internecie dostępna jest również garść tutoriali do nauki tego języka.

Kompilator można ściągnąć z tej strony: >link<.

Przykład wykorzystania Processingu 2.0:

I jeszcze arcyciekawy dokument o twórcach projektów intermedialnych:

Ciekawe instalacje Oprogramowanie i DAW Inne

Studio

DirectOut i RME znów łączą siły
Więcej wiadomości