MEYER SOUND: system dźwiękowy 360° z modułów CAL w hali koncertowej w Vancouver.

MEYER SOUND: system dźwiękowy 360° z modułów CAL w hali koncertowej w Vancouver.

18 stycznia 2014, 13:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

[img:1]

W zawierającej 1185 miejsc hali koncertowej Chan Shun Concert Hall w centrum artystycznym Chan Centre w Vancouver, zainstalowano 360-stopniowy system dźwiękowy złożony z 6 sterowanych podwieszanych kolumn głośnikowych CAL od Meyer Sound.

Modyfikacja ta znacząco podniosła klarowność brzmienia oraz równomierność dystrybucji dźwięku w hali.

Odpowiedzialność za stworzenie systemu zdolnego do emisji dźwięku równomiernie w całej hali (w tym do 180 trudno dostępnych siedzeń na balkonie dla chóru za sceną) oraz do pracy na różnych wysokościach (zważywszy na ruchome mechaniczne ekrany akustyczne) przypadła specjalistycznej firmie Engineering Harmonics z Martinem Van Dijk na czele.

[img:2]

System kolumnowy CAL wykorzystuje skomplikowane algorytmy DSP, pozwalające na manipulację kątem emisji dźwięku, pozwala na wycelowanie kolumny w pożądany obszar. Centralna grupa kolumn w Chan Centre składa się z trzech skierowanych wprost modułów CAL 64 skierowanych na poziom orkiestry i dwóch balkonów, a ponadto dwóch skierowanych na boki jednostek CAL 32 i jednej skierowanej do tyłu CAL 32 (dla sekcji chóru).

Pracownicy i artyści, a także uczestnicy spektakli od razu zauważyli różnicę w dźwięku i koniec problemów ze słyszalnością w odległych sektorach.

Poza głównym systemem, zainstalowano nagłośnienie typu lewy-prawy bazujące na systemie line array MINA od Meyer Sound – składa się ono ze sparowanych grup po 10 kolumn MINA wraz z subwooferem 500-HP, oraz wypełnienia w postaci 10 kolumn UPM-1P, jak i dwóch naziemnych subwooferów 700-HP i systemu zarządzania Galileo z procesorem Galileo 616. 

[img:3]

[img:4]

Aby dopełnić modyfikacji nagłośnienia w hali w Vancouver, zainstalowano również dwie konsole Avid VENUE do obsługi miksu głównego i monitorów, oraz system sieciowy oparty o światłowody Optocore. 

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Solid State Logic Bundles - komu zestaw, komu?
Więcej wiadomości