NAMM 2015: Seria RCF Easy Line pokaza na targach w Kalifornii

NAMM 2015: Seria RCF Easy Line pokaza na targach w Kalifornii

9 lutego 2015, 10:00
Producent: RCF

[img:6]

Nowa linia produktów RCF Easy Line, modele ES 3160 II oraz ES 3323 II, łączy w sobie nowe technologie, które do teraz były zarezerwowane wyłącznie dla sprzętu Hi-End.

Przykładowo, źródła dźwięku czy wzmacniacze zostały wykonane w technologii cyfrowej, przez co posiadają kompaktowy rozmiar i niską wagę, oraz - co najważniejsze - możliwość umieszczenia w dowolnym miejscu, jak półka, szafa rack, czy pod biurkiem, poprzez niską emisję termiczną.

RCF ES 3160 II posiada nominalną moc wzmacniacza 160W, która może zasilić instalację stałonapięciową 100V lub 70V. Model RCF ES 3323 II posiada nominalną moc wzmacniacza 320W, która może zasilić instalację stało napięciową 100V lub 70V z możliwością podziału na 3 strefy. Na każdej strefie jest dostępny skokowy regulator mocy oraz przełączniki wysyłające na strefę muzykę tła lub komunikat.

 

[img:1]

Opcjonalne rozszerzenie systemu o dodatkowy zewnętrzny wzmacniacz (jak np RCF UP 2321) pozwala na zachowanie muzyki tła na strefach, do których nie jest nadawana zapowiedź. Dodatkowe wyjście niskoimpedancyjne, w obu modelach pozwala na podłączenie 2W głośnika monitorowego (o impedancji minimalnej 4Ω).

Wbudowany mikroprocesor kontroluje stan źródeł sygnału i wzmacniacza w czasie rzeczywistym, umożliwiając elastyczne zarządzanie wejściami, priorytetami, oraz generuje sygnały ostrzegawcze.

[img:2]

Wbudowane radio i odtwarzacz CD/mp3, zostały zbudowane z najlepszych komponentów, począwszy od elektroniki zapewniającej wysoką czułość i stabilność pracy, poprzez wyświetlenie nazwy stacji radiowej, do antywstrząsowego mechanizmu napędu płyty CD.

Dodatkowo złącze USB pozwala na odtwarzanie plików z pamięci przenośnej, czy przenośnego odtwarzacza mp3. Używanie złącza USB praktycznie eliminuje potrzebę konserwacji, gdyż nie są używane ruchome części zdolne do zabrudzeń. Nowością w tym segmencie urządzeń jest bezprzewodowa transmisja dźwięku z urządzeń mobilnych przez bluetooth.

 

[img:3]
 

Dodatkowe złącze wejściowe AUX In dostępne na przednim panelu z gniazdem mini jack 3.5 mm umożliwia szybkie i bezproblemowe podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku bez potrzeby demontażu lub przesuwania urządzenia, przydatne szczególnie w miejscach gdzie wzmacniacz jest zainstalowany w szafie rack lub miejscu gdzie nie ma dostępu do tylego panelu. W takich sytuacjach zdalne sterowanie pilotem na podczerwień jest dodatkowym atutem.

Wzmacniacze RCF ES 3323 II i ES 3160 II posiadają 4 uniwersalne wejścia (mikrofonowe z Phantom, liniowe) na dostarczonych złączach (wejście pierwsze posiada dodatkowo złącze XLR), oraz wejście dla zewnętrznego źródła muzyki. Obwód aktywacji głosem jest dostępny na wejściu pierwszym.

 

[img:4]

RCF ES 3160 II umożliwia wszechstronną konfigurację priorytetów, które mogą być aktywowane dla wejść uniwersalnych poprzez zewnętrzny rozkaz (np przyciśnięcie przycisku na bazie mikrofonowej). ES 3160 II posiada możliwość podłączenia dedykowanej bazy mikrofonowej do zapowiedzi BM 3001, a ES 3323 II dodatkowo pulpitu BM 3003 udostępniającej użytkownikowi selektywny wybór stref, do których będzie przekazywany komunikat.

Do ich podłączenia służą wejścia 2 i 3 posiadające złącza RJ45, co daje możliwość podłączenia pulpitów na długi dystans typowym kablem CAT5. Wyjście pomocnicze pre out pozwala na połączenie np. dodatkowego wzmacniacza.

 

[img:5]

Wzmacniacze RCF Easy Line, modele ES 3160 II oraz ES 3323 II idealnie wpasują się w małe i średnie obiekty komercyjne, jak restauracje, butiki, puby, salony piękności, markety czy centra medyczne. Minimum połączeń, jedno urządzenie i niski stopień skomplikowania sprawi, że obsługa nie sprawi trudności niewykwalifikowanemu personelowi, jednocześnie zapewniając duże możliwości i elastyczność aplikacji.

Wzmacniacze ES 3160 II oraz ES 3323 II dostępne już wkrótce w ofercie Arcade Audio.

 
Nagłośnienie instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Systemy konferencyjne Mikrofony, pulpity mikrofonowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Sennheiser TeamConnect teraz z certyfikatem Microsoft Teams
Więcej wiadomości