dBTechnologies wprowadza "chmurową" Aurorę Net

dBTechnologies wprowadza "chmurową" Aurorę Net

7 marca 2024, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: dBTechnologies
Dystrybucja: SoundTrade

Technologia "chmurowa", pozwalająca na zdalne zarządzanie czy przechowywanie różnorakich danych w tzw. "chmurze", dającej dostęp do swoich urządzeń czy danych niemalże z dowolnego miejsca na Ziemi (o ile jest tam dostęp do internetu), coraz śmielej wkracza do branży nagłośnieniowej. Coraz więcej producentów daje swoim klientom możliwość dostępu do swojej "chmury", a wśród nich w tyle nie pozostaje włoski dBTechnologies, który na targach ISE ogłosił pojawienie się Aurora Net Cloud - a także parę innych nowości.

 

 

dbTechnologies Aurora Net Cloud

Aurora Net to oprogramowanie opracowane przez dBTechnologies, które umożliwia pełne monitorowanie w czasie rzeczywistym i sterowanie systemami nagłośnieniowymi wyposażonymi w RDNet firmy dBTechnologies lub Dante. Oprogramowanie umożliwia zarówno zaawansowane, w pełni konfigurowalne sterowanie DSP, jak i zarządzanie dźwiękiem cyfrowym (poprzez protokół Dante). Obecnie użytkownicy dBTechnologies uzyskują możliwość zdalnego sterowania i monitorowania pracy swoich urządzeń zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do internetu (o ile oczywiście urządzenia, które chcemy monitorować również będa podłączone do internetu).

 

[img:1]

 

Z poziomu jednego interfejsu użytkownicy mogą kontrolować dane telemetryczne, odczytywać pojawiające się błędy i ostrzeżenia wielu urządzeń w wielu różnych instalacjach. W drugą stronę można zdalnie przesyłać i instalować nowy firmware na tych urządzeniach oraz kontrolować ich aktualność. A wszystko to w czasie rzeczywistym - jeśli tylko połączenie internetowej jest aktywne.

 

[img:2]

 

Nowa karta Dante dla urządzeń VIO

Inną nowością zaprezentowaną przez dBTechnologies w Barcelonie jest karta Dante do urządzeń głośnikowych z serii VIO - wystarczy zamienić zainstalowaną obecnie kartę RDNet na nową Dante i można korzystać z dobrodziejstw cyfrowej transmisji dźwięku - dwa kanały cyfrowego audio z sieci Dante o częstotliwości próbkowanie 96 kHz przesyłane wprost do urządzeń. Podłączenie dodatkowo do urządzenia sygnałów analogowych pozwoli zabezpieczyć się przed problemami w transmisji, bowiem dzięki funkcji foldback w razie utraty sygnału cyfrowego urządzenie natychmiastowo przełączy się na wejścia analogowe, bez żadnych przerw czy zaników dźwięku.

 

[img:8]

 

dbTechnologies IA 504

Kolejna nowość to wzmacniacz instalacyjny o szerokości połowy racka IA 504. To wzmacniacz ze stopniami mocy klasy D, który może pracować zarówno w systemach stałonapięciowych (70 lub 100 V), jak i niskoimpeancyjnych, oferując moc 4 x 125 W przy 4 omach. Dostępne są dwie wersje: obie wyposażone we wbudowany procesor DSP, pełnozakresowy zasilacz z korekcją współczynnika mocy i interfejs GPIO, ale różniące się od strony sieciowej - model IA504R jest wyposażona w porty RDNet, a IA504D w porty Dante.

 

[img:6]

 

dbTechnologies IS PRO

Pozostając w tematach instalacyjnych warto jeszcze odnotować pojawienie się w ofercie dBTechnologies serii IS PRO, w skład której wchodzą obecnie dwa pasywne dwudrożne moduły szerokopasmowe i również pasywny subbas.

 

[img:5]

 

IS210L to moduł systemu line array, zaś IS210T to zestaw pointsource'owy - oba zbudowane w oparciu o dwa woofery 10-calowe + driver z 2,4-calową cewką i wylotem 1,4" - natomiast subbas IS115S wyposażony jest w głośnik 15-calowy z 4-calową cewką, pracujący w paśmie od 32 Hz (-10 dB). Wszystkie trzy oferują stopień ochrony IP55, zaś do ich zasilania przeznaczone są nowe czterokanałowe wzmacniacze IA 3204, podobnie jak IA504 dostępne w wersji z RDNetem (3204R) lub Dante (3204D) na pokładzie.

 

[img:3]

[img:4]
 

Systemy liniowe Subwoofery pasywne Pełnopasmowe pasywne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

dBTechnologies dBTechnologies www.dbtechnologies.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy
Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości