Sukces fortepianów FAZIOLI w USA!

Sukces fortepianów FAZIOLI w USA!

14 czerwca 2015, 11:00
Producent: Fazioli

Miami (Floryda) to miasto w Stanach Zjednoczonych, w którym co pięć lat odbywa się Narodowy Konkurs Fortepianowy im. Fryderyka Chopina. Dziewiąta edycja tego konkursu miała miejsce w dniach od 20 lutego do 1 marca 2015 roku. Jest to niezwykle prestiżowy konkurs ze względu na nominację dwójki laureatów do XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie oraz wysokie nagrody pieniężne.

Przez osiem dni, wykonania 24 uczestników konkursu oceniało jury, w skład którego wchodzili: Agustin Anievas, Sergei Babayan, Ian Hobson, Krzystof Jabloński, Kevin Kenner, Dean Kramer, Jon Nakamatsu, Katarzyna Popowa-Zydroń and Margarita Shevchenk. Uczestnicy konkursu mieli do wyboru instrumenty trzech producentów: Steinway, Yamaha oraz (po raz pierwszy na tym konkursie) Fazioli F278. Już od pierwszej rundy, fortepian włoskiego producenta zdecydowało się wybrać siedmiu uczestników.

[img:1]

Wśród nich była 28-letnia Rachel Naomi Kudo, która zdobyła drugą nagrodę (35 000 dolarów), a także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie jednego z polonezów Fryderyka Chopina. Pierwszą nagrodę (75 000 dolarów) zdobył najmłodszy z uczestników – osiemnastoletni Erik Lu. Erik rozpoczął konkurs wybierając fortepian innego producenta, ale na ostatni koncert z orkiestrą wybrał FAZIOLI. Erik Lu wygrał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego Fryderyka Chopina.

Obecność FAZIOLI na konkursie w Miami wzbudziła wielkie emocje wśród znawców. Jest to kolejny wielki sukces włoskiego producenta w Ameryce.

Galeria zdjęć FAZIOLI F278:

Fortepiany Fortepiany akustyczne

Gdzie kupić?

Fazioli

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Fazioli rozwiń listę sklepów

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości