SAMSON: Słuchawki Z Series, mikrofon Go Mic Connect i system PA XP800

SAMSON: Słuchawki Z Series, mikrofon Go Mic Connect i system PA XP800

29 marca 2016, 10:00
Producent: Samson

Samson, wiodący producent przenośnych rozwiązań nagłośnieniowych, ujawnił na targach NAMM 2016 w Kalifornii trzy nowe produkty dla domowych realizacji, profesjonalnej pracy studyjnej i nagłośnienia przenośnego.

Są to wielofunkcyjne mikrofony USB Go Mic Connect, wysokiej jakości słuchawki serii Z oraz nowy członek rodziny PA Expedition, XP800.

 

Słuchawki Z Series

Z Series to nowe słuchawki Samson z górnej półki. W jej skład wchodzą cztery modele: flagowy Z55 Professional Reference Headphones, Z45 Professional Studio Headphones oraz Z325 i X25 Studio Headphones. Wykorzystują one lekkie komponenty i cechują się niskoprofilową konstrukcją, dopasowaniem i wygodą oraz stylowym wyglądem. Wszystkie modele posiadają specjalne pady nauszne o maksymalnym komforcie - wyższe modele Z55 i Z45 posiadają pady z autentycznej skóry jagnięcej.

 

 

Od strony brzmieniowej, zapewniają one szerokopasmową, zrównoważoną i detaliczną reprodukcję idealną dla krytycznych aplikacji studyjnych. Ich konstrukcja typu closed-back gwarantuje wydajną izolację dźwiękową, niezbędną do pracy przy rejestracji i miksie.

Ideą było stworzenie profesjonalnych słuchawek, których użytkowanie nie ogranicza się do zamkniętych przestrzeni studyjnych. Dzięki niewielkim rozmiarom, wygodzie, eleganckiemu wyglądowi i wytrzymałości, mogą one być zabrane w teren, zarówno do pracy mobilnej, jak i odsłuchu muzyki dla przyjemności.

 

[img:1]

[img:2]

 

Z55 posiadają drivery 45mm i trzy odczepiane przewody audio, zaś pozostałe trzy modele - drivery 40 mm, oraz dwa odczepiane przewody dla Z45. Z35 posiadają skórzane pady oraz w pełni składaną konstrukcję i ochronny woreczek, dostępne też dla Z55 i Z45. Z25 posiadają obracalne nauszniki i skórzane pady.

 

Mikrofon Go Mic Connect

Kolejną nowością są ultrakompaktowe mikrofony USB Go Mic Connect, usprawniające komunikację cyfrową i nagrania komputerowe dzięki przełomowej technologii Focused Pattern Technology. Pozwala ona użytkownikom na dostosowanie obszaru zbiorczego mikrofonu i skupienie go bezpośrednio na pożądanym źródle. Dźwięki spoza tego obszaru są redukowane, co czyni mikrofony Go Mic Connect idealnymi dla komunikacji VoIP w głośnych środowiskach i mobilnej rejestracji.

 

 

Mikrofon Go Mic Connect dzięki swojej podwójnej kapsule mikrofonowej tworzy obszary zbiorcze, które mogą skupić się na wybranym źródle wokalnym. Dzięki ustawieniom Focus Plus i Focus Direction (tylko na platformach Windows), użytkownicy mogą sterować i horyzontalnie zwężać bądź rozszerzać kierunkowość mikrofonu zgodnie z potrzebami danej aplikacji.

Dołączone oprogramowanie Samson Sound Deck posiada między innymi funkcję cyfrowej redukcji hałasu (DNR, Digital Noise Reduction), która niweluje wpływ ciągłego hałasu tła, polepszając jakość dźwięku i redukując czas poświęcony na post-produkcję materiału dźwiękowego. Użytkownicy platform Windows otrzymują również funkcję Echo Erase dla sprzężeń spowodowanych charakterystyką pomieszczenia i pobliskich głośników, oraz wbudowany rejestrator z prostymi możliwościami eksportu nagrań.

 

[img:3]

[img:4]

 

Go Mic Connect posiadają specjalne, dostosowujące się klipsy, które pozwalają na proste przyłączenie do ekranów laptopów czy dużych monitorów telewizyjnych, jak i na samodzielne ustawienie mikrofonu na blacie. Całość składa się i może być dogodnie transportowana w dołączonym futerale. Funkcjonalności urządzenia dopełnia wyjście słuchawkowe dla bezpośredniego monitoringu i przycisk wyciszenia.

 

System Expedition XP800

Ostatnim z debiutujących rozwiązań jest przenośny system PA Samson Expedition XP800. To wielofunkcyjny system nagłośnieniowy o bardzo dobrej jakości brzmienia i prostej, szybkiej konfiguracji. Oferuje on moc 800W i składa się z lekkiego, ośmiokanałowego powermiksera i dwóch dwudrożnych kolumn 8". Prostotę transportu zapewnia unikalny system łączący kolumny i wszystkie komponenty systemu w pojedynczą całość o wadze niespełna 20kg.

 

 

Systemy XP800 zaprezentowano jako idealne dla zastosowań edukacyjnych, biznesowych czy modlitewnych - nawet użytkownicy z niewielkim doświadczeniem w obsłudze systemów PA mogą szybko i wydajnie przygotować je do pracy.

Dzięki łączności Bluetooth dla bezprzewodowej transmisji dźwięku z laptopów, tabletów czy smartfonów, XP800 jest idealny również dla prezentacji, imprez czy karaoke. W mikserze obecny jest również port USB Wireless dla przyłączenia bezprzewodowych systemów Stage XPD USB Digital Wireless, od teraz dostępnych w wersjach ręcznych, nagłownych i krawatowych.

 

[img:5]

[img:6]

 

Muzycy i bardziej doświadczeni dźwiękowcy mogą czerpać z zaawansowanych funkcji XP800 jak wyjścia monitorowe dla dodatkowych, aktywnych kolumn, dwudrożne korektory na kanałach wejściowych czy wybór efektów cyfrowych. Obecność czterech wejść mikrofonowych i licznych wejść stereofonicznych czynią XP800 równie przydatnymi podczas prób czy występów.

Obudowy kolumn XP800 posiadają gniazda na statywy 1 3/8" oraz konstrukcję typu tilt-back, mogą więc być wykorzystane również jako monitory sceniczne. Miksery mogą być wyjęte ze schowków i zamontowane na dowolnych statywach mikrofonowych z wykorzystaniem adaptera Samson SMS308 Mixer.

 

Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe aktywne Mikrofony Słuchawki Słuchawki konsumenckie Kompaktowe do muzyki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AudiofrIQ Sp. z o. o.

adres:
Ćmielowska 15A/15 03-127 Warszawa

Sklepy muzyczne > Samson rozwiń listę sklepów

LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości