Elastyczna powłoka odmieni przyszłość smartfonów

Elastyczna powłoka odmieni przyszłość smartfonów

26 lipca 2016, 11:00

Naukowcy opracowali ultra cienką i jednocześnie dobrze przewodzącą powłokę, która najprawdopodobniej będzie miała istotny wpływ na przyszły rozwój elastycznych wyświetlaczy dotykowych w telefonach.

Jak twierdzą sami twórcy, ten przezroczysty materiał został wyprodukowany przy pomocy najtańszej i bardzo prostej metody. Opracował go międzynarodowy zespół naukowców zajmujących się nanomateriałami. Składał się on z pracowników Uniwersytetu Illinois w Chicago oraz Uniwersytetu Koreańskiego. Technologia ta ujrzała światło dzienne dokładnie 13 czerwca 2016 roku na łamach Advanced Materials.

 

Bardzo ciężko jest stworzyć materiał, który będzie jednocześnie przezroczysty i przewodzący. Ustanowiliśmy absolutny rekord świata w łączeniu wysokiej przezroczystości i niewielkiego oporu elektrycznego. Przewodnictwo elektryczne naszej powłoki jest dziesięciokrotnie lepsze od dotychczas znanych technologii.

Alexander Yarin - Profesor nadzwyczajny Inżynierii Mechanicznej z Uniwersytetu Illinois

 

[img:1]

 

Największą zaletą nowej powłoki jest to, że pomimo rozciągania czy wyginania, zachowuje ona pełnię swoich właściwości. Dlatego też, bez wątpienia możemy mówić o nadchodzącym przełomie w zakresie technologii wyświetlaczy dla smartfonów i tabletów.

Badania nad nowym materiałem zostały sfinansowane przez National Research Foundation z Korei.

 

Ekrany, tablice
Konsolety DiGiCo Quantum 338 w Yun Hall Culture and Art Centre
Więcej wiadomości