Elastyczna powłoka odmieni przyszłość smartfonów

Elastyczna powłoka odmieni przyszłość smartfonów

26 lipca 2016, 11:00

Naukowcy opracowali ultra cienką i jednocześnie dobrze przewodzącą powłokę, która najprawdopodobniej będzie miała istotny wpływ na przyszły rozwój elastycznych wyświetlaczy dotykowych w telefonach.

Jak twierdzą sami twórcy, ten przezroczysty materiał został wyprodukowany przy pomocy najtańszej i bardzo prostej metody. Opracował go międzynarodowy zespół naukowców zajmujących się nanomateriałami. Składał się on z pracowników Uniwersytetu Illinois w Chicago oraz Uniwersytetu Koreańskiego. Technologia ta ujrzała światło dzienne dokładnie 13 czerwca 2016 roku na łamach Advanced Materials.

 

Bardzo ciężko jest stworzyć materiał, który będzie jednocześnie przezroczysty i przewodzący. Ustanowiliśmy absolutny rekord świata w łączeniu wysokiej przezroczystości i niewielkiego oporu elektrycznego. Przewodnictwo elektryczne naszej powłoki jest dziesięciokrotnie lepsze od dotychczas znanych technologii.

Alexander Yarin - Profesor nadzwyczajny Inżynierii Mechanicznej z Uniwersytetu Illinois

 

[img:1]

 

Największą zaletą nowej powłoki jest to, że pomimo rozciągania czy wyginania, zachowuje ona pełnię swoich właściwości. Dlatego też, bez wątpienia możemy mówić o nadchodzącym przełomie w zakresie technologii wyświetlaczy dla smartfonów i tabletów.

Badania nad nowym materiałem zostały sfinansowane przez National Research Foundation z Korei.

 

Ekrany, tablice

HiFi

AX9 PowerPAR – wielofunkcyjny PAR LED od Astera
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz