MUXWAVE – ekran ledowy wyglądający jak hologram

MUXWAVE – ekran ledowy wyglądający jak hologram

16 lutego 2023, 12:00
autor: Marek Korbecki
Producent: MUXWAVE
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

MUXWAVE to firma, o której mało jeszcze w naszym kraju słychać, ale warto te zaległości nadrobić, albowiem oferuje ona ciekawe produkty, pod postacią holograficznych ekranów LED. Jej polskim partnerem jest firma ilumo.

Czym to się je? Każdy, kto kiedykolwiek widział hologram i zainteresował się tą technologią, wie, że jest to – w największym skrócie mówiąc – „zawieszony w przestrzeni” trójwymiarowy obraz, tworzony przy użyciu lasera. Jednak w omawianym przypadku do wygenerowania obrazu służą diody LED, czyli z grubsza tak, jak w telewizorach, tyle że bez podświetlania tła. Nie jest to jednak obraz holograficzny w pełnym tego słowa znaczeniu, jakkolwiek może taki bardzo przypominać – to kwestia głównie wyświetlanego kontentu.

 


Holograficzny ekran MUXWAVE ma postać siatki, którą rozpina się na dedykowanej ramie bądź nakleja na szybę - np. wystawową w witrynie sklepowej, przy czym nie musi ona być zupełnie płaską taflą - niemal tak samo, jak zwykłą naklejkę samoprzylepną. Generalnie jest on przezroczysty w co najmniej 80%, co skutkuje tym, że w czasie projekcji widać to, co dzieje się za nim, a najmocniej w obszarach obrazu o czarnym kolorze. Ekran konfigurowany jest z segmentów, które na dzień dzisiejszy dostępne są w rozmiarach 25 x 100 lub 120 centymetrów w przypadku ekranów M3, oraz 25 x 120 bądź 150 cm, jeśli chodzi o ekrany M6.

[img:5]

[img:1]


Producent pracuje nad wersjami o jeszcze większej długości. Gotowy ekran może mieć wysokość stanowiącą dwukrotność długości tychże segmentów. Jak łatwo policzyć, od dwóch do trzech metrów. Szerokość ekranu natomiast jest nieograniczona i dyktowana jedynie kwestią potrzeb. A skąd wspomniana dwukrotność? Otóż cała elektronika sterująca i zasilająca umieszczona jest na jednym końcu segmentu. Jeśli więc zestawimy dwa segmenty w pionie, jeden będzie wyświetlał dolną, drugi zaś górną połówkę obrazu, jednak bez najmniejszych śladów „szwu”.

[img:7]

[img:8]

[img:9]

Pixel pitch, czyli rozstaw pikseli, to 3,91 mm dla modułów M3 i 6,25 mm dla M6. Daje to gęstość – odpowiednio – 65.536 i 25.600 punktów na metr kwadratowy. Ekrany M3 oferują jasność sięgającą 4.000, zaś w przypadku M6 aż 5.000 nitów/m2. Oznacza to, że wyświetlany obraz będzie doskonale widoczny nawet w pełnym świetle dziennym. Gotowy ekran można wyposażyć we własny player, dzięki czemu może pracować w pełni autonomicznie.

Nie ulega wątpliwości, że ledowe ekrany MUXWAVE stanowią bardzo atrakcyjne i wszechstronne narzędzie, które sprawdzi się zarówno w rozrywce, designie, jak i zastosowaniach komercyjnych.

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

 

więcej: www.ilumo.one
Ekrany, tablice Mediaserwery Projektory Multimedia

Gdzie kupić?

MUXWAVE MUXWAVE www.muxwave.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków
Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości