Yamaha Disklavier Enspire - fortepian dla inteligentnego domu

Yamaha Disklavier Enspire - fortepian dla inteligentnego domu

12 września 2016, 13:00
Producent: Yamaha

Więcej niż fortepian - Disklavier Enspire na nowo definiuje domową rozrywkę. Jako pierwszy na świecie fortepian multiroom, łączy się z komponentami audio Yamaha MusicCast w całym domu, zamieniając dowolne pomieszczenie w salę koncertową.

 [img:1]

Ponadto, instrument ma kilka przełomowych funkcji rozrywkowych: na przykład serwis internetowy Yamaha Disklavier Radio, który naprawdę budzi instrument do życia - funkcja samodzielnej gry utworów udostępnionych z sieci sprawi, że instrument stanie się twoim osobistym pianistą. Muzykę dla serwisu dostarczają artyści związani z instrumentami Yamahy, m.in. Jamie Cullum, Sarah McLachlan i wielu innych, prezentujący wszystkie gatunki muzyczne.

W istocie, Disklavier Enspire jest profesjonalnym instrumentem akustycznym, który zapewnia pianistom niepowtarzalne możliwości ekspresji. Wszystkie cyfrowe funkcje można z łatwością obsługiwać poprzez aplikację na smartfon lub tablet. Disklavier Enspire dostępny jest w różnych modelach, od klasycznego pianina, do fortepianu koncertowego.

[img:2]

Fortepianowa rozrywka dla inteligentnego domu

Wracasz do domu. Zrelaksuj się. Wystarczy ruch palcem po ekranie twojego smartfonu, aby fortepian ożył. Klawisze poruszają się, jakby były wprawiane w ruch siłą magii. Radość sprawiają ci relaksujące tony lub, jeśli nastrój na to pozwala, tętniące życiem utwory jazzowe, rockowe, popowe lub klasyczne -Disklavier Enspire wyróżnia się niezwykle bogatym repertuarem. Instrument ma 500 zapisanych utworów, które można wybierać wprost z poziomu aplikacji. Inne nagrania dostępne są za pośrednictwem serwisu Yamaha MusicSoft.

[img:3]

Disklavier Radio przenosi międzynarodowych artystów wprost do twojego domu

Proste kliknięcie w Disklavier Radio sprawia, że instrument zyskuje dostęp do niemal nieograniczonej bazy utworów. Tysiące nagrań - zarówno klasycznych, fortepianowych oraz piosenek z wokalem lub akompaniamentem - dostępnych jest do bezpośredniego przesyłania. Najlepsi międzynarodowi artyści nagrali utwory przeznaczone specjalnie dla Disklavier Enspire. Kiedy włączasz nagranie Jamie Culluma, to co widzisz na samodzielnie grającej klawiaturze i słyszysz dźwięki wydobywające się z fortepianu, to naprawdę gra tego artysty.

[img:4]

MusicCast multi-room zamienia każde pomieszczenie w salę koncertową

Yamaha MusicCast czyni z Disklavier Enspire pierwszy na świecie instrument muzyczny multi-room: bez względu na to, czy grasz sam czy też odtwarzasz repertuar z instrumentu, dźwięk fortepianu rozbrzmiewa w całym domu dzięki technologii multi-room Yamahy, zamieniając inteligentny dom w salę koncertową nowej generacji.

Utwory opracowane specjalnie dla Disklavier Enspire

Utwory dla Disklavier Enspire są całkowicie automatycznie rozdzielane: pianino/fortepian odtwarza część akustyczną, a wszystkie pozostałe instrumenty i wokale odtwarzane są zarówno przez głośniki w instrumencie muzycznym (w fortepianach) lub poprzez podłączony system stereo. Jeżeli system multi-room MusicCast wykorzystywany jest do odtwarzania muzyki w innym pomieszczeniu, w którym nie można usłyszeć akustycznego dźwięku Disklavier Enspire, wykorzystywany jest cyfrowy dźwięk koncertowego fortepianu Yamaha CFX.

Prawdziwy akustyczny instrument

 

Chociaż Disklavier Enspire to znacznie więcej niż tylko fortepian czy pianino, to w swojej istocie jest akustycznym instrumentem, który motywuje do gry samemu. Ale Disklavier Enspire zapewnia pianistom wiele dodatkowych możliwości: np. możesz zapisać swoją grę, odtworzyć wprost z pianina za pośrednictwem MIDI lub USB korzystając z oprogramowania takiego jak Steinberg Cubase, lub skorzystać z jednej z wielu aplikacji do nauki gry na pianinie, takiej jak Piano Diary.

[img:5]

Muzyczna rozrywka w swojej najpiękniejszej formie

Yamaha szczyci się długoletnią tradycją w budowaniu fortepianów: firma rozpoczęła rozwijanie swojej wiedzy w produkcji pianin i fortepianów ponad 100 lat temu. Ale Yamaha nigdy nie pozostawała w miejscu - pionierskie innowacje, takie jak Silent Piano lub TransAcoustic zapisane są w DNA firmy. Podobnie jest z Yamaha Disklavier, technologia w tym samodzielnie grającym fortepianie została wprowadzona 29 lat temu i od tego czasu była nieustannie udoskonalana. W swojej najnowszej wersji, Disklavier Enspire zapewnia prawdziwie wyjątkową rozrywkę.

Technologia, która odpowiada za funkcję samodzielnej gry

Disklavier Enspire jest akustycznym instrumentem, który z maksymalną precyzją zapisuje każdy najdrobniejszy detal ruchu klawiszy, młotków i pedałów - wszystko dzięki bezstykowym czujnikom optycznym. Fortepiany Disklavier Enspire (od długości 1,86 m) umożliwiają zapisanie twojej własnej gry na instrumencie, wykorzystując 8-bitową rozdzielczość MIDI (1024 kroki). Serwonapęd DSP na końcach klawiszy wprawia cały mechanizm w ruch: młotki uderzają w struny i tworzą akustyczny dźwięk, co oznacza, że fortepian brzmi dokładnie w taki sposób, jakby grał na nim artysta.

[img:6]

Tak unikatowe, jak twój dom: gama modeli Disklavier Enspire

Niezależnie czy jest to klasyczne pianino, kompaktowy fortepian czy też imponujący fortepian koncertowy - Disklavier Enspire dostępny jest jako opcja dla wielu popularnych pianin i fortepianów Yamaha.

Pianina Pianina cyfrowe Pianina akustyczne

Gdzie kupić?

Yamaha Yamaha pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

adres:
ul. Wielicka 52 02-657 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha rozwiń listę sklepów

Odwiedzamy stoisko firmy Artesia na targach NAMM Show 2022
Więcej wiadomości