NAMM'18: Nowości ze stajni Cort [VIDEO]

NAMM'18: Nowości ze stajni Cort [VIDEO]

15 lutego 2018, 14:00
Producent: Cort Guitars

Wiele nowości zaprezentowała na targach NAMM 2018 firma Cort. Spore stoisko już z daleka kusiło wyjątkowymi modelami gitar akustycznych z limitowanej serii 2018. Niestety instrumenty te nie trafią do seryjnej sprzedaży, jednak pieczołowicie wykonane z najlepszych materiałów pokazywały wyjątkowy kunszt lutników Corta.

 

 

Zacznijmy jednak od basowych nowości. B4FL Piezo, to wyjątkowy bas z komorą akustyczną. Bezprogowa podstrunnica i przetwornik piezo pozwalają oprócz brzmienia typowego fretlessa, zbliżyć się także do soundu kontrabasu.

GB4 LTD18 to ciekawe połączenie klasycznego designu z mocnym humbuckerem przy mostku. Bas ten został wyposażony w przetworniki Duncan Design, jak również aktywną elektronikę zaprojektowaną przez tego legendarnego producenta.

 

[img:1]

 

Kolejną ciekawostką jest model A5 Plus SCFF. Piękny top splated maple, konstrukcja neck-thru-bodu i zmienna menzura 35.5' - 34' (fanned frets) robią piorunujące wrażenie. Dodatkowo topowa elektronika Bartolini... 

 

[img:2]

[img:3]

 [img:4]

 

Poszerzona linia znanych serii gitar elektrycznych to nie tylko nowe wykończenia, ale także całkiem nowe modele wyposażone w rozwiązania znane z ekskluzywnych instrumentów innych marek. Limitowane modele znanej serii G zyskały nowe, oryginalne wzornictwo. Podziwiać mogliśmy także nowe odsłony Sunset TC i CR150.

 

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

 

Największą nowością jednak była seria KX, wśród której znalazły się instrumenty oznaczone symbolem KX500FF. Wykonane z najlepszych materiałów, zwracały uwagę już samym wyglądem. Te 7 strunowe potwory wyposażono w wyjątkowe topy z topoli oczkowej (poplar burl), 5 częściowe szyjki (klon + Purple Heart) i korpusy z jesionu bagiennego. Szyjkę zrobiono z hebanu. Uzupełnieniem są przetworniki EMG 707. Największa jednak ciekawostką jest multiskala (fanned frets) z menzurą w zakresie 25.5" - 27".

 

[img:9]

[img:10]

 [img:11]

[img:12]

 

Niedawno w sprzedaży pojawiły się instrumenty akustyczne z serii Gold. Gitary te, wykonane z litego drewna miały według producenta prezentować najlepsze, możliwe do osiągnięcia akustyczne brzmienie, zachowując jednak rozsądną cenę. Na stoisku Corta mogliśmy podziwiać całą serię, w skład której wchodzi obecnie już 6 gitar, różniących się kształtem korpusu i wykończeniem. 3 nowe modele serii wyposażono m. in. w wykończenie lakieru sunburst, boczki z drewna Pao Ferro oraz białe ożyłkowanie.

[img:13]

Na stoisku Corta nie brakło także prezentacji muzycznych legendarnych endorserów - m.in. Franka Gambale czy Jeffa Berlina.

 

Zdjęcia ze stoiska Cort na NAMM Show 2018:

[img:14]

[img:15]

[img:16]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:20]

[img:21]

Gitary Elektryczne Akustyczne Basowe

Gdzie kupić?

Cort Guitars Cort Guitars www.cortguitars.com/pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cort Guitars rozwiń listę sklepów

Meyer Sound Bluehorn - Niebieska tuba, referencyjny dźwięk
Więcej wiadomości