NAMM'18: Godin i Seagull z nowościami na rok 2018

NAMM'18: Godin i Seagull z nowościami na rok 2018

26 lutego 2018, 12:00
Producent: Godin Seagull

Jak zwykle wielkie stoisko firmy Godin obfitowało w nowości, ale także uznane serie gitar. W tym roku Godin zaprezentował nowy model Stadium 59. To gitara typu solid body wyposażona w pickup Seymour Duncan 59 przy szyjce i singiel Godin Custom Cajun w mostku.

Instrument nawiązuje swoim stylem do telecastera, z charakterystycznym mostkiem tzw. „popielniczką”. Podstrunnica wykonana została z palisandru lub klonu (do wyboru), gryf z klonu, a body z kanadyjskiej lipy. Unikatowe wykończenia lakieru to Green Desert, Vintege Burst i Coral Blue. Gitara sprzedawana będzie z wysokiej jakości gigbagiem.

 

 

Kolejną nowością jest gitara serii Multiac - sygnowana przez Doyly Dykes i zbudowana według jego specyfikacji. Mamy mahoniowy, drążony korpus, świerkową płytę wierzchnią, podstrunnicę Richlite z białym bindingiem i układ elektroniki na który składa się LR Baggs Lyric i LB6 z możliwością miksowania sygnałów, a także unikatowy układ symulacji taśmy magnetofonowej. Gitara będzie dostępna w kolorze czarnym, wyposażona w futerał. 

Na ekspozycji mogliśmy także podziwiać piękne archtopy z limitowanej serii - Montreal Premiere LTD i 5th Avenue Uptown LTD. Pierwszy instrument zwraca uwagę olśniewającym wykończeniem Desert Blue. To klasyczna gitara archtop wykonana z dzikiej czereśni, z klonowym gryfem i podstrunnicą Richlite. Radius podstrunnicy to 12", menzura 24 ¾". Przetworniki to dwa TV Jones, mostek typu tune’o’matic. Instrument zaprojektowano do brzmień jazzowych, bluesowych , ale także rockowych.

 

[img:1]

[img:2]

Godin Montreal Premiere LTD (Desert Green)

 

Druga z limitowanych gitar, 5th Avenue Uptown LTD to także archtop wykonany z dzikiej czereśni. Tym razem jednak gryf zrobiono z mahoniu, a instrument wyposażono w tremolo Bigsby. Podstrunnica i mostek wykonana została z hebanu. Profil podstrunnicy 16 cali, a menzura 24.84 cala. Dwa przetworniki to humbuckery TV Jones.

Okazale też prezentowała się seria Summit Classic, w skład której wchodzą modele różniące się wykończeniem i osprzętem: Classic Supreme LTD, Classic LTD, Classic Convertible, Classic P90, Classic HB. Cała seria utrzymana jest w koncepcji Les Paula. Najbardziej wypasiony model Supreme posiada komorowany (5 specjalnie zaprojektowanych komór) , mahoniowy korpus, wklejaną mahoniową szyjkę, podstrunnicę Richlite, Przetworniki Lollar El Rayo lub Lollar Gold Foil, mostek Graphtec Resomax i atrakcyjną nakładkę topu z klonu falistego.

 

[img:3]

[img:4]

Godin 5th Avenue Uptown LTD (Trans Cream)

 

Classic LTD ma zbliżone parametry do Supreme, jednak mniej zdobień i inne przetworniki - Bare Knuckle Mule. Classic Convertible z kolei odznacz a się złotym kolorem wykończenia i ascetycznym wyglądem bez zdobień, a różnica w stosunku do poprzednich modeli to głównie przetworniki Seymour Duncan Designed. Classic P90 jak sama nazwa wskazuje wyposażona została w przetworniki P90 Seymoura Duncana (SP90-1). Classic HB to z kolei prosta, rockowa maszyna. Mahoniowa konstrukcja (komorowana) z klonowym topem, przetworniki Seymour Duncan Alnico II i ’59.

Ciekawostką jest zastosowany w serii Summit Classic układ elektroniki High Definition Revoicer, pozwalający płynnie przełączać się między aktywną i pasywną elektroniką, dzięki czemu dostajemy dodatkowych 5 brzmień instrumentu. Nowością tej serii były w tym roku nowe instrumenty Summit SG. Wyposażone zostały w charakterystyczną maskownicę i w zależności od modelu przetworniki humbucker lub P90.

 

[img:5]

[img:6]

Godin Summit Classic

 

Sporą ekspozycję miała też marka Seagull, prezentując nowe modele gitar akustycznych. Odświeżona seria Entourage dostępna będzie w wykończeniu Autumn Burst i wielu kształtach korpusu. Nowością jest także elektronika Godin EMPQ1T. W serii znajdziemy także dwa instrumenty parlour w wykończeniu Natural Almond i Natural.

Odświeżeniu uległa także seria Marytime. Należą do niej instrumenty wykonane w całości z litego drewna. W jej skład wchodzi wiele kształtów korpusów, wykończonych bezbarwnym, półmatowym lakierem. Boki i tył wykonano z litego mahoniu, top ze świerku, mostek z hebanu, a podstrunnica to Richlite. Dostępne są także modele z cutawayem i elektroniką Godin EMPQ1T.

Ekspozycja Godin / Seagull to jednak nie tylko instrumenty. Na specjalnie wydzielonej scenie można było zobaczyć wielu endorserów marki. Energetyczny koncert dał także Eric McFadden.

 

Zdjęcia ze stoiska Godin/Seagul na NAMM Show 2018:

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:16]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:20]

[img:21]

[img:22]

[img:23]

 
Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Godin rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Seagull rozwiń listę sklepów

Adamson Spatial Audio - immersja po kanadyjsku
Więcej wiadomości