ISE'18: QSC Q-SYS - Nowy wymiar konferencji [VIDEO]

28 marca 2018, 10:00

Z okazji 50. rocznicy istnienia na rynku, firma QSC postanowiła rozpocząć zupełnie nowy rozdział w swojej historii, wchodząc na rynek systemów zintegrowanych. Na targach ISE'18 w Amsterdamie zaprezentowano najnowsze dziecko producenta - platformę Q-SYS. 

Nowa platforma QSC jako pierwsza integruje w zakresie technologii sieciowych nie tylko dźwięk i zarządzanie, ale też obraz i kontrolę urządzeń zewnętrznych. Takie rozwiązanie oferuje użytkownikowi pełną swobodę integracji urządzeń zewnętrznych oraz pełną kontrolę wszystkich elementów, które mogą znajdować się w danym obiekcie. Nie chodzi tu o uproszczoną kontrolę, lecz profesjonalny język skryptowy LUA, zawarty w procesorach Q-SYS, będących podstawą platformy Q-SYS QSC, dodatkowo wyposażonej w interfejs programowania obiektowego.

[img:1]

[img:2]

Programowanie obiektowe to nic innego, jak budowanie funkcjonalności z gotowych bloków, które nie wymaga specjalistycznego kodowania - posługujemy się bowiem gotowymi obiektami, które osadzamy w naszym projekcie i przypisujemy im odpowiednie parametry wynikające z naszych potrzeb.

Q-SYS Reflect to system bazujący w chmurze, służący do zarządzania całą platformą Q-SYS od początku do końca. Co istotne, w ramach tego oprogramowania mamy do dyspozycji różne poziomy dostępu (przyznawane np. poszczególnym pracownikom) oraz możliwość sięgnięcia do wsparcia zdalnego. System może być więc kontrolowany z jednego, bądź też z wielu całkowicie dowolnych lokalizacji.

[img:3]

[img:7]

Interfejs użytkownika może być udostępniany na wielu platformach - np. zewnętrznych kontrolerach sterujących, dzięki wbudowanej możliwości integracji oraz za pomocą szerokiej gamy dotykowych interfejsów QSC. Ich największą zaletą jest możliwość samodzielnego stworzenia interfejsu graficznego, dzięki czemu będzie on zdecydowanie bardziej intuicyjny, a przez to prostszy i wygodniejszy w obsłudze.

Firma zaprezentowała również dwa nowe systemy głośnikowe typu kolumnowego. Oba oferują szesnaście lub osiem szerokopasmowych głośników 2-calowych. Istotną cechą tych głośników jest fakt, że są one brzmieniowo dopasowane do całej serii głośników instalacyjnych Acoustic Design. Ich unikalną cechą jest możliwość rozproszenia wiązki i praca w dwóch trybach rozproszenia pionowego w zakresie 30 lub 15 stopni. Dyspersja pozioma wynosi tu aż 160 stopni, co gwarantuje bardzo szerokie pokrycie horyzontalne. Dodatkowo, posiadają one wbudowane transformatory umożliwiające pracę niskonapięciową.

[img:4]

[img:5]

więcej: www.qsc.com

Gdzie kupić?

QSC Audio QSC Audio www.qscaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > QSC Audio rozwiń listę sklepów

NAMM'20: Ciekawy design i wysoka jakość. Oto Walden!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz