AuviTran i Agora - sieciowe rozwiązania dla audio

AuviTran i Agora - sieciowe rozwiązania dla audio

11 marca 2024, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: AuviTran Agora
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Czasy, gdy dźwięk wędrował od punktu A do B tylko i wyłącznie analogowo minęły już chyba bezpowrotnie. Oczywiście analogowe audio pozostanie z nami, bo sama natura dźwięku jest analogowa, jednak w coraz więcej obszarów związanych z dźwiękiem wkracza technika cyfrowa, a wraz z nią sieci IP itp. Nie dziwi więc fakt, że oprócz sprzętu audio sensu stricte, na scenach, w studiach nagraniowych, radiowych, telewizyjnych oraz w instalacjach stałych coraz powszechniej pojawiają się urządzenia kojarzone do niedawna głównie z branżą komputerową, czyli urządzenia sieciowe, a także konwertery różnych formatów cyfrowych. Takie właśnie, specjalnie dedykowane do zastosowań w cyfrowej, sieciowej transmisji audio, mają w swoje ofercie dwie firmy, reprezentowane w Polsce przez Audio Plus - AuviTran i Agora.

 

 

Obie miały swoje stoiska w Barcelonie na targach ISE, na których można było poznać urządzenia dedykowanych do cyfrowych sieci audio. Pierwsza z nich, AuviTran, to francuska manufaktura z siedzibą pod Grenoble, wyspecjalizowana w sieciowych rozwiązaniach audio o ogromnych możliwościach. 

 

[img:7]

[img:1]

 

Z kolei Agora to również francuska firma, projektująca i produkująca cyfrowe, sieciowe rozwiązania audiowizualne dla przemysłu rozrywkowego, m.in 1- i 10-gigabitowe switche zarządzalne, które sa kompatybilne praktycznie ze wszystkimi protokołami sieciowymi używanymi w branży rozrywkowej, w tym Dante, AES67, AVB, NDI, Artnet, Ethersound czy Cobranet.

 

[img:8]

 

Urządzenia to można konfigurować i monitorować zdalnie dzięki oprogramowaniu Agora Controller. Jest bardzo proste w obsłudze, ponieważ zostało zaprojektowane według tej samej filozofii, co wszystkie produkty tej marki. Pozwala na zbudowanie bezpiecznej i skutecznej sieci audio i/lub video, a także prowadzi użytkownika w administrowaniu nią.

 

[img:3]

[img:4]

 

Nowością zaprezentowaną na ISE 2024 była karta Agora HDC, którą można zainstalować w switchu GM K2, pozwalająca na rozdzielenie zegara taktujące pomiędzy kilka sieci skonfigurowanych w ramach jednego switcha.

Inna nowość, tym razem spod szyldu AuviTran, to karta AES67, do zainstalowania w ToolBoxach tejże firmy, dzięki której możemy konwertować ten format na inne formaty cyfrowe.

 

[img:5]

[img:6]
 

więcej: audioplus.pl
Nagłośnienie - akcesoria Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

AuviTran AuviTran www.auvitran.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > AuviTran rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości