Świetnie brzmiący, efektownie wykonany, mobilny - Oto Dixon Little Roomer Kit

Świetnie brzmiący, efektownie wykonany, mobilny - Oto Dixon Little Roomer Kit

21 czerwca 2018, 11:00
Producent: Dixon

Dixon to firma, która wspiera wielu innych producentów perkusyjnych. Obecna w naszej branży już od lat, produkuje hardware i osprzęt na potrzeby innych gigantów perkusji.

W tym roku Dixon zafundował nam kilka efektownych nowości sprzętowych, o których informujemy, odsłaniając karty nieśpiesznie, tak aby nie zabrakło nam wrażeń na cały długi rok. Jedną z perełek Dixona na tegorocznych targach NAMM SHOW okazał się zestaw Little Roomer, dostępny w kilku wariantach konfiguracji.

 

 

Zestaw skonstruowany z myślą o perkusistach czynnych zawodowo, często koncertujących i to nierzadko w miejscach, które wymagają ograniczenia zajmowanej przestrzeni oraz hałasu, jaki wydobywamy z instrumentu.

Koncepcja budowy Little Roomera ściśle nawiązuje do panujących obecnie trendów: efektownie wykonany, świetnie brzmiący, ale i mobilny. Zestaw bazowy można zapakować w dwa futerały, które w warunkach koncertowych uzupełni nam dodatkowa torba z cajonem, a więc z takim instrumentarium bez większego problemu możemy odbywać podróż komunikacją miejską, a być może nawet mamy szansę złapać stopa, licząc na przychylność przejeżdżających kierowców (przypomnijmy młodszym czytelnikom: autostop to darmowa wersja blablacara).

 

[img:1]

 

[img:6]

 

Zestaw oferowany jest w kilku konfiguracjach sprzętowych, między innymi z bębnem basowym o średnicy 20″ i głębokości 7″ (PODLR420PK2-WB) oraz w opcji bardziej akustycznej, z mechanizmem pedału na lince, montowanym do cajonu lub do spodniej membrany floor tomu (PODLR313PK1-WB, PODLR313PK3-WB).

 

[img:2]

 

[img:3]

 

Standardowym wyposażeniem zestawów są: werbel (3.5″ x 10″ Jingle Snare Drum), dwa tomy (7″ x 10″ Tom Tom i 10″ x 13″ Floor Tom), statyw do hihatu, dwa statywy do talerzy, dwa mocowania typu clamp oraz torby transportowe.

Instrument ciekawy i niezwykle praktyczny. Z niecierpliwością czekamy aż pojawi się na polskim rynku. Jeśli nie zdążymy go kupić przed tegorocznymi wakacjami, na pewno warto będzie zaopatrzyć się w Little Roomera przed kolejnym sezonem letnim, który pozwoli nacieszyć się koncertowo instrumentem w dowolnych warunkach przyrody…

 

[img:4]

 

[img:5]

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Dixon rozwiń listę sklepów

Nowe produkty i światowe premiery od Claypaky na LDI 2022
Więcej wiadomości