ISE'19: Sennheiser zaprezentował portfolio produktów dla instytucji edukacyjnych

11 lutego 2019, 12:00

Podczas targów ISE 2019 w Amsterdamie firma Sennheiser zaprezentowała portfolio produktów Education Solutions dla sektora edukacji, w skład którego wchodzą system SpeechLine, oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit i Sennheiser MobileConnect. Wszystkie rozwiązania są dostosowane do ciągle ewoluujących potrzeb systemu edukacji i instytucji edukacyjnych, dzięki czemu mają zapewnić łatwość i wydajność pracy zarówno managerom IT jak i końcowym użytkownikom.

Wszystkie rozwiązania Sennheiser dla edukacji posiadają tę samą istotną cechę: są przyjazne dla użytkownika i mogą być łatwo obsługiwane przez wykładowców, studentów i personel IT. Produkty mogą być bezproblemowo zintegrowane z istniejącą infrastrukturą i działać bezawaryjnie, a jednocześnie zapewniać użytkownikom maksymalną elastyczność ich wykorzystania. Gwarantuje to sprzyjającą nauce atmosferę, w której można niezwykle łatwo przekazywać wiedzę - nawet w dużych grupach.

 

SpeechLine Digital Wireless

Seria mikrofonów SpeechLine Digital Wireless oferuje niezawodne i bardzo elastyczne rozwiązania, które są zaprojektowane do zastosowań związanych z mową. W zależności od osobistych preferencji mówcy można wybrać różne typy mikrofonów: jeśli wykładowca chce swobodnie poruszać się po audytorium podczas wykładu, może wybrać między nadajnikiem ręcznym lub nadajnikiem bodypack z mikrofonem lavalier, czy też mikrofonem nagłownym. Podczas dyskusji panelowych na stołach mogą być użyte bezprzewodowe nadajniki stołowe w połączeniu z mikrofonami typu „gęsia szyja”, podczas gdy ręczne nadajniki mogą być użyte do zadawania pytań oraz interakcji ze strony publiczności.

 

[img:1]

Niezawodny bezprzewodowy system mikrofonowy dla studentów, profesorów i personelu IT: SpeechLine Digital Wireless oferuje elastyczne rozwiązania do użycia podczas wykładów oraz w innych aktywnościach.

 

Podczas korzystania z rozwiązań SpeechLine Digital Wireless nie ma znaczenia, czy mikrofony są zainstalowane w jednym pomieszczeniu, czy na obszarze całego kampusu: system można w dowolnym momencie rozbudować i spełnić wszystkie wymagania stawiane przez codzienne użytkowanie na uniwersytecie. SpeechLine DW wykorzystuje przyszłościowy i bezpłatny zakres częstotliwości 1,9 GHz w dwóch różnych trybach. Tryb automatyczny zapewnia łatwą instalację i niezawodny, maksymalny zasięg dla maksymalnie 20 równoczesnych połączeń mikrofonowych. W trybie multi-room dostępna jest znacznie większa liczba połączeń dzięki różnicowaniu mocy transmisji - tutaj możliwa jest instalacja systemu na obszarze całego kampusu z ponad 2000 połączeń.

 

[img:2]

Nadajnik ręczny - lub nadajnik bodypack z przypinanym mikrofonem lub mikrofonem nagłownym - zapewnia wykładowcy swobodne poruszanie się.

 

Sennheiser Control Cockpit

Korzystając z oprogramowania Sennheiser Control Cockpit, managerowie IT na uniwersytetach mogą sprawić, że ich praca będzie tak prosta i wydajna, jak to tylko możliwe. Dzięki oprogramowaniu będą mieli kontrolę nad wszystkimi instalacjami w całym kampusie, a także przegląd wszystkich urządzeń obecnych w sieci, w tym ich lokalizację i status ich pracy.

Konfiguracja lub aktualizacja oprogramowania sprzętowego mikrofonów mogą być wykonywane zdalnie - podobnie jak rozwiązywanie powstałych problemów, a komunikaty o błędach pomagają łatwo identyfikować niesprawności i często pozwalają na ich zdalne naprawianie.

Oprogramowanie oprócz ewidentnej oszczędności czasu i zmniejszenia zaangażowania personelu IT w prace konserwacyjne daje instytucjom edukacyjnym możliwość wykorzystania go w celu poprawy procesów cyfrowych i minimalizacji przyszłych inwestycji. Oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit jest w pełni kompatybilne z mikrofonami SpeechLine Digital Wireless oraz systemami mikrofonowymi z serii evolution wireless G3, evolution wireless G4 oraz Digital 6000.

 

Sennheiser MobileConnect

Sennheiser MobileConnect to rozwiązanie streamingu audio oparte na Wi-Fi, które pozwala na odsłuch transmitowanych treści, np. wykładu, beż żadnych przeszkód. System jest zoptymalizowany do użytku w instytucjach edukacyjnych, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich studentów dzięki wykorzystaniu najnowszej i przyjaznej dla użytkownika technologii audio. Obsługa jest niezwykle prosta: na urządzenie mobilne jest pobierana aplikacja MobileConnect na system iOS lub Android. „Osobisty asystent odsłuchu” pozwala użytkownikowi dostosować dźwięk do indywidualnych potrzeb za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego.

 

[img:3]

Strumieniowanie treści audio na żywo przez Wi-Fi: Sennheiser Mobile Connect zapewnia wsparcie odsłuchu bezpośrednio z poziomu smartfona.

 

Wykłady są transmitowane w czasie rzeczywistym z wysoką jakością dźwięku do urządzeń mobilnych i smartfonów za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie nie potrzebują dodatkowego sprzętu i po prostu mogą korzystać ze swojego smartfona. Opóźnienie sygnału jest wyjątkowo niskie, a technologia Unicast umożliwia transmisję treści audio do wszystkich smartfonów na całym świecie. Dzięki temu osoby z wadami słuchu mogą uczestniczyć w normalnych wykładach, bez żadnych przeszkód.

 

więcej: sennheiser.pl
Mikrofony Dynamiczne Systemy bezprzewodowe Nagłośnienie instalacyjne Software

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

NAMM'20: Ciekawy design i wysoka jakość. Oto Walden!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz