Home of Drums - Wielkie święto perkusji podczas Musikmesse 2020

Home of Drums - Wielkie święto perkusji podczas Musikmesse 2020

29 stycznia 2020, 12:00

Międzynarodowa branża perkusyjna organizuje innowacyjne spotkanie dla perkusistów z całego świata: Home of Drums. To program pełen prezentacji produktów, przekazywania wiedzy, koncertów i występów, a także możliwości kontaktu odwiedzających z profesjonalistami.

Premiera wydarzenia odbędzie się 3 i 4 kwietnia na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego we Frankfurcie podczas targów Musikmesse. W przyszłości platforma internetowa homeofdrums.com otworzy przed miłośnikami bębnów możliwości networkingu, udziału w lekcjach wideo ze znanymi artystami oraz śledzenia na bieżąco najnowszych wiadomościz tego wydarzenia.

Home of Drums to świetna okazja dla producentów i muzyków do wymiany doświadczeń i praktycznych pomysłów. Kompleksowe pakiety dają wystawcom możliwość zaprezentowania się wraz z kolegami z branży niewielkim kosztem. Koncepcja zyskuje na popularności, a na wydarzeniu pojawią się przedstawiciele takich marek jak DW, GEWA, Gibraltar, Gretsch, Latin Percussion, Mapex, Millenium, Natal, Paiste, PDP, Pearl, Protection Racket, Remo, Roland, Sabian, Sonor, Toca Percussion, Vic Firth, Yamaha, Zildjian i Zultan.

 

[img:1]

 

Wielu wystawców weźmie bezpośredni udział w wydarzeniach i warsztatach lub zaprosi do tego swoich artystów, dzięki czemu impreza stanie się prawdziwym placem zabaw dla perkusistów. Ponadto Home of Drums będzie oferować wiele stanowisk testowych, na których odwiedzający będą mogli wypróbować instrumenty i porównać je ze sobą. W ten sposób zostaną zaprezentowane np. zestawy wiodących producentów w kategoriach takich jak „Basic”, „Jazz”, „Fusion”, itp. – bezpośrednio obok siebie i niezależnie od marki, w miejscach zaprojektowanych akustycznie specjalnie dla nich. Wspólnym partnerem odpowiedzialnym za realizację będzie Onlinelessons.tv GmbH. Umysły stojące za platformą tutoriali internetowych wniosą swój wspaniały wkład w networking na międzynarodowej scenie muzycznej, artystycznej i producenckiej oraz wezmą udział w organizacji programu.

 [img:2]

Michael Biwer

Group Show Director w Messe Frankfurt Exhibition GmbH
 

Pomysł stworzenia innowacyjnego punktu spotkań dla marek perkusyjnych i ich klientów, który promowałby wymianę informacji i przeszedł następnie do świata cyfrowego, wziął się bezpośrednio z branży. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do projektu i pewni, że Home of Drums w Centrum Targowo-Wystawienniczym we Frankfurcie będzie hitem. Nasi partnerzy na Onlinelessons.tv tchnęli życie w tę koncepcję i będą idealnym pośrednikiem między nami jako organizatorami, producentami i społecznością perkusistów.

 [img:3]

Florian Alexandru-Zorn

Założyciel i dyrektor zarządzający Onlinelessons.tv GmbH
 

Nadszedł czas na nową formę współpracy na scenie perkusyjnej: skupienie się na odwiedzających. Cieszę się, że branża zwróciła na to uwagę. Producenci są bardzo zainteresowani przeniesieniem uwagi na interakcję z gośćmi, a nie na maksymalizację prezentacji marki.Home of Drums to wyczekane wydarzenie społeczności perkusistów, plus praktyczna platforma internetowa. Szczególnie ważne jest to, że projekt będzie funkcjonował nie tylko podczas Musikmesse, ale także w sieci przed targami i po nich.

 

Wśród najważniejszych punktów programu Home of Drums znajdzie się specjalny wieczór koncertowy we współpracy z Akademią Pop regionu Badenia-Wirtembergia, na którym światowej sławy perkusiści wystąpią wspólnie z zespołem house'owym. Jako uzupełnienie prezentacji produktów perkusyjnych impreza będzie również oferować opcje wystawiennicze dla producentów produktów i akcesoriów związanych z perkusją, takich jak mikrofony, oprogramowanie muzyczne, sprzęt douszny i inne.

Podczas Home of Drums (piątek i sobota, 3-4 kwietnia) program Musikmesse będzie skupiał się na kochających muzykę klientach końcowych. W tych dniach, jako alternatywa dla zwiedzania sal wystawienniczych, odbędzie się drugi już festiwal Musikmesse Plaza, na którym zwiedzający będą mogli wypróbować instrumenty, nośniki dźwięku, sprzęt i inne produkty związane z muzyką, a także je bezpośrednio zakupić. W pierwsze dwa dni (środa i czwartek, 1-2 kwietnia) targi będą skupiać się na odwiedzających z branży.

 

Akustyczne Elektroniczne

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości