NAMM'20: PXM-12MP - Nowe odsłuchy sceniczne w ofercie Electro-Voice

NAMM'20: PXM-12MP - Nowe odsłuchy sceniczne w ofercie Electro-Voice

12 lutego 2020, 10:00
Producent: Electro-Voice
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Oferta firmy Electro-Voice w zakresie przenośnych rozwiązań nagłośnieniowych jest bardzo szeroka, co sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Do tej pory brakowało jednak dobrego, dedykowanego odsłuchu scenicznego, który wyróżniałby się niebanalnym brzmieniem i doskonałą ceną. Rozwiązanie tego problemu pojawiło się podczas tegorocznych targów NAMM, a nazywa się PXM-12MP.

PXM-12MP to aktywny monitor sceniczny, zaprojektowany z myślą o firmach rentalowych, zespołach, performerach i mobilnych DJ’ach. Całość zbudowana została w oparciu o 12", koaksjalny przetwornik z 1.75" driverem HF. Dzięki temu producent może zagwarantować równomierne pokrycie dźwiękiem obszaru 90° x 90°. Oprócz ustawienia monitorowego, pod kątem 55°, nowa kolumna może pracować także jako samodzielne źródło typu point-source (z możliwością montażu na statywie), także do pary z subwooferami ELX i EKX. Skonstruowany wraz z inżynierami Dynacord, wbudowany wzmacniacz klasy D o mocy 700W dostarcza ciśnienia akustycznego na poziomie 129dB.

 

[img:8]

 

Jak przystało na kolumnę Electro-Voice, wewnątrz znalazł się rozbudowany system DSP Quick Smart, który zajmuje się optymalizowaniem dźwięku przy pomocy filtrów IIR/FIR. Całość obsługi odbywa się poprzez czytelny wyświetlacz LCD i pojedynczy enkoder. Dzięki temu możemy szybko zmienić ustawienia trójpasmowego korektora barwy, zastosować filtr Hi-Q do wyeliminowania sprzężeń czy wczytać presety użytkownika. Na pokładzie znalazła się też linia opóźniająca, pracująca w odstępach 0.1m i ustawienie GUITARCAB, co pozwala na podłączenie gitary przy użyciu DI-Boxa.

W zakresie wejść i wyjść, PXM-12MP posiada dwa wejścia XLR typu combo, z opcją zasilania phantom, wejście stereo RCA i wyjście XLR THRU oraz MIX OUT. Całość zbudowana została z wytrzymałej, 15mm sklejki i pokryta powłoką EV-Coat.

 

[img:9]

 

Czytaj także: Electro-Voice EVOLVE 30M - mobilne nagłośnienie dla zespołów

[img:3]

 
Kolumny i głośniki Monitory sceniczne

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości