NAMM'20: Alcons LR24 Pro-Ribbon - nowy system liniowy

NAMM'20: Alcons LR24 Pro-Ribbon - nowy system liniowy

5 marca 2020, 13:00
Producent: Alcons
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Po bardzo pozytywnej reakcji branży podczas ubiegłorocznych targów Prolight+Sound, nowy profesjonalny wstęgowy system liniowy Alcons LR24 miał swój oficjalny debiut rynkowy w trakcie targów NAMM Show. Trójdrożny system liniowy średniego formatu typu bi-amp, który wykorzystuje technologię pro-ribbon, będzie dostępny w ofercie polskiego dystrybutora - firmy Aplauz - już w kwietniu bieżącego roku.

 

 

System Alcons LR24 jest przeznaczony do odtwarzania średnich i wysokich częstotliwości i cechuje się niezwykle dużym zakresem dynamiki z szybką odpowiedzią impulsową i zapewnieniem nawet o 90% mniejszych zniekształceń. Te właściwości pozwalają uzyskać niemal liniową charakterystykę, z optymalną czystością dźwięku i nieskompresowaną równowagą brzmieniową, identyczną przy każdym poziomie ciśnienia akustycznego.

 

Dzięki temu systemowi kolejny raz mogliśmy wprowadzić nowe technologie, kontynuując nasze starania o zapewnienie naturalnego, niekoloryzowanego wzmocnienia dźwięku z intuicyjną odpowiedzią, niezależnie od rodzaju i wielkości aplikacji.

Dr Phil de Haan - szef działu badań i rozwoju firmy Alcons

 

[img:1]

 

Technologia, wyznaczająca standardy

Całkowicie naturalna, cylindryczna powierzchnia falowa specjalnie zaprojektowanego przetwornika RBN1202rs 12" pro-ribbon oraz akustycznie i elektronicznie symetryczna konfiguracja komponentów zapewniają najlepsze wśród podobnych systemów możliwości sterowania kątem propagacji dźwięku, zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej, aż do najwyższych częstotliwości bez żadnych zniekształceń wynikających z konstrukcji tuby. Bardzo spójny pionowy kąt promieniowania pozwala na niedestrukcyjne dla dźwięku łączenie modułów w celu zapewnienia maksymalnego zasięgu wysokich częstotliwości i ich stabilności.

Duża 12-calowa cewka głosowa RBN1202 cechuje się wyjątkową mocą wyjściową osiągającą 2500 W oraz stosunkiem 1:15 mocy RMS do szczytowej w paśmie od 1000 Hz do 20000 Hz. To zapewnia wyjątkową klarowność dźwięku w połączeniu z praktycznie nieograniczonym zapasem dynamiki.

 

[img:4]

[img:5]

 

Sekcja MF składa się z dwóch przetworników średniotonowych 6,5" o wysokiej sprawności i z neodymową strukturą motoryczną, które są współosiowo zamontowane za driverem wysokich częstotliwości w konfiguracji z tubą. Sekcja LF zapewnia zwarte i precyzyjne niskie częstotliwości z najwyższą mocą wyjściową przy możliwie najniższym poziomie zniekształceń. Nowa generacja 12-calowych przetworników jest wyposażona w neodymowy układ mechaniczny z dużą podwójną 3,5-calową cewką głosową, który zapewnia wyraźnie większy zakres wychyleń membrany, przy zachowaniu wysokiej skuteczności.

Model Alcons LR24 jest zasilany przez wzmacniacz Sentinel z wbudowanym sterownikiem głośników, który pozwala zoptymalizować charakterystykę systemu przez wykorzystanie przetwarzania dźwięku VHIR właściwego dla określonej konfiguracji. Przygotowane wcześniej okablowanie Signal Integrity Sensing zapewnia dynamiczną kompensację połączenia przewód/złącze między LR24 a oprogramowaniem ALC. To w jeszcze większym stopniu zapewnia niezniekształconą, naturalną reprodukcję dźwięku 1:1, niezależnie od długości przewodu i rzeczywistego obciążenia wzmacniacza, ze współczynnikiem tłumienia w systemie 10000.

 

[img:3]

 

Nowy system - nowe możliwości systemu Alcons Audio

Zgłoszony do opatentowania system podwieszania pozwala na zastosowanie zawieszenia skompresowanego oraz nieskompresowanego, z możliwością ustawienia kąta między modułami bez konieczności uniesienia całego klastra. Jego dopuszczalne obciążenie robocze (WLL) to 24 obudowy z zapewnieniem współczynnika bezpieczeństwa 10:1.

System LR24 jest odpowiedni do użycia w średnich i dużych nagłośnieniach koncertowych oraz aplikacjach produkcyjnych i wchodzi w skład „The Ribbon Network” - międzynarodowej sieci wypożyczania systemów Alcons Audio.

 

Alcons LR24 wypełnia lukę, jaką mieliśmy między kompaktowym modelem LR18 a systemem liniowym dużego formatu LR28 pro-ribbon i jako taki jest bezpośrednią pochodną obydwu tych systemów, współdzieląc takie cechy jak niewielka masa, wysoka moc z rozwiązaniem bi-amp, a także unikatowy system podwieszania zaczerpnięty z większego systemu LR28. Otrzymaliśmy wiele sygnałów od użytkowników Alcons, że szukają oni wysokiej jakości systemu koncertowego. W większości przypadków ich system LR28 pełniący główną rolę był po prostu za duży, ale jego znakomite właściwości dźwiękowe były niezbędne.

Tom Back - dyrektor zarządzający Alcons Audio

 

[img:6]

[img:7]

 

Ze względu na całkowicie neutralny, wyjątkowo dynamiczny i cechujący się ultraniskim poziomem zniekształceń charakterystyczny dźwięk Alcons, system LR24 może być użyty w przypadku dowolnej aplikacji i każdego źródła dźwięku, od mowy przez muzykę klasyczną, jazz, wszelkie odmiany popu, aż po elektroniczną muzykę taneczną i na koncertach hard-rockowych kończąc.

 

Dzięki temu nowemu systemowi kolejny raz mogliśmy wprowadzić nowe technologie, kontynuując nasze starania o zapewnienie naturalnego, niekoloryzowanego dźwięku z intuicyjną odpowiedzią, niezależnie od rodzaju i wielkości aplikacji. Od dwumiejscowego studia po dwa tysiące miejsc na Broadwayu lub dwudziestotysięczną publiczność na koncercie hardrockowym – wszędzie z dokładnie takim samym, przełomowym, wysokiej rozdzielczości dźwiękiem. Lub jak to ujęliśmy: „Dostaniesz dokładnie to, co zmiksujesz!

Phillip „Dr Phil” de Haan - szef działu badań i rozwoju firmy Alcons

 

Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

PHONUM - idealne rozwiązanie do zdalnych spotkań
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz