(prawie) wszystko o konsolecie DiGiCo Quantum 338 [live]

(prawie) wszystko o konsolecie DiGiCo Quantum 338 [live]

6 maja 2020, 11:58
Producent: DiGiCo
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Silniki Quantum, które montowane są do najnowszych konsolet DiGiCo to aktualnie jedne z najbardziej potężnych i wydajnych tego typu procesorów na rynku cyfrowego audio. Zaprezentowany ostatnio model 338 kontynuuje sukces modelu Quantum 7, który definiuje przyszłość w miksowaniu dźwięku.

 

 Transmisja odbyła się 05.05.2020 o godz 20:30

W centrum Quantum 338 znalazły się trzy, 17-calowe ekrany o wysokim poziomie jasności, 70 indywidualnych mini-ekranów TFT oraz 38 czułych na dotyk, 100mm faderów ułożonych w trzech bankach po 12. Dwa dodatkowe można przypisać do dowolnie wybranej funkcji. Ekrany zapewniają niespotykaną wcześniej widoczność (1000 nit), bardzo wysoki kontrast i tryb ciemny "dark mode".

 

[img:1]

 

To, co wyróżnia konsoletę to najnowsze, 32-bitowe konwertery ADC i DAC “Ultimate Stadius”, które od teraz wbudowane są jako standard wraz z 6 pojedynczymi lub 3 (redundant) połączeniami MADI, dwoma slotami DMI i wbudowanym interfejsem UB MADI USB.

Od teraz w zestawie znajdziemy też wiele użytecznych funkcji programowych. Mowa tutaj o Nodal Processing, który znacząco ułatwia kreowanie miksów IEM, Mustard zajmuje się modelowaniem channel-stripów na 48 kanałach, a Spice Rack “doprawia” brzmienie o dodatkowe 12 slotów processingowych, w tym Chili 6. Ten ostatni to sześcio-pasmowy kompresor, który korzysta z siły procesorów FPGA i świetnie sprawdzi się w obróbce wokali przy maksymalnym skupieniu na “problematycznych” częstotliwościach.

 

 

Jeżeli chodzi o I/O, to konsoleta może obsłużyć do 128 kanałów wejściowych z 64 szynami i matrycą 24x24. Na każdym z tych punktów dostępny jest oczywiście pełen processing. Lokalnie konsoleta oferuje 8 wejść i 8 wyjść, które również korzystają z konwerterów “Ultimate Stadius”. Nie mogło zabraknąć też 4 we/wy stereo AES/EBU. Użytkownicy wtyczek Waves mogą skorzystać z opcjonalnej karty SoundGrid. Całości dopełnia funkcja miksowania w LR/LCR/LCRS/5.1, próbkowanie 48/96 kHz oraz 256 dynamicznych korektorów.

 

[img:17]

 

Dostępne karty rozszerzeń DMI

 

[img:3]

DMI-AMM

48 kanałowy, automatyczny mikser dedykowany do konsolet SD i S

[img:4]

DMI-ADC

16 wejść analogowych opartych na złączach typu D

[img:5]

DMI-AES

16 wejść i wyjść AES opartych na złączach typu D

[img:6]

DMI-AVIOM

16 wyjść @48kHz w protokole A-Net Pro 16

[img:7]

DMI-DAC

16 wyjść opartych na złączach typu D

[img:8]

DMI-MADI-C

Karta może być użyta do podłączenia drugiego urządzenia DiGiCo, który korzysta z interfejsu MADI opartego na złączu RJ45

[img:9]

DMI-MADI-B

Do podłączenia standardowego streamu MADI (64 I/O)

[img:10]

DMI-DANTE

Zapewnia 64 we/wy @ 48kHz lub 32 we/wy @ 96kHz streamu Dante

[img:11]

DMI-ME

Służy do podłączenia mikserów personalnych Allen & Heath (40 out)

[img:12]

[email protected]

Zapewnia 64 we/wy sieci Dante w rozdzielczości 48 i 96 kHz

[img:13]

DMI-MIC

Zapewnia 8 preampów mikrofonowych na złączu typu D (+ kontrola gain + 22dBu i phantom poprzez interfejs konsolety)

[img:14]

DMI-WAVES

64 we/wy dla interfejsu SoundGrid

[img:15]

DMI-HYDRA2

56 we i wy @ 48kHz ze złączami optycznymi

[img:16]

DMI-KLANG

Zapewnia immersyjny processing odsłuchów dousznych poprzez rozbudowany system KLANG

 

Producent udostępnia także opcję aktualizacji starszych konsolet poprzez wymianę określonych modułów - po szczegóły zapraszamy do dystrybutora - firmy Polsoud.

 

[img:18]

więcej: digico.biz
Miksery Cyfrowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ETC wprowadza świat teatru w przyszłość
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz