panLab 2 przenosi przestrzenne miksowanie dźwięku do QLab

panLab 2 przenosi przestrzenne miksowanie dźwięku do QLab

27 maja 2021, 11:00
Producent: Innovate Audio

Innovate Audio zaprezentowało panLab 2, narzędzie do projektowania i miksowania dźwięku przestrzennego, zaprojektowane do bezproblemowej integracji z QLab. Dostępna od początku maja jako aplikacja macOS, panLab 2 dodaje „potężne, intuicyjne i przyjazne dla użytkownika funkcje dźwięku przestrzennego do funkcjonalności QLaba”.

Korzystając z panLab 2, użytkownicy mogą intuicyjnie miksować sygnały dźwiękowe i mikrofonowe QLab, umieszczając je na wirtualnej mapie swojego systemu dźwiękowego. Korzystając z niestandardowego algorytmu zaprojektowanego wyłącznie dla oprogramowania, panLab 2 wykonuje większość procesu konfiguracji wymaganego podczas konfigurowania przestrzennego środowiska audio. W wyniku tego rozwiązania technologicznego użytkownicy są gotowi do pracy z panLab 2 w mniej niż pięć minut.

 


 

Zaprojektowany od podstaw w celu bezproblemowej integracji z QLab, panLab 2 może wykrywać i komunikować się z dowolnym dostępnym obszarem roboczym QLab w sieci lokalnej.Wszystkie dane oparte na poziomach są przechowywane w przestrzeni roboczej QLab, co oznacza, że nie jest konieczne uruchamianie panLab 2 podczas występów, a jedynie podczas programowania.

Jak twierdzi producent, sekwencje ruchów, których zaprogramowanie przy użyciu samego QLab zajęłoby wiele godzin, za pomocą pan Lab 2 można utworzyć w ciągu kilku sekund. Użytkownicy mogą rysować trajektorie bezpośrednio na panoramę, przy czym panLab 2 przekształca te dane na sygnały zanikania utworzone w przestrzeni roboczej QLab. Każdy szczegół został przemyślany, w tym możliwość zmiany szybkości sekwencji, zarówno proporcjonalnie, jak i poprzez dostosowanie do stałej prędkości ruchu. Sekwencje można również nagrywać na żywo, a wszystkie przesunięcia czasowe są przechowywane w QLab w celu precyzyjnego odtwarzania.

 

[img:1]

Pro Audio

Sound Experience - Doświadczanie dźwięku po wrocławsku
Więcej wiadomości