Roland GO:MIXER PRO-X, czyli mikser do smartfonów w odświeżonej wersji

Roland GO:MIXER PRO-X, czyli mikser do smartfonów w odświeżonej wersji

16 lipca 2021, 10:00
Producent: Roland

Roland zapowiedział GO:MIXER PRO-X. Popularny mikser i interfejs audio dla smartfonów otrzymał kilka nowych funkcji, a wraz z nimi zostało usprawnione działanie z Androidem iOSem.

Poprzedni model, czyli GO:MIXER PRO przez kilka lat stanowił dobre rozwiązanie dla prostych mobilnych nagrań. Urządzenie w bardzo łatwy sposób pozwala na nagrywanie i/lub miksowanie kilku źródeł sygnału audio za pomocą tabletu czy telefonu wyposażonego w system Android lub iOS.

 

 

Nowa generacja, rzecz jasna podąża śladami swojego starszego brata, jednak Roland zdecydował się wprowadzić kilka ciekawych udoskonaleń do nowego modelu GO:MIXER PRO-X. Pierwszą zmianą która rzuca się w oczy, to kolor urządzenia, które jest w całości czarne (wcześniej obudowa była częściowo biała). Oprócz tego, z designerskiego punktu widzenia, nie zaszło za wiele zmian. Layout przycisków oraz wejść/wyjść jest bardzo podobny, jednak kiedy przyjrzymy się dokładniej temu maluchowi, to możemy zauważyć kilka zmian.

 

[img:1]

 

Wejście mikrofonowe plug-in power z poprzedniego modelu, zastąpiono gniazdem, które pozwala na podłączenie smartfona poprzez kabel TRRS. W dalszym ciągu możemy podłączyć mikrofon z zestawu słuchawkowego, z tym że teraz jest ono zintegrowane z wyjściem słuchawkowym.

Przełącznik Center Cancel zamieniono na przełącznik PAD dla wejścia gitarowego/basu, dzięki czemu możemy w łatwy i szybki sposób poradzić sobie ze zbyt wysokim sygnałem wejściowym. GO:MIXER PRO-X posiada także mikrofonowe wejście combo Jack-XLR z możliwością zasilania phantomowego, dwa wejścia instrumentalne Jack 6.3mm (L/MONO, R) oraz dwa liniowe wejścia stereo 3.5 mm.

 

[img:2]

 

Urządzenie łączy się z Androidem lub iOS poprzez wbudowane złącze Micro-B USB, ale producent udostępnia także w zestawie wszystkie najpopularniejsze przejściówki (Lightning, USB-C). Równie przystępnie wygląda kwestia zasilania, gdyż GO:MIXER PRO-X korzysta z baterii AA (alkalicznych lub Ni-MH) w liczbie czterech sztuk.

Roland GO:MIXER PRO-X widnieje obecnie w sklepie Thomann w cenie około 700 zł, jednak na dostępność urządzenia przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni. 

[img:3]
 
 
Interfejsy audio Analogowe Miksery
Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości