Behringer Xenyx 1003B - Małe, a cieszy

Behringer Xenyx 1003B - Małe, a cieszy

13 lipca 2023, 08:00
Producent: Behringer
Dystrybucja: SoundTrade

Mikser niejedno ma imię. A właściwie wielkość, a co za tym idzie stopień zaawansowania technologicznego. I dobrze, bo różne sytuacje wymagają różnych narzędzi. Trudno sobie wyobrazić np. stół wielkości studyjnej konsolety Neve na scenie, wykorzystany w charakterze miksera osobistego, czy też jako mikser w domowym studiu projektowym. W tych dwóch ostatnich przypadkach, a także przy nagłaśnianiu kameralnych występów, świetnie sprawdzają się niewielkie mikserki, takie jak chociażby Behringer Xenyx 1003B.

 

[img:1]

Jest to 10-kanałowy mikser analogowy, wyposażony w pięć przedwzmacniaczy mikrofonowych Xenyx, z czego dwa pierwsze wyposażone są w punkty insertowe do podłączenia zewnętrznych procesorów, np. dynamiki, a pozostałe trzy sprzężone zostały ze stereofonicznymi wejściami liniowymi.

Każdy kanał wejść stereo liczony jest odrębnie, a lewy w każdej parze służy do podłączania źródeł monofonicznych. Kanały 9 i 10 to wejście stereofoniczne, wyposażone w gniazda jack i RCA. Tory mikrofonowo-liniowe mają odrębne regulatory wzmocnienia dla obu typów wejść, z sygnalizatorem przesterowania. Na wejścia mikrofonowe XLR można podać napięcie fantomowe, włączane globalnie, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, aby do Xenyxa 1003B podłączyć mikrofony pojemnościowe.

 

 

W każdym z łącznie sześciu torów znajdujemy trzypasmowy korektor, regulator panoramy/balansu oraz potencjometry wysyłek na tor odsłuchowy i efektowy. Odsłuch można prowadzić także za pomocą słuchawek, podłączając je do dedykowanego wyjścia z własną regulacją głośności. Tor FX nie ma wejść powrotnych, a więc aby zachować pełną kontrolę nad głośnością efektów z poziomu miksera, trzeba będzie poświęcić na to jedno lub dwa wejścia, np. wspomniane 9 i 10. Wysyłki FX wyprowadzone są „post fader”, czyli „po tłumiku”, co oznacza, że regulacja poziomu sygnału wychodzącego z danego toru wpływa także na jego poziom na wysyłce. Rozwiązanie stare, jak świat, to znaczy jak miksery, sprawdzone i logiczne.

Natomiast jeśli chodzi o regulację poziomu sygnału na poszczególnych torach, to służą do tego 60-milimetrowe tłumiki. Oczywiście niezmotoryzowane. To nie ten budżet. Tor sumy to kolejny, siódmy tłumik i skromny miernik poziomu.

 

[img:2]
 

Na tylnej ścianie obudowy Xenyxa 1003B nie dzieje się praktycznie nic. Umieszczono tu jedynie wejście zasilacza oraz włącznik. Co ciekawe jednak, opisywany mikser może obejść się bez zasilania zewnętrznego – da się je zastąpić jedną baterią 9-woltową. Dzięki temu Xenyx świetnie sprawdzi się we współpracy z przenośnym systemem nagłośnieniowym zasilanym bateryjnie, a także podczas plenerowych sesji nagraniowych – mikser wyposażony jest w dedykowane wyjście stereo do zewnętrznego rejestratora.

Podsumowując, jak w tytule - małe, a cieszy. I co ważne, jak to u Behringera, cena nie odstrasza.

 

[img:3]
 
Analogowe Miksery

Gdzie kupić?

Behringer Behringer www.behringer.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Behringer rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości