Nowe miksery od Mackie - ProFXv3+ series i MobileMix

Nowe miksery od Mackie - ProFXv3+ series i MobileMix

26 lutego 2024, 12:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Mackie
Dystrybucja: Music Info

Bogactwo nowości na stoisku firmy Mackie pozwalało odwiedzającym tegoroczne NAMM Show na dłużej zatrzymać się w tym miejscu. Znaleźć mogli na nim dla siebie i ci, którzy potrzebują sprzętu do rejestracji, do transmisji on-line, jak i do nagłaśniania mniejszych imprez. W każdej z tych kategorii pomocnymi będą prezentowane przez Mackie'go miksery z serii ProFXv3+, jak i mały, mobilny, zasilany bateryjnie mikser MobileMix.

 

 

Mackie ProFXv3+

W skład serii ProFXv3+ wchodzą aktualnie 3 modele - 6-kanałowy ProFX6v3+, 10-kanałowy ProFX10v3+ i największy ProFX12v3+, oferujący 12 kanałów audio. Choć miksery ProFXv3+ są urządzeniami analogowymi dysponują cyfrowym złączem USB-C (o parametrach 24 bity/192 kHz), pozwalającym na dwukanałową rejestrację audio, z możliwością pracy w trzech trybach - tryb standardowy do rejestrowania pełnego miksu, w tym efektów GigFX+, kompresji i korekcji; tryb interfejsu, który wysyła czysty sygnał audio z kanałów 1-2 tuż za preampem (bez efektów i korekcji); oraz tryb pętli zwrotnej, który umożliwia miksowanie dźwięku komputerowego w nagranie, ułatwiając odtwarzanie muzyki z podkładów czy "backgroundu" z gier.

 

[img:1]

 

Wracając do preampów - wejścia mikrofonowe zawierają przedwzmacniacze mikrofonowe Mackie Onyx, które zapewniają wzmocnienie do 60 dB przy niskim poziomie szumów. Kanały mikrofonowe dysponują też 48-woltowym zasilaniem fantomowym, załączanym filtrem dolnoprzepustowym 100 Hz i przełącznikiem Hi-Z, pozwalającym na bezpośrednie podłączenie takich instrumentów, jak gitara elektryczna czy bas, a także kompresorem i korektorem. Miksery oferują także stereofoniczne wejścia AUX 1/8 cala. Można monitorować sygnał poprzez wyjście słuchawkowe, używając pokrętła głośności do miksowania sygnału bezpośredniego z wyjściem DAW.

 

[img:3]

[img:4]

 

Użytkownicy mikserów z serii ProFXv3+ dostają też do dyspozycji dedykowany kanał Bluetooth® do wysyłania i odbierania dźwięku z urządzeń takich jak smartfony i tablety. Dla podcasterów jest to łatwy sposób do nawiązywanie połączeń telefonicznych. Dla muzyków i wykonawców jest to najłatwiejsza opcja przesyłania strumieniowego muzyki i podkładów.

 

[img:5]

 

Mackie MobileMix 

Kolejna nowość z kategorii "miksery" od firmy Mackie to coś, co ucieszy muzyków występujących na ulicach czy placach, gdzie dostęp do zasilania z sieci jest utrudniony lub wręcz niemożliwy. Tutaj pomocnym może okazać się niezwykle kompaktowy mikser MobileMix, który działa na elastycznym zasilaniu USB. Najłatwiej jest więc do jego zasilania zastosować powerbank USB. MobileMix posiada pod spodem ukrytą komorę na taki powerbank, zaprojektowaną tak, aby pasowała do większości powerbanków, dzięki czemu MobileMix staje się prawdziwie zasilaną bateryjnie konsoletą miksującą.

 

[img:6]

[img:7]

 

Wyposażony w osiem kanałów, dwa przedwzmacniacze mikrofonowe/instrumentalne, Bluetooth® z funkcją Mix Minus, wejścia liniowe stereo, korektor, efekty minimikser to sposób na pracę z dźwiękiem w podróży lub - w połączeniu z zestawami głośnikowymi z zasilaniem bateryjnym, jak Mackie ThumpGO lub Thrash 212GO - na stworzenie niezależnego od zewnętrznego zasilania małego systemu nagłośnieniowego.

 

[img:8]

[img:9]
 

więcej: mackie.com
Analogowe Miksery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mackie rozwiń listę sklepów

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości