Billboard Music Awards 2021 z Harman Professional

Billboard Music Awards 2021 z Harman Professional

8 września 2021, 11:00
Producent: JBL Crown AKG
Dystrybucja: ESS Audio

Tegoroczną galę Billboard Music Awards 2021, która odbyła się w Microsoft Theater w Hollywood, obsługiwała firma ATK Audiotek. Zastosowała szereg rozwiązań opartych o sprzęt Harman Professional.

Od 1990 roku Billboard Music Awards (BBMA) nagradza artystów, którzy mieli najwyższe notowania w branży muzycznej. W tym roku na scenie wystąpili między innymi The Weeknd, Doja Cat, P!nk i Twenty One Pilots. W 2020 roku impreza odbyła się bez publiczności. Tegoroczną galę BBMA przywitało ponad 500 osób na placu przed Microsoft Theatre.

 

[img:1]

 

Firma organizująca galę „Dick Clark Productions” potrzebowała skutecznego systemu audio, który nie wymagałby dodatkowej infrastruktury i pozostałby niewidoczny dla kamer. ATK Audiotek pracowała w pocie czoła by sprostać wymaganiom, aby stworzyć niezapomniane widowisko zarówno dla artystów, jak i fanów. Wykorzystała techniki instalacji i rozwiązania firm JBL Professional, Crown Audio i AKG.

 

Zostaliśmy postawieni przed dużym wyzwaniem, nie mogliśmy stawiać żadnych konstrukcji, na których można by powiesić głośniki i światła. Musieliśmy wykorzystać istniejące wieże oświetleniowe, które stoją na placu, co ograniczyło ilość ciężaru i wysokość, na który mogliśmy zawiesić system. Scena rozdania nagród była prostokątną platformą o wymiarach 6 x 12 metrów z ośmioma łukami wykonanymi z kratownic.

Jeff Peterson - projektant PA, kierownik projektu i realizator FOH firmy ATK Audiotek

 

[img:2]

 

W przypadku sceny zewnętrznej, Peterson i zespół instalacyjny ATK na wieżach oświetleniowych zawiesili system głośników JBL VTX A8. Ich lekka konstrukcja i wysoka moc pozwoliły ekipie umieścić je na tyle wysoko i daleko od sceny, że nie były widoczne dla kamer, a jednocześnie dawały pełny dźwięk o równomiernym pokryciu.

 

[img:6]

 

Subwoofery JBL VTX S28 zapewniły wsparcie w zakresie niskich tonów, podczas gdy kompaktowe liniowe zestawy głośnikowe JBL VT4886, charakteryzujące się wysoką kierunkowością i zoptymalizowanym pokryciem poziomym, wzmocniły dźwięk w pierwszych kilku rzędach przed sceną. W rezultacie powstał opływowy, ale dynamiczny system, który docierał do całej widowni i dostarczał wysokiej jakości dźwięk dla różnych gatunków.

 

[img:5]
 

Instalacja głośników w obszarze sceny, na której zostały rozdane nagrody, wymagała wyjątkowej pomysłowości ze względu na ograniczenia konstrukcyjne i wymagania estetyczne. Peterson zdecydował, że najlepszym wyborem dla tego obszaru będą dwudrożne głośniki JBL AC26 ze względu na ich ultrakompaktową konstrukcję, wysoką moc wyjściową oraz zoptymalizowaną charakterystykę. Aby mieć pewność, że system nagłośnienia będzie słyszalny, ale niewidoczny dla publiczności i kamer, ekipa instalacyjna zamontowała 12 głośników AC26 wewnątrz kratownic.

 

[img:3]

 

Do nagłośnienia występów z małą widownią wewnątrz teatru, ATK wykorzystało system nagłośnieniowy obiektu, wyposażony w głośniki JBL Vertec 4889, które są standardem w wielu średnich i dużych obiektach koncertowych. Te lekkie głośniki, zbudowane w oparciu o najnowocześniejszą technologię i wyposażone w trzycalowe membrany głośników kompresyjnych wysokiej częstotliwości, zapewniają niezawodną moc wyjściową w każdym miejscu.

ATK zasilił system za pomocą wzmacniaczy serii CrownVRack, dostarczyli również mikrofony pojemnościowe AKG C414 do overheadów perkusyjnych.


[img:4]
Wzmacniacze, końcówki mocy Pojemnościowe Mikrofony Systemy liniowe Subwoofery pasywne Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > Crown rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > AKG rozwiń listę sklepów

Classical Sound Studio postawiło na rozwiązania Austrian Audio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz