Jakie oświetlenie LED (bateryjne) na koncert plenerowy? Ciekawa propozycja od Cameo

Jakie oświetlenie LED (bateryjne) na koncert plenerowy? Ciekawa propozycja od Cameo

3 grudnia 2021, 09:00
Producent: Cameo LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Pandemia koronawirusa spowodowała powstanie niezliczonej ilości nowych formatów, aby móc bezpiecznie organizować wydarzenia na żywo, jednocześnie przestrzegając zasad dystansu społecznego. Dzięki temu ludzie mogą wciąż cieszyć się sztuką i kulturą. Od wirtualnych stremowanych koncertów po pudełka z pleksi lub kosze plażowe. Zespół Humblo z Kolonii, którego liderem jest Jacky Bastka, opracował własną koncepcję koncertu leśnego z wykorzystaniem bateryjnego oświetlenia Cameo PAR ZENIT oraz nagłośnienia LD Systems MAUI 5 GO. Zobacz jak to się sprawdziło. 

w skrócie:

 

Czy leśny koncert jest wyzwaniem dla realizatora oświetlenia?

Jednocześnie, korzystając z okazji, mogli zwrócić uwagę na poważny problem z ochroną lasów będących kluczowym elementem ekosystemu. Leśne koncerty odbyły się w sierpniu 2021 we współpracy z Bergwaldprojekt e.V. oraz neutralnym dla klimatu dostawcą telefonii komórkowej WEtell. Grupa Adam Hall dostarczyła oświetlenie od Cameo, również odgrywając w ten sposób swoją rolę, zapewniając klimatyczne oświetlenie sceny w ciemnym lesie.

 

 

Jako muzyk od dawna niepokoi mnie to, że dużo podróżujesz, ale rzadko dowiadujesz się o naturalnym krajobrazie poszczególnych krajów, w których grasz Dlaczego więc nie grać koncertów w naturalnym otoczeniu? W końcu to właśnie stąd pochodzi tak wiele muzyki. Dlaczego postrzegać kulturę i naturę jako odrębne? Nasze leśne koncerty były sposobem na zaproszenie ludzi do słuchania muzyki i przyrody.

Jacky Bastek - Wokalistka zespołu Humblo

 

[img:2]

 

Bateryjne oświetlenie LED od Cameo DROP B1 zapewniło wielogodzinną pracę

Leśne koncerty Humblo grane były przed małą publicznością, w naturalnym otoczeniu i małym zespołem technicznym. Wmuszało to, aby sprzęt był nie tylko mobilny, ale przede wszystkim zasilany bateryjnie, a jednocześnie wytrzymały i szybko gotowy do użycia. Dwanaście mini reflektorów zewnętrznych Cameo DROP B1 zostało użytych do zapewnienia nastrojowego oświetlenia. W zależności od konkretnego ustawienia, były one ustawiane w różny sposób na ziemi wokół 3 muzyków.

Ponadto wykorzystano dwa reflektory PAR ZENIT B60 B LED, dwa zewnętrzne urządzenia typu wash ZENIT B200 i kompaktowy reflektor F1 FC RGBW Fresnel. Wszystkie reflektory zasilane były bateriami z wykorzystaniem opcjonalnej płytki na akumulator typu V-mount. System nagłośnienia PA również był całkowicie mobilny dzięki LD Systems MAUI 5 GO.

 

[img:1]

 

Dodatkowo, oświetlenie połączono z interfejsem Cameo DVC USB-DMX, oprogramowaniem Daslight DMX i iDMX Core W-DMX Converter, zapewniło szybką obsługę całości. Oprogramowanie Cameo DMX wykorzystano do wcześniejszego programowania scen i patch’owania reflektorów. Był to mały i wyrafinowany zestaw, który był wysoce efektywny pod względem oddziaływania atmosferycznego i naturalnego.

 

Leśne koncerty Humblo były wspaniałą okazją do wspólnego cieszenia się muzyką w naturze i z naturą. Tego rodzaju wydarzenie tworzy również powiązanie z kluczowymi kwestiami, takimi jak ochrona gatunków i zrównoważony rozwój – poza często dysonansowymi odwołaniami do zdrowego rozsądku. Współpraca z Jacky Bastek i jej zespołem była przyjemnością dla wszystkich zaangażowanych.

Stephen Wehner - Członek Zarządu Bergwaldprojekt e.V.

 

[img:3]
 
Reflektory Oświetlenie architektoniczne Sterowniki PC, Fesnel Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki PAR Zrealizowane instalacje Oświetlenie led na świecie Ciekawe instalacje

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo rozświetla dworek Norre Vosborg lampami z serii ZENIT
Więcej wiadomości