Lauda Audio zaprasza na prezentację HK Audio w Poznaniu

Lauda Audio zaprasza na prezentację HK Audio w Poznaniu

4 kwietnia 2024, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: HK Audio
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Niemiecka marka HK Audio ma w Polsce całkiem pokaźne grono użytkowników. Jest więc dowodem na to, że nie zawsze najważniejszy jest znaczek firmowy na grillu. Dystrybucją produktów HK Audio w naszym kraju zajmuje się firma Lauda Central Europe, która organizuje prezentację w Poznaniu. Możecie zatem traktować niniejszy tekst jako zaproszenie do uczestnictwa w niej. O czym będzie więc mowa? Przede wszystkim o nowym systemie dalekiego zasięgu, który tworzą moduły szerokopasmowe Linear 5 Mk II 308 LTA oraz subwoofery z tej samej serii, 118 HPA. Ale zanim o szczegółach prezentacji, powiedzmy sobie – na zachętę - co nieco o samym sprzęcie.

 

Czas i miejsce

 
  • 10 kwietnia, godz. 11:00 - 15:00
  • Centrum Kultury "Sezam"
    ul. Ogrodowa 13A, Przeźmierowo

 

Weź udział

 

[img:2]

 

Pojedynczy, dwudrożny moduł 308 LTA zawiera trzy 8-calowe głośniki nisko-średniotonowe, wsparte 1,5-calowym tweeterem. Pasmo przetwarzanych częstotliwości, czyli 98 Hz – 18 kHz (-10 dB), dzielone jest za pomocą filtru FIR o nachyleniu 60 dB/oktawę. Napęd stanowi pokładowy wzmacniacz klasy D, generujący moc 1.200 watów (600 W RMS) i współpracujący ze sterowanym sieciowo procesorem sygnałowym. Ten ostatni realizuje zadania związane z obróbką sygnału wejściowego – do dyspozycji daje nam 10-pasmowy korektor parametryczny, filtry dolnoprzepustowy i górnoprzepustowy (sygnał z DSP można wyprowadzić osobną ścieżką), a do tego funkcję odwracania biegunowości i wyciszania, oraz limiter i delay.

Linear 5 Mk II 308 LTA jest w stanie wydalić dźwięk o ciśnieniu do 138 dB, a do montażu podwieszanego służy pięć gniazd M8, jakkolwiek w przypadku użycia pojedynczej sztuki można ją zamontować na subwooferze, przy użyciu „patyka”.

 

[img:3]

 

Ponieważ opisany wyżej moduł sięga w dół tylko do 98, a w praktyce do 105 Hz (-3 dB), jasnym jest, że bez subwoofera ani rusz. Seria Linear 5 Mk II zawiera i takowy – model 118 HPA. To mała bestia na 18-calowym wooferze z 4-calową cewką, o mocy 1.500 W RMS i szczytowej 3.000 W. Przetwarzane pasmo schodzi do 38 Hz, a od góry rozciąga się do 120 Hz (+/-10 dB). Jest to również konstrukcja aktywna, z pokładowym wzmacniaczem klasy D i DSP. Procesor ów jest funkcjonalnie tożsamy z tym z modelu szerokopasmowego.

Obudowy modułów wykonane są ze sklejki brzozowej, co przekłada się na ich solidność i trwałość. 308 LTA waży 25,1 kilograma, zaś 118 HPA 53,4.

 

[img:4]

 

Jak widać, jest to system wszystkomający, który zda egzamin w różnego typu zastosowaniach. A jak gra, o tym będzie można (i warto) przekonać się już 10 kwietnia, w godzinach 11:00 - 16:00, podczas zaanonsowanej na początku prezentacji w Poznaniu. Spotykamy się w Centrum Kultury "Sezam", przy ulicy Ogrodowej 13A w Przeźmierowie.

Prowadzącymi imprezę będą Maciej Olejniczak, Radosław Barczak, Marcin Popek oraz Karol Maruszewski, którzy opowiedzą także o innych seriach sprzętu HK Audio. Myślę, że pojawią się również produkty, o których mowa była tutaj. Nie wypada więc nie być… Najpierw trzeba jednak zarejestrować się, korzystając z formularza dostępnego pod tym adresem, do czego gorąco namawiamy!

 

[img:1]
 

Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > HK Audio rozwiń listę sklepów

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości