Sennheiser HD 400 PRO: Nowe słuchawki do miksowania, edycji i masteringu dźwięku

Sennheiser HD 400 PRO: Nowe słuchawki do miksowania, edycji i masteringu dźwięku

3 grudnia 2021, 12:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Zagadnienie związane z miksowaniem dźwięku na słuchawkach poruszaliśmy w niedawno opublikowanym poradniku (zobacz) i niejako w odpowiedzi otrzymaliśmy od producenta Sennheiser wiadomość o nowym narzędziu dla realizatorów dźwięku. Nowy referencyjny model słuchawek HD 400 PRO dedykowany jest do miksowania, edycji oraz masteringu. Wszyscy twórcy poszukujący naturalnej i precyzyjnej reprodukcji dźwięku zapewne mają kolejną propozycję do zbadania, a dodajmy, że Sennheiser to jeden z czołowych liderów tego rynku. 

w skrócie:

 

Słuchawki Sennheiser HD 400 PRO - wygodna słuchania muzyki

HD 400 PRO oferują wygodną i lekką otwartą konstrukcję z miękkimi welurowymi nausznikami, co ułatwia wielogodzinną pracę w studiu. Producent dołączył do zestawu dwa odłączane kable: spiralny i prosty, dzięki czemu słuchawki można dostosować do różnych preferencji użytkowania.

Słuchawki HD 400 PRO charakteryzują się wysokim komfortem, który pozwala tworzyć dłużej. Starannie zaprojektowany ultralekki pałąk pozwala ustawić nauszniki na odpowiednim miejscu, przy minimalnym nacisku na uszy. Miękkie welurowe poduszki nauszników umożliwiają użytkownikom skupienie się na projektach, a otwarta, wokółuszna konstrukcja zapewnia wystarczającą wentylację, aby uszy nie przegrzewały się nawet podczas wielogodzinnych sesji miksowania.

[img:1]

 

Z przyjemnością przedstawiamy pierwsze otwarte słuchawki studyjne z linii Sennheiser PRO. Podczas edycji i miksowania profesjonaliści potrzebują szczegółowości i uczciwości brzmienia i to właśnie zapewniają HD 400 PRO. Dzięki liniowej reprodukcji w wysokiej rozdzielczości te słuchawki są niezawodnym punktem odniesienia do tworzenia wyjątkowych miksów dźwiękowych.

Gunnar Dirks - Product Manager, Professional Audio

 

Jakie jest brzmienie słuchawekHD 400 PRO ?

Sennheiser HD 400 PRO charakteryzują się szerokim pasmem przenoszenia od 6 do 38.000 Hz, aby przekazać producentom muzycznym pełne informacje o ich miksie. Opracowane przez Sennheisera 120-omowe przetworniki są wyposażone w membranę wykonaną ze specjalnej mieszanki polimerów, która wraz z potężnymi magnesami zapewnia głębszy, ale całkowicie czysty i dokładnie zdefiniowany bas. Zniekształcenia są poniżej 0,05% (mierzone przy 1 kHz, 90 dB SPL).

HD 400 PRO dokładnie odtwarzają dźwięk nawet poza słyszalnym zakresem częstotliwości, zapewniając nieograniczony dostęp do pełnej szczegółów harmonii i nastroju w muzyce, jednocześnie ujawniając bogaty, wyrazisty dół.

 

[img:4]

 

Miks trafia do słuchaczy dokładnie w takiej postaci, jak go nagrali

Przetworniki w HD 400 PRO są ustawione pod niewielkim kątem, starannie odtwarzając optymalną trójkątną pozycję odsłuchową, w jakiej użytkownik znajduje się podczas odsłuchu na głośnikach monitorowych w studiu nagraniowym. Ponadto otwarta konstrukcja HD 400 PRO zapewnia naturalną propagację dźwięku, niezakłóconą przez układy akustyczne wymagane w słuchawkach zamkniętych. Oba aspekty tworzą szeroką, przestronną, neutralną i przejrzystą scenę dźwiękową, co pozwala producentom audio pracować pewnie, wiedząc, że ich miks trafia do słuchaczy dokładnie w takiej postaci, jak go nagrali.

 

[img:2]

  

[img:3]

 

Dear Reality - czyli plugin do korekcji akustyki twojego studia

HD 400 PRO mogą być używane z pluginami Dear Reality do monitorowania słuchawkowego, które dzięki zaawansowanej technologii dźwięku przestrzennego tworzą wirtualny pokój miksowania ze starannie zaprojektowaną akustyką. Słuchawki zostały już zintegrowane z funkcją Spatial Headphone Compensation w dearVR MIX. Możliwość integracji z dearVR MONITOR ukaże się pod koniec tego roku.

 

Cena Sennehiser HD 400 PRO?

Słuchawki HD 400 PRO są dostępne w sprzedaży w cenie katalogowej 1149 PLN. W zestawie oprócz słuchawek znajdzie się 3-metrowy kabel spiralny i 1,8-metrowy kabel prosty, wyposażone we wtyczkę jack 3,5 mm do przenośnych źródeł dźwięku. Dołączony adapter 6,3 mm umożliwia podłączenie słuchawek do pulpitu mikserskiego lub interfejsu audio.

 

więcej: sennheiser.pl
Studio - akcesoria Słuchawki studyjne Słuchawki profesjonalne Słuchawki

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Szukasz kaset do Portastudio? Nie musisz. TASCAM 424
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz