Universal Audio Volt 2 Studio Pack. Zestaw: interfejs audio + mikrofon + słuchawki

Universal Audio Volt 2 Studio Pack. Zestaw: interfejs audio + mikrofon + słuchawki

21 czerwca 2022, 14:00
Producent: Universal Audio

Wielu producentów oferuje kompletne pakiety urządzeń - w założeniu - eliminujące problemy z doborem i dopasowaniem komponentów takich jak mikrofon, interfejs audio. Zakup gotowego zestawu jest zwyczajnie wygodny – otwieramy pudełko, wyciągamy, co tam zostało upchane, podłączamy i można zaczynać pracę. To szczególnie ważne w przypadku osób mało zorientowanych w tematach technicznych, chcących po prostu kupić sprzęt, który będzie działał natychmiast po podłączeniu.

Zestaw Universal Audio Volt 2 Studio Pack zawiera:

 • Mikrofon USB 
 • Dwukanałowy interfejs Audio Volt 2
  • z emulacją lampowego przedwzmacniacza Universal Audio 610
  • złącza MIDI In i Out, w klasycznej postaci gniazd DIN
  • częstotliwość maksymalna 192 kHz / 24-bit
  • podłączenie: USB C
 • Słuchawki 
 • Okablowanie
 • Oprogramowanie Ableton Live Lite
 • Cena oraz gdzie kupić
 • Więcej o interfejsie Audio Volt 2

 

Rozwiązanie takie ma ponadto dodatkową, niebagatelną zaletę, polegającą na tym, że cena zakupu całego pakietu zwykle okazuje się znacząco niższa, niż gdyby poszczególne elementy kupowane były osobno. A zatem warto zainteresować się propozycją tego rodzaju, jaką dla swoich klientów przygotowała firma Universal Audio – Volt 2 Studio Pack.

 Universal Audio – Volt 2 Studio Pack

[img:3]
 

Zestaw obejmuje trzy elementy, czyli interfejs audio Volt 2, mikrofon pojemnościowy oraz słuchawki, a oprócz nich niezbędne przewody. Do tego pakiet oprogramowania. O ile o interfejsie można się dowiedzieć naprawdę sporo, o tyle informacji na temat mikrofonu próżno szukać nawet na stronie internetowej Universal Audio. Producent pisze tam jedynie tyle, że jest to „studyjny przetwornik pojemnościowy do profesjonalnych nagrań wokalu i instrumentów”. Na podstawie zdjęć natomiast można się zorientować, że ma kardioidalną charakterystykę kierunkową, jest czarny i opisany nazwą VOLT. 

Z podobną historią mamy do czynienia w przypadku słuchawek. Jedyna informacja na ich temat, jaką znaleźć można na stronie uaudio.com, to taka, że są to słuchawki zamknięte. I tyle. Podobnie jak mikrofon, nie noszą żadnego logo, a jedynie napis VOLT. Można się więc domyślać, że zarówno jedno, jak i drugie urządzenie nie jest produkowane przez Universal Audio, a dostarcza je jakiś kooperant zewnętrzny. Może faktycznie jakiś VOLT, ktoś zna?

 

[img:1]

 

A zatem, skoro brakuje nam informacji o mikrofonie i słuchawkach, to poznajmy choć garść danych interfejsu Volt 2, bo być może ktoś jeszcze się z nim nie zetknął… Jest to interfejs dwukanałowy „w obie strony”. Inaczej mówiąc, dysponuje dwoma kanałami wejściowymi i tyleż kanałów odbiera z komputera bądź urządzenia mobilnego, do którego jest podłączony. Sygnał wprowadzać można poprzez dwa mikrofonowo-liniowe złącza na gniazdach combo XLR, które mogą pracować również w trybie instrumentalnym, a także zasilać mikrofony pojemnościowe napięciem fantomowym 48V.

Co istotne, w interfejsie zaimplementowano pokładową emulację lampowego przedwzmacniacza Universal Audio 610, którą aktywuje się przyciskiem opisanym jako Vintage, odrębnie dla każdego kanału. Nazwa ta nie jest przypadkowa, albowiem rzeczona emulacja nadaje nagrywanemu dźwiękowi posmaku rasowego brzmienia sprzed dekad. Z kolei złącza MIDI In i Out, w klasycznej postaci gniazd DIN, pozwalają wykorzystać Volt 2 w roli interfejsu MIDI.

 

[img:4]

 

Zwrotny sygnał audio trafia na dwa wyjścia liniowe z gniazdami TRS oraz wyjście słuchawkowe. Poziom głośności w obu przypadkach jest regulowany niezależnie. Przetworniki A/C interfejsu Volt 2 pracują z częstotliwością maksymalną 192 kHz i próbkują sygnał w 24-bitowej rozdzielczości. Volt 2 może być zasilany dwiema drogami – poprzez gniazdo USB-C, dzięki czemu z interfejsu można korzystać także w plenerze lub z zewnętrznego zasilacza 5VDC.

A jeśli chodzi o wspomniany pakiet oprogramowania, to znajdziemy w nim m.in. program DAW, czyli Ableton Live Lite, wtyczki do kształtowania brzmienia, a nawet wirtualnego perkusistę. Jak więc widać, pakiet Volt 2 Studio Pack to rzeczywiście zestaw, dzięki któremu pracę można zacząć praktycznie od razu – bez względu na to, czy chodzi o nagrywanie muzyki w domowym studiu, transmisję strumieniową czy też realizację podcastów.

 

[img:2]
 

Cena Universal Audio Volt 2 Studio Pack to 1530 zł 

 

Gdzie kupić?  

Pełna lista sklepów na stronie dystrybutora: Audiostacja
 
 
Mikrofony Pojemnościowe Słuchawki Słuchawki profesjonalne Słuchawki studyjne USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Universal Audio Universal Audio www.uaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Universal Audio rozwiń listę sklepów

Mikroporty MiPro - Niezawodny partner każdego musicalu
Więcej wiadomości