Nowości HK Audio dla rynku instalacji i live sound

Nowości HK Audio dla rynku instalacji i live sound

15 czerwca 2022, 14:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: HK Audio
Dystrybucja: Lauda Central Europe

HK Audio to firma, która w Polsce uchodzi za producenta systemów nagłośnieniowych kierowanych do zespołów i mniejszych firm nagłośnieniowych. Jednak HK Audio ma bardzo szeroką ofertę, która obejmuje również rynek rentalowy oraz instalacyjny. Właśnie do tych dwóch obszarów zastosowań dedykowane są dwie nowe serie zestawów nagłośnieniowych, które miały swoją premierę na targach ISE w Barcelonie.

 Na targach ISE 2022 zaprezentowano nagłośnienie:


Więcej o nagłośnieniu koncertowym na naszym portalu: 

 

Nowości nagłośnieniowe HK Audio na ISE 2022

 

HK Audio SI

Pierwsza z nich to seria SI („System Integrator“) - rodzina głośników dopasowanych do potrzeb dzisiejszego rynku instalacyjnego. We współpracy z projektantami i instalatorami, produkty zostały przystosowane do praktycznego zastosowania, zarówno pod względem technicznych/normatywnych funkcji, jak i różnorodnych opcji instalacji i szczegółowych rozwiązań.

SERIA SI na razie składa się z wysokowydajnych głośników kolumnowych P10i i P10j oraz subwooferów S210 V i S210 P. Wersje "i" i "j" kolumny P10 mają różne pionowe kąty dyspersji - 5° dla P10i i 15° dla P10j. Kierunkowość P10j jest asymetrycznie (w kształcie litery J) skierowana w dół, co zostało osiągnięte przez sam układ głośników i bez użycia procesora DSP.

 

[img:1]

 

Zarówno P10, jak i S210 P są testowane i certyfikowane pod kątem ochrony IP 66, co czyni je idealnymi do użytku w szczególnie wymagających środowiskach zewnętrznych. Połączenie pyłoszczelnego i wodoodpornego głośnika średnio-wysokiego i subwoofera jest unikalne na skalę światową i zapewnia bezkompromisową jakość dźwięku nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Subwoofer S210 V, który ma stopień ochrony IP 44, nadaje się do mniej wymagających środowisk zewnętrznych.

Wszystkie głośniki P10 są przeznaczone do stosowania w dźwiękowych systemach ostrzegawczych i posiadają certyfikat EN 54-24:2008 (do użytku zewnętrznego typu B). Wszystkie głośniki SI Series dostępne są w ponad 40 wersjach kolorystycznych.

 

[img:2]

[img:3]

 

HK Audio LINEAR 9

Nowa seria LINEAR 9 to odpowiedź HK Audio na dzisiejsze wymagania rynku profesjonalnych aplikacjach dźwiękowych i kompleksowe rozwiązanie, które wyznacza nowe standardy, jeśli chodzi o maksymalny poziom ciśnienia akustycznego, zasięg i skalowalność. Zestawy głośnikowe LINEAR 9 wyposażone są w najnowszą technologię DSP i wyjście DSP-Out - które umożliwia bezproblemową integrację głośników bez DSP z systemem - a także solidną konstrukcję obudowy.

 

[img:4]

 

Flagowym modelem nowej rodziny LINEAR 9 jest 210 LTA zapewniający precyzyjną dyspersję dźwięku 60° x 25° powyżej 1,35 kHz, z obracanym o 90° hornem. Wyposażone w ten sam kontroler DSP, co 210 LTA, modele LINEAR 9 110 XA i 112 XA są kompaktowymi, wielofunkcyjnymi głośnikami zaprojektowanymi, aby odpowiadać na codziennie zmieniające się wymagania profesjonalnych firm nagłośnieniowych: moga pracować jako niskoprofilowe monitory sceniczne, jako małe nagłośnienie FOH na statywie, jako wypełnienie typu "fill" itp.

Rodzinę LINEAR 9 uzupełniają dwa wysokoprofilowe subwoofery, z których każdy zapewnia skuteczną, ale łatwą w użyciu funkcję kardioidalną. 118 Sub A łączy dobrze zdefiniowaną podstawę basową z kompaktowością i przenośnością. Jego większy brat, 118 Sub BA, ma konstrukcję pasmowoprzepustową dla rozszerzonego zakresu basów i wyższego SPL. Oba subwoofery są tak dostrojone, że można ich używać razem bez żadnych problemów.

 

[img:5]

[img:6]
  
więcej: hk-audio.pl
Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne Subwoofery aktywne Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > HK Audio rozwiń listę sklepów

LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości