sE Electronics V7 SWITCH - Mikrofon z pstryczkiem

sE Electronics V7 SWITCH - Mikrofon z pstryczkiem

8 sierpnia 2022, 12:00
autor: Marek Korbecki
Producent: sE Electronics

Mikrofony wokalne produkuje wiele firm. Jedne lepsze, inne gorsze. Ocena w dużej mierze jest kwestią smaku i preferencji brzmieniowych, dlatego – nawet poparta wynikami pomiarów – nigdy nie będzie jednoznaczna. Oczywiście, od wielu lat na rynku funkcjonują modele powszechnie uznawane za „klasyki”, ale nie znaczy to jednak, że są to konstrukcje „jedynie słuszne”. Jednym z producentów, na którego wyroby z pewnością warto zwrócić uwagę, jest sE Electronics i jego nagrodzony TEC Awards model V7.

Prezentacja video mikrofonu sE V7 Switch

 

V7 to seria mikrofonów, póki co obejmująca – nie licząc odmian kolorystycznych – dwa modele bazowe, V7 i V7 X. Pierwszy z nich jest mikrofonem skrojonym pod kątem wokalu, drugi natomiast zaprojektowano z myślą o zastosowaniach w nagłaśnianiu czy nagrywaniu instrumentów. Wiąże się to z pewnym różnicami w budowie kapsuły, które decydują o brzmieniu.

 

[img:3]

 

Mikrofon wokalny V7 to przetwornik z kapsułą DMC7 o charakterystyce hiperkardioidalnej lub, jak kto woli, hipernerkowej. Charakterystyka taka zapewnia duży odstęp od sprzężeń, a także izolację od dźwięków dobiegających spoza osi mikrofonu. Cewkę wykonano z drutu aluminiowego i porusza się ona w szczelinie neodymowego magnesu.

 

[img:4]

 

Sama kapsuła zamontowana jest na opatentowanym zawieszeniu przeciwwstrząsowym, dzięki czemu nie przenoszą się nań zakłócenia mechaniczne z korpusu, zaś jej ochronę stanowi solidne „sitko” wykonane ze stali sprężynowej. Otaczający je pierścień z sześcioma ścięciami zapobiega staczaniu się mikrofonu z pochyłych powierzchni i upadkowi. Pod sitkiem znajduje się zintegrowana osłona przeciwpodmuchowa. Również korpus mikrofonu, wykonany ze stopu cynkowego, zaprojektowany został tak, aby dzielnie znosić trudy pracy na estradzie. V7 przetwarza pasmo częstotliwości 40 Hz – 19 kHz, ma impedancję 300 omów, a jego skuteczność wynosi 2 mV/Pa.

 

[img:2]

 

Dochodzimy wreszcie do meritum. Otóż model V7 doczekał się zmodernizowanej wersji – V7 SWITCH. Pod względem elektroakustycznym i budowy jest to dokładnie taka sama konstrukcja, jak model bazowy, jednak-jak sama nazwa wskazuje-wyposażona została w wyłącznik. „Prztyczek” ten to kontaktron, a dzięki takiemu rozwiązaniu włączanie i wyłączanie mikrofonu odbywa się praktycznie bezgłośnie.

 

[img:1]

 

V7 SWITCH ma długość 184 mm, a średnica główki wynosi 54 mm. Masa całości to 305 gramów. W komplecie z mikrofonem otrzymujemy uchwyt, redukcję gwintu, zapasową osłonę przeciwpodmuchową, pokrowiec zapinany zamkiem błyskawicznym, a także naklejkę z logo sE.

 

[img:5]

 

Zdjęcia ze stoiska s

[img:6]

[img:8]

[img:7]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]
 
Systemy bezprzewodowe Dynamiczne Mikrofony

Gdzie kupić?

sE Electronics sE Electronics www.seelectronics.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > sE Electronics rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Q-SYS ogłasza kolejną ewolucję swojej platformy programowej
Więcej wiadomości