Systemy konferencyjne Yamaha ADECIA w University of Arizona

Systemy konferencyjne Yamaha ADECIA w University of Arizona

1 września 2022, 10:00

Wydziały Systemów i Inżynierii Przemysłowej oraz Inżynierii Górniczej i Geologicznej Uniwersytetu Arizona (UA) w Tuscon niedawno wybrały i zainstalowały mikrofony sufitowe ADECIA firmy Yamaha oraz głośniki liniowe do nagrywania wykładów i realizacji wideokonferencji w dwóch salach wykładowych.

 

Dzięki ADECIA wszyscy po drugiej stronie linii mogą z łatwością słyszeć uczestników spotkania, nawet jeśli się poruszają po pomieszczeniu. Mikrofon wychwytuje wyraźnie ich wypowiedzi, bez zbierania szumu tła z klimatyzatora w pomieszczeniu. Poza tym jest znacznie mniej telefonów do działu IT w sprawie rozwiązywania problemów. Moim zdaniem to sukces.

Zachary Chapman - Starszy administrator systemów w UA

 

[img:3]

 

ADECIA składa się z czterech produktów: kilku rodzajów mikrofonów (macierz sufitowa RM-CG, mikrofon stołowy RM-TT lub bezprzewodowy RM-W), procesor RM-CR, switch PoE i głośniki liniowe z serii VXL. Systemy są zaprojektowane tak, aby natychmiast wykryć wszystkie elementy systemu i zoptymalizować ich konfigurację pod kątem warunków danego pomieszczenia, uwzględniając lokalizację głośników i mikrofonów, pogłos i echo. Konfiguracja pomieszczenia odbywa się za pomocą konfiguratora systemu w czterech krokach, z możliwością wyboru połączeń USB, Bluetooth, Dante i analogowych.

 

[img:1]

 

Każda z dwóch sal wykładowych w UA wymagała tylko jednego mikrofonu sufitowego RM-CG. Sala inżynierii systemów może pomieścić 30-40 osób, a sala wydziału górnictwa do 50 osób. Zespół zainstalował mikrofon sufitowy z przodu każdej klasy, w pobliżu miejsca, w którym zwykle stoi i przemawia wykładowca. Uczniowie zadający pytania z dowolnego miejsca w sali również są wychwytywani przez mikrofon.

 

[img:4]

 

Zobacz także: Nowi członkowie konferencyjnej rodziny ADECIA

[img:2]

 

na świecie Ciekawe instalacje Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa
Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości