Nowości EAW - rozwiązania koncertowe i nagłośnienie instalacyjne [ISE 2023]

Nowości EAW - rozwiązania koncertowe i nagłośnienie instalacyjne [ISE 2023]

7 marca 2023, 13:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: EAW
Dystrybucja: SoundTrade

Rynek nagłośnienia koncertowego i instalacyjnego to dwa odrębne byty, które jednak cały czas się przenikają. Nic więc dziwnego, że wielu producentów systemów nagłośnieniowych ma w swojej ofercie produkty tak dla jednych, jak i dla drugich. Do tego grona należy też amerykańska firma Eastern Acoustic Works, czyli EAW, która na targi ISE przygotowała nowinki dla obu tych branż. Zapraszamy wspólnie z Maciejem Szewczykiem - przedstawicielem Soundtrade (dystrybutorem EAW w Polsce) na wycieczkę po stoisku i zapoznanie się z ciekawymi rozwiązaniami EAW.

EAW z ofertą pro audio & Commercial Audio 

 

Atuty systemu koncertowego EAW KF210

Do zastosowań koncertowych dedykowany jest nowy średnioformatowy dwudrożny system liniowy KF210, zbudowany w oparciu o dwa przetworniki 10" i 3-calowy driver zamontowany w opatentowanym przez EAW Isophasic Waveguide. Oferując maksymalny SPL 141dB, trzypunktowy rigging i ochronę przed warunkami atmosferycznymi KF210 to potęga w małej, wytrzymałej obudowie, zaprojektowana do obsługi szerokiej gamy zastosowań. Pomimo niewielkich rozmiarów, KF210 nie wymaga poświęcania mocy na rzecz rozmiaru. To najnowsze rozwiązanie jest fizycznie i akustycznie zwymiarowane, aby obsłużyć większość wydarzeń, a jednocześnie wymagać jak najmniejszej ilości zasobów do wdrożenia.

 

[img:8]

[img:9]

 

Ważący niespełna 30 kg system jest idealną opcją dla małych ekip działających na średnich i dużych festiwalach plenerowych, imprezach firmowych, w domach modlitwy, centrach sztuk scenicznych lub teatrach. Oferujący 90-stopniową dyspersję w poziomie poradzi sobie z wymagającymi przestrzeniami akustycznymi, dzięki dokładnej kontroli charakterystyki.

 

[img:10]

[img:11]

Innowacyjne sterowanie wiązką w kolumnach EAW AC6 

EAW pokazał na ISE stosunkowo równie "świeży" produkt - dwudrożny, pełnopasmowy głośnik kolumnowy AC6 ADAPTive, oferujący sterowanie wiązką dźwięku. Chociaż nieco mniejszy niż jego poprzednicy, AC6 zawiera równie wiele najnowocześniejszych funkcji, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów AV, którzy oczekują wyjątkowej jakości dźwięku i dyskretnej obudowy. Zarówno KF210, jak i AC6 są wyposażone w cyfrowe przetwarzanie sygnału EAW Focusing i DynO, pozwalające na uzyskanie czystego i dynamicznego dźwięku z doskonałą odpowiedzią impulsową odpowiednio od 18 kHz do 55 Hz i od 20 kHz do 65 Hz.

 

 

Głośniki instalacyjne EAW

Nowością dla branży instalacyjnej jest seria MKC - dwudrożnych, koaksjalnych zestawów głośnikowych wysokiej jakości. Seria składa się z czterech modeli - MKC50, MKC60, MKC80 i MKC120, które w połączeniu z dedykowanymi im nowymi wzmacniaczami UXA4401 i UXA4403, a także wszechstronnymi akcesoriami jawią się jako elastyczne narzędzie pomagające projektantom audio w zapewnieniu wyjątkowego dźwięku w każdym miejscu.

 

[img:1]

[img:2]

 

Modele MKC50 oraz MKC60 wyposażone - odpowiednio - w przetworniki 5.25" i 6.5" oraz jednocalowe tweetry koaksjalne, zapewniają maksymalny SPL na poziomie 121 dB oraz 125 dB. Dyspersja wynosi 110 stopni, umożliwiając pełne pokrycie obsługiwanej powierzchni. Kolejne dwie propozycje, MKC80 oraz MKC120, to konstrukcje oparte na 8" i 12" głośniku, osiągające max. SPL na poziomie 132 dB oraz 135 dB. Wyposażone w tubę w opatentowanej technologii CSA, zawierającą driver z 2-calową (w MKC80) i 2.5-calową (MKC120) cewką, oferują idealne brzmienie, nawet przy bardzo wysokich poziomach głośności.

 

[img:3]

[img:4]

Wzmacniacze instalacyjne i touringowe

Do współpracy z seria MKC przeznaczone są - wspomniane już - nowe wzmacniacze UXA4401 i UXA4403. Pierwszy jest 4-kanałowym wzmacniaczem oferującym 125 W mocy na kanał, drugi - również 4-kanałowy - 4 x 750 W lub 2 x 1.500 W. Wzmacniaczami można sterować i zarządzać z poziomu przeglądarki internetowej. EAW przygotowuje też nowy wzmacniacz do zastosowań touringowych - UXA4416 (4 x 4kW mocy).

 

[img:5]

[img:6]

[img:7]
 
więcej: eaw.com
Wzmacniacze i miksery instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne Głośniki Subwoofery pasywne Subwoofery aktywne Pełnopasmowe pasywne Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > EAW rozwiń listę sklepów

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości