Syntezatory i seria monitorów odsłuchowych - Nowości Behringer

Syntezatory i seria monitorów odsłuchowych - Nowości Behringer

12 czerwca 2023, 14:00
Producent: Behringer
Dystrybucja: SoundTrade

Jedni wolą syntezatory typu parapet, czyli takie w pełni wyposażone, z klawiaturą, inni preferują „składaki” modularne, konfigurowane niczym z klocków, z wykorzystaniem modułów w formacie API 500, inni wreszcie zadowalają się modelami tzw. stołowymi, czy tam biurkowymi, to znaczy konstrukcjami zamkniętymi, jak te pierwsze, ale pozbawionymi klawiatury. No i dobrze, takie mamy czasy, że dla każdego znajdzie się coś fajnego.

Wśród zwolenników tej trzeciej kategorii znaleźć można nabywców syntezatorów spod szyldu Behringera – w jego katalogu pojawiły się w ostatnim czasie cztery takie propozycje: Solina, PRO-800, Edge oraz Toro.

 

[img:1]

O ile nazwy dwóch pierwszych bez większego trudu naprowadzają nas na trop oryginalnych konstrukcji, z których czerpano inspirację, o czym zresztą producent uczciwie informuje, o tyle z dwoma pozostałymi już tak łatwo nie jest.

 

[img:2]

W przypadku syntezatora perkusyjnego Edge nie dostajemy bowiem żadnej wskazówki co do ewentualnego wzorca. Można więc domniemywać, że jest to autorski projekt Behringera.

 

[img:3]

Z kolei Toro, synth basowy w formacie Eurorack, pod względem układów odpowiedzialnych za generowanie brzmień stanowi wierne odwzorowanie modelu Taurus I. Jako się rzekło – dla każdego coś fajnego.

 

[img:4]

Opisane wyżej syntezatory same z siebie dźwięku nie wydają. Trzeba podłączyć je do jakiegoś sprzętu, który zaśpiewa dla nas w ich imieniu. Może to być wzmacniacz słuchawkowy, zestaw nagłośnieniowy czy jakieś combo, a pewnie i z amplitunerem marki Radmor dałoby się je jakoś ożenić. Ale po co kombinować, jak koń pod górkę, skoro Behringer i tu wychodzi nam ze swoją ofertą naprzeciw? Mam tu na myśli nowe, aktywne monitory z serii TRUTH (ang. prawda).

 

[img:5]

 

Przez producenta określone zostały jako referencyjne, ultra-liniowe, a nawet audiofilskie. No, tu aż tak bardzo bym się jednak nie rozpędzał. Moim zdaniem, nazywanie jakiegokolwiek sprzętu - zwłaszcza o takich gabarytach - „audiofilskim” to dość śliski temat. Szczególnie że mamy do czynienia z całkiem niewielkimi monitorami, które według Behringera sprawdzą się nie tylko w pracy w studiu nagraniowym, ale i przy obróbce multimediów, a nawet w zastosowaniach gamingowych. Niemniej do pracy z naszymi syntezatorami na pewno się przydadzą, jakkolwiek bez subwoofera raczej – a w przypadku syntezatorów basowego i perkusyjnego na pewno - się nie obejdzie. Bass reflex wychodzący za plecy monitorów to za mało.

Potencjalny nabywca staje przed wyborem spośród czterech modeli – dwóch z wooferem 3,5-calowym i dwóch z 4,5-calowym. W każdej z tych dwójek jeden model, z przyrostkiem BT w nazwie, wyposażony jest w interfejs Bluetooth.

 

Syntezatory

Gdzie kupić?

Behringer Behringer www.behringer.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Behringer rozwiń listę sklepów

Studio

Kolejna prestiżowa marka w portfolio Audio Plus: SCHOEPS
Więcej wiadomości