Laserem, ale nie po oczach - Kvant Lasers na PL&S 2023

Laserem, ale nie po oczach - Kvant Lasers na PL&S 2023

19 czerwca 2023, 11:00
autor: Marek Korbecki
Producent: KVANT
Dystrybucja: Mediam Sp. z o.o.

Był taki czas – daję słowo! - kiedy lasery pojawiały się głównie w literaturze fantastyczno-naukowej, zazwyczaj jako środek niszczący wojskowe obiekty i pojazdy wroga (często z kosmosu). Przypisywano im tam nadprzyrodzone wręcz możliwości, ale żadnemu z autorów nie przyszło wówczas do głowy, że urządzenia te nie tylko znajdą swoje miejsce w przemyśle rozrywkowym, ale i staną się standardowym, a nawet nieodzownym elementem scenografii podczas największych imprez estradowych, tak jak ma to miejsce w czasach obecnych.

 

 

Kvant Lasers Clubmax 40 FB4

Jednym z producentów tego rodzaju systemów laserowych, które można spotkać w wielu miejscach świata, jest firma mająca siedzibę u naszego sąsiada, na Słowacji, czyli Kvant Lasers. Swoje nowe produkty zawiozła ona m.in. do Frankfurtu nad Menem, na targi Prolight & Sound. Pierwszy z eksponowanych tam modeli, 40 FB4, należy do rodziny Clubmax.

 

[img:1]

[img:2]

 

Jest to urządzenie przeznaczone do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Cechuje się mocą minimalną o wartości trzech, a maksymalną czterdziestu watów. W przypadku lasera to całkiem dużo. Taka moc sprawia, że można go wykorzystać zarówno do generowania typowych wiązek laserowych, efektów, jak i mappingu w dużej skali. 40 FB4 generuje pełną paletę kolorów RGB, cechując się przy tym bardzo wysoką precyzją odwzorowania barw, zaś wiązka światła modelowana jest przy użyciu zmotoryzowanych filtrów dichroicznych. Zmyślne rozwiązanie podłączania filtrów efektowych na wylocie lasera daje możliwość uzyskiwania dodatkowych efektów wizualnych.

 

[img:3]

 

Kvant Lasers Epic 100 & Epic 270

Jakkolwiek 40 watów w przypadku lasera to sporo, nie znaczy, że w ofercie firmy Kvant Lasers nie ma urządzeń mocniejszych. Są, a jakże! Na przykład drugie spośród eksponowanych na PL&S, czyli laserowy scanner Epic 100, o mocy 100 watów. Podobnie jak jego bracia z rodziny Epic, jest w pełni przystosowany do pracy w stałych instalacjach zewnętrznych, co potwierdza klasa odporności IP65, i umożliwia uzyskiwanie efektów atmosferycznych, abstrakcyjnych, a także graficznych, w pełnej palecie kolorów. Najmocniejszym w tej familii jest model Epic 270, cechujący się mocą – tak, zgadliście! - 270 watów.

 

[img:8]

[img:4]

 

Kvant Lasers Atom 58

Trzecia nowość Kvant Lasers to projektor laserowy Atom 58, będący rozwinięciem prezentowanego wcześniej modelu 42. Linia ta stanowi technologiczny pomost pomiędzy rodziną Clubmax i flagową serią Spectrum. Układ generowania wiązki laserowej bazuje na systemie diodowym. Obudowa Atoma wykonana została z piany aluminiowej, dzięki czemu urządzenie jest stosunkowo lekkie (31 kilogramów), a dodatkowo pokryto ją powłoką uniemożliwiającą powstawanie zadrapań.

 

[img:5]

[img:6]

 

Kvant Lasers Logolas

I wreszcie czwarta konstrukcja prezentowana na wystawie Kvant Lasers to Logolas, czyli wyświetlacz laserowy, zdolny do wyświetlania napisów, rozmaitych logo, reklam, oznaczeń itd., a także oświetlania architektury, czemu sprzyja system mocowania dodatkowych filtrów, jak w serii Clubmax. W związku z powyższym, jest urządzeniem cechującym się szczelnością klasy IP65.

 

[img:7]

 

Sterowanie opisanymi laserami może się odbywać – w zależności od modelu – z użyciem protokołów ArtNet, DMX, ETH czy ILDA, a na nabywców czeka bezpłatne oprogramowanie Pangolin QuickShow do przygotowania pokazów, które można pobrać z serwisu internetowego. Wszystkie modele dostarczane są wraz z podstawowym okablowaniem, kluczykami zabezpieczającymi, zewnętrznym wyłącznikiem bezpieczeństwa, a także instrukcją obsługi na pendrivie.

 

Lasery Efekty / Lasery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Mediam Sp. z o.o.

tel.: +48 12 269 29 74
Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 16:00

adres:
ul. Królowej Jadwigi 104 30-209 Kraków
Mediam Sp. z o.o.

Sklepy muzyczne > KVANT rozwiń listę sklepów

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości