Cory Wong dla INFOMUSIUC.PL - podsumowanie Jazz Around Festiwal 2023

Cory Wong dla INFOMUSIUC.PL - podsumowanie Jazz Around Festiwal 2023

7 sierpnia 2023, 17:00
autor: Daniel Zimerman

Międzynarodowe święto jazzu, groove, funku i west coast music - Jazz Around Festival 2023 dobiegło końca. Na 4 scenach w MCK i NOSPR w Katowicach zagrało 21 zespołów, w tym Cory Wong, Incognito, Benjamin Clementine, Stephen Day, Ole Børud, Marek Napiórkowski, Monika Borzym, Kuba Badach z MaBaSo, Dorota Miśkiewicz i wielu, wielu innych.  

Mieliśmy wielką przyjemność porozmawiać z niektórymi artystami i przygotowaliśmy dla Was specjalne wywiady wraz z akcentami muzycznymi tegoż festiwalu. Filmy są przetłumaczone (z napisami) i zachęcamy Was do udostępniania ich na swoich kanałach społecznościowych. Padło wiele mądrych słów, które warto, żeby dotarły do szerokiego grona muzyków, gitarzystów, producentów muzycznych. 

Spis treści wywiadów:

Cory Wong dla INFOMUSIC.PL 

 

Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest częścią m.in. popularnej, funkowej grupy Vulfpeck oraz współpracował m.in. z Dave Koz, Ditry Loops, a w wywiadzie dowiedzieliśmy się, że są szanse na wspólny projekt z Nile Rodgers'em.

Ole Børud - wywiad

 

Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował też z Oslo Gospel Choir. Jego debiutancki album wydał w 2008 o nazwie Shakin’ the Ground. Zachęcamy do prześledzenia bibliografii muzycznej artysty. Dla fanów m.in. grupy Steely Dan będzie to bardzo ciekawe odkrycie muzyczne.

Marek Napiórkowski

 

 

String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą, sekcję rytmiczną oraz orkiestrę Aukso. Album ukazał się w listopadzie 2022 roku. Podczas Jazz Around Festival gitarzysta wystąpi z kwintetem smyczkowym jako Oktet String Theory. W niepowtarzalny nastrój wprowadzi Tertia May, songwriterka i wokalistka soulowa z południowego Londynu. W 2018 roku wydała debiutancką epkę Kind of Purple. Obecność artystki na scenie muzycznej umacnia się z dnia na dzień, a występy dla Boiler Room i Keep Hush zwróciły uwagę nowej, zróżnicowanej publiczności.

Stephen Day

 

Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day wydał cztery płyty, w tym ostatnią The Shapes I’m In w 2021 roku.

 

Organizator festiwalu: Good Taste Production

więcej: jazzaround.pl
Pickupy Efekty Wzmacniacze Gitarzyści Elektryczne Gitary
Yamaha DM7 - Co ta konsoleta może?
Więcej wiadomości