Tascam aktualizuje firmware mikserów Sonicview 16 i 24

Tascam aktualizuje firmware mikserów Sonicview 16 i 24

1 września 2023, 08:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Tascam
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Tascam to japońska firma, która już dekady temu dała się poznać jako producent zmyślnych urządzeń do rejestracji dźwięku. W jej portfolio znajdziemy różnego rodzaju rejestratory, magnetofony, ale i cyfrowe miksery. Wśród nich wskazać można dwa modele z serii Sonicview16 oraz 24.

 

[img:1]

 

Liczby w nazwach informują nas o tym, ile przedwzmacniaczy mikrofonowych Class 1 HDIA dany model ma na swoim pokładzie. Co do łącznej liczby obsługiwanych kanałów wejściowych, to jest ona taka sama w obu przypadkach i wynosi 44, z czego 40 to wloty monofoniczne, a pozostałe 4 to dwie pary stereo. Po stronie wyjść miksery oferują 22 szyny i szynę główną LR. Miks można nagrywać przy użyciu wbudowanego rejestratora SD/USB.

 

[img:5]

 

Jednakowoż nie o samych mikserach będzie tu mowa, a o najnowszym uaktualnieniu ich oprogramowania układowego, czyli tzw. firmware, oznaczonym numerem 1.4.1.

W ramach tegoż uaktualnienia wprowadzono szereg ulepszeń w zakresie obsługi, m.in. możliwość przypisywania korektora graficznego dla miksów i szyny master do tłumików kanałowych, co znacznie ułatwia sterowanie nim. Z kolei nowo dodane opcje routingu umożliwiają swobodne krosowanie wejść i wyjść, a także implementowanie insertów.

 

[img:2]

 

Innym usprawnieniem jest wprowadzenie możliwości sterowania szeregiem funkcji za pomocą programowanych przycisków, footswitcha lub wejścia GPIO. Wśród nich wyliczyć można włączanie i wyłączanie trybu solo (PFL/AFL), sterowanie pracą rejestratora i odtwarzacza, aktywowanie i dezaktywacja poszczególnych modułów czy wyciszanie kanałów. Ponadto zaimplementowano funkcję pozwalającą na przełączanie paneli Monitor/Solo na ekranie Monitor Setup, a także w oknach Information, Send Overview i Snapshot.

Wspomnieć należy też o nowej opcji taktowania, która umożliwia użycie sygnału wejściowego z zainstalowanej karty rozszerzeń AES/EBU (IF-AE16) jako zegara referencyjnego. Z kolei funkcja System Reset pozwala na przywrócenie ustawień fabrycznych. Producent informuje, że uaktualnienie wprowadza też szereg poprawek błędów i ulepszeń w kwestii stabilności działania.

 

[img:3]

 

Wraz z nowym firmwarem dla mikserów Sonicview udostępniono aktualizację v1.4.0 dla aplikacji Sonicview Control. Dzięki niej aplikacja może zdalnie sterować nowo wprowadzonymi funkcjami konsolet. Aktualizacji oprogramowania, w wersji v1.11, doczekała się także karta do nagrywania wielościeżkowego IF-MTR32.

Wszystkie pliki można pobrać z witryny producenta.

 

 
więcej: www.tascam.eu
Cyfrowe Miksery

Gdzie kupić?

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Tascam rozwiń listę sklepów

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości