Bezprzewodowy RØDE Wireless PRO – niepozorny, ale pozory mogą mylić!

Bezprzewodowy RØDE Wireless PRO – niepozorny, ale pozory mogą mylić!

6 września 2023, 13:00
autor: Marek Korbecki
Producent: RODE
Dystrybucja: Audiostacja

Miniaturowe mikrofony bezprzewodowe znajdują zastosowanie w rozmaitych sytuacjach – na scenie, w filmie i w telewizji – i nie zawsze mają formę mikrofonów nagłownych. Mogą mieć taką, jak np. nowa konstrukcja firmy RØDE, czyli Wireless PRO, wywodząca się z udanego modelu Wireless GO. Właściwie nie powinienem używać tu słowa „mikrofon”, albowiem w istocie jest to kompletny, dwukanałowy system bezprzewodowy. 

 

Cały pakiet składa się z dwóch nadajników z pokładowymi kapsułami, jednego wspólnego odbiornika, a także dwóch mikrofonów krawatowych RØDE  Lavallier II z „futrzakami”, czyli osłonami przeciwwietrznymi, podłączanych do portu mikrofonowego z zabezpieczeniem przed wyciągnięciem przewodu z gniazda.

[img:1]

System działa w paśmie 2,4 GHz, zapewniając cyfrową transmisję ze 128-bitowym szyfrowaniem, zaś zasięg komunikacji sięga – jak twierdzi producent - nawet 260 metrów. Trzeba przyznać, że to całkiem, a nawet więcej niż całkiem, sporo, jak na takie maleństwo.

Odbiornik doskonale sprawdzi się we współpracy z różnego rodzaju kamerami i urządzeniami, do których można wprowadzić sygnał audio. Odsłuch odbieranych sygnałów umożliwia natomiast wyjście słuchawkowe z regulacją głośności. Oprócz tego transmitowane sygnały mogą być rejestrowane lokalnie przez nadajniki systemowe, z zapisem kodu czasowego, co może okazać się przydatne na etapie postprodukcji realizowanych materiałów. Zapis dokonywany jest w 32-bitowym trybie zmiennoprzecinkowym, z poziomem obniżonym o 10 dB, w pokładowej pamięci o pojemności 32 gigabajtów. Wbudowane kapsuły przetwarzają dźwięki w pełnym paśmie akustycznym i radzą sobie z SPL maksymalnie do 123,5 dB.

[img:4]

Interesującym pomysłem konstruktorów z RØDE jest to, iż etui, w którym zamykamy nadajniki wraz z odbiornikiem, jest jednocześnie… ich ładowarką, z której czerpią one energię – przy pełnym naładowaniu baterie pozwalają na pracę przez 7 godzin - po umieszczeniu wewnątrz. Tej samej ładowarki można użyć także do zgrania zapisanego materiału dźwiękowego do komputera.

[img:3]

Systemem można zarządzać przy wykorzystaniu dedykowanej aplikacji RØDE Central, dostępnej zarówno dla platform komputerowych, jak i urządzeń mobilnych. Co więcej, istnieje możliwość dokupienia specjalnego uchwytu, w którym montuje się nadajnik, a po nałożeniu nań osłony przeciwpodmuchowej nie różni się on znacząco do typowego mikrofonu reporterskiego.

[img:5]

Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z bardzo przemyślanym produktem, który może nam zaoferować znacznie więcej, niż na pierwszy rzut oka moglibyśmy się spodziewać.

[img:7]

Rejestracja mobilna System nakamerowy Systemy bezprzewodowe Reporterskie Podcast i home office Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > RODE rozwiń listę sklepów

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości