Głowice oświetleniowe Cameo na Festiwalu NATURE ONE 2023

Głowice oświetleniowe Cameo na Festiwalu NATURE ONE 2023

11 października 2023, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

NATURE ONE, czyli "Where We Belong" - miejsce, gdzie elektroniczna muzyka taneczna łączy się z niemiecką precyzją technologii oświetleniowej. Tegoroczny festiwal w Hunsrück, Niemczech, był jednym z największych tego typu wydarzeń na świeżym powietrzu w Europie, przyciągając 65 000 miłośników muzyki przez trzy dni pełne bitów, leadów i dropów, podczas których wystąpiło 350 wykonawców, w tym Alle Farben, Moguai, Paul van Dyk, Sven Väth i wielu innych.

Cameo, należący do Adam Hall Group, stanął przed kolejnym wyzwaniem podczas tego festiwalu. Z ponad 450 reflektorami na różnych scenach, Cameo były kluczem do zapewnienia niezapomnianych wrażeń wizualnych. 

 

 

Scena główna pod gołym niebem

 

Projekty sceniczne NATURE ONE zawsze różniły się od innych festiwali. Podczas gdy scenografia na większości festiwali ogranicza się do samej sceny, my od lat pracujemy nad konfiguracjami podłogowymi, w których oświetlenie i elementy wideo znajdują się nad głowami ludzi, dzięki czemu publiczność czuje się bardziej jak w klubie.

Marek Papke - Gerdon Design

 

[img:5]

 

Jeśli chodzi o projekt oświetlenia, Marek Papke i jego zespół muszą również odejść od znanego myślenia koncertowego:

 

W sobotę aktorzy grają przez ponad 14 godzin. Aby móc zaoferować widzom zróżnicowane wrażenia, potrzebujemy niezwykle wszechstronnej konfiguracji, która idealnie sprawdzi się również przy złej pogodzie.

Marek Papke - Gerdon Design

 

[img:6]

 

Dzięki hybrydowej koncepcji beam, spot i wash, Cameo OTOS H5 o stopniu ochrony IP65 idealnie pasował do profilu wymagań:

 

OTOS H5 to nasz główny reflektor na głównej scenie, za pomocą którego osiągamy wszystkie efekty spot i beam. Wydajność jest fantastyczna. Ponadto przez ostatnie kilka dni padał deszcz, a OTOS działa bez żadnych problemów". Oprócz około 150 reflektorów OTOS H5, Gerdon Design polegał również na ruchomej głowicy OTOS B5 IP65, która wystrzeliwała potężne, tnące wiązki o kącie 1° przechodzące przez piramidę.

Marek Papke - Gerdon Design

 

[img:2]

 

Reflektory Cameo na główną scenę zostały dostarczone przez dostawcę usług technicznych schoko pro oraz przez NicLen w ramach wynajmu.


Century Circus

Zaledwie kilka kroków od głównej sceny znajduje się Century Circus - gigantyczny 10-masztowy namiot o powierzchni 5000m2. W "Domu Techno" Benedikt "Bemo" Moser trzyma fadery w swoich rękach.

 

W Century Circus jest tylko kilka elementów dekoracyjnych, dlatego projekt oświetlenia również nie może być zbyt zabawny. Pracujemy tutaj więcej z technologią, aby móc dobrze przenieść ścisłe linie techno.

Benedikt "Bemo" Moser - Projektant oświetlenia

 

[img:1]

 

Po tym, jak doświadczony projektant oświetlenia stworzył z wyprzedzeniem kilka koncepcji wizualizacji Cyrku Stulecia, wspólnie z dostawcami usług technicznych BSS events i Actionlight Veranstaltungstechnik podjęto decyzję o konfiguracji z wieloma możliwościami wariacji na długie wieczory i noce.

 

[img:4]

 

Ponieważ sprawdzona kombinacja Moser, BSS i Actionlight miała już dobre doświadczenia z reflektorami Cameo w NATURE ONE w przeszłości, zespół ponownie polegał na marce oświetleniowej Adam Hall Group w 2023 roku:

 

W dachu znajduje się 120 ruchomych głowic AZOR B1 LED Beam Moving Heads, za pomocą których śledzę głównie proste linie, aby wydobyć głębię w namiocie. Na drugim poziomie znajduje się również 60 ruchomych głowic AZOR S2 Spot, którymi mogę objąć całą szerokość namiotu dzięki dużemu zoomowi.

Benedikt "Bemo" Moser - Projektant oświetlenia

 

Modele AZOR są uzupełniane przez ZENIT W600 i ZENIT W600 SMD LED Outdoor Wash Lights dla potężnych efektów stroboskopowych.

 

[img:3]

 

Produkty Cameo użyte podczas NATURE ONE 2023:

 
  • 156 x Cameo OTOS H5 IP65 Beam Spot Wash Hybrydowa głowica ruchoma
  • 18 x ruchoma głowica Cameo OTOS B5 IP65 Beam
  • 120 x ruchoma głowica Cameo AZOR B1 Beam
  • 60 x Cameo AZOR S2 Spot Moving Head
  • 30 x Cameo ZENIT W600 Outdoor LED Wash Light
  • 20 x Cameo ZENIT W600 SMD Outdoor LED Wash Light
  • 60 x listwa LED Cameo TRIBAR 400 IR TRI

 

beam Reflektory wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Praca szuka człowieka - Specjalista ds. sprzedaży w Adam Hall
Więcej wiadomości