Systemy głośnikowe LD Systems uświetniły imprezę VANS w Seulu

Systemy głośnikowe LD Systems uświetniły imprezę VANS w Seulu

28 grudnia 2023, 10:00
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

VANS to skating, subkultury i Kalifornia. Niewiele innych marek obuwniczych zdołało utrzymać swoją "uliczną wiarygodność". Specjalne wydarzenia z cyklu "House of VANS" regularnie przyczyniają się do sukcesu tego amerykańskiego producenta.

Oprócz stałych lokalizacji, takich jak Chicago czy Londyn, kilkudniowe wydarzenia pop-up przyciągają ogromną liczbę odwiedzających na całym świecie. W Seulu VANS niedawno przekształcił nieużywaną stację metra w miejskie miejsce spotkań, w tym targ, imprezy skate'owe i koncert DJ-ów. Specjaliści audio z Sonic Value polegali na rozległej konfiguracji LD Systems składającej się m.in. z MAILA, CURV 500MAUI P900, aby uzyskać wymagane wzmocnienie dźwięku na stacji metra.

 

[img:1]

 

Lokalizacja była prawdziwym wyzwaniem. Kamienne powierzchnie prawie wszędzie, wiele filarów, rurowy kształt i niskie sufity. Ze względu na niemal nieograniczone odbicia od twardych powierzchni, od samego początku było jasne, że nie możemy grać w pomieszczeniu na wysokich poziomach głośności, ale musieliśmy polegać na sprytnym systemie wielostrefowym, aby osiągnąć wymaganą, spójną dystrybucję dźwięku.

Ethan Yoon - Szef zespołu technicznego w Sonic Value

 

[img:2]

 

Dźwięk przestrzenny z MAILA i CURV 500

Sonic Value wykorzystał podwójną konfigurację naziemną LD Systems MAILA jako główne nagłośnienie podczas koncertów DJ-ów: MAILA L z dwoma wysokowydajnymi subwooferami 2×15" MAILA SUB każdy dla zewnętrznego wzmocnienia dźwięku stereo i MAILA M z 2×2 MAILA SUB jako wewnętrzny system stereo.

 

Naszym celem było stworzenie naturalnego obrazu dźwiękowego w całym pomieszczeniu. Z tego powodu dodaliśmy systemy surround po bokach i z tyłu głównego nagłośnienia.

Ethan Yoon - Szef zespołu technicznego w Sonic Value

 

[img:3]

 

Oprócz kolejnego systemu stereo MAILA S z tyłu, Sonic Value umieścił w sumie dziesięć systemów matrycowych CURV 500, z których każdy składa się z satelity D SAT duplex i adaptera SLA SmartLink po bokach i z tyłu. Dwie dodatkowe, identyczne jednostki CURV 500 zostały użyte jako front fillery przed sceną DJ-ską, aby pokryć pierwsze rzędy publiczności, które nie są w pełni pokryte przez główne systemy MAILA.

 

Dzięki systemom MAILA pokryliśmy przede wszystkim zakres niskich częstotliwości równomiernie w całej lokalizacji. Głośniki CURV 500 zapewniły wsparcie w zakresie średnich i wysokich częstotliwości, a dzięki precyzyjnemu zachowaniu dyspersji zapewniły również wciągający obraz dźwiękowy.

Rezultat przekonał wszystkich. Pomimo wyzwań akustycznych, nie było żadnych martwych punktów ani spadku poziomu lub jakości dźwięku.

Ethan Yoon - Szef zespołu technicznego w Sonic Value

 

[img:4]

 

Szybka personalizacja

Sonic Value jest użytkownikiem MAILA od samego początku i wdrożył już modułowy, wszechstronny inteligentny system liniowy w wielu środowiskach - od sal koncertowych po imprezy plenerowe. Wzmocnienie dźwięku na stacji metra było jednak czymś nowym.

 

Musieliśmy kilkakrotnie dostosowywać kąty satelitów MAILA, aż osiągnęliśmy pożądane pokrycie pomieszczenia. Mechanizm EasySplay po raz kolejny okazał się tu niezwykle przydatny. Prawdopodobnie nie bylibyśmy w stanie sprostać napiętym ramom czasowym przy użyciu konwencjonalnego systemu głośników.

Inho Cheon - Associate Brand Manager w Sonic Value

 

Aplikacja MAILA, która według Inho Cheona umożliwia "intuicyjną konfigurację i bezpośrednie monitorowanie", również pomogła zespołowi osiągnąć ten cel.

 

[img:5]

 

MAUI, DAVE i nie tylko

Oprócz rozbudowanego głównego nagłośnienia, na imprezie VANS w Seulu wykorzystano jeszcze więcej serii głośników LD Systems. Połączenie współosiowych monitorów scenicznych MON 15 A G3 i 15-calowych subwooferów bass reflex STINGER SUB 15 A G3 zapewniło potężny monitoring sceny DJ-skiej. Sąsiedni obszar rynku był nieco spokojniejszy. Największe tłumy przyciągnął sklep VANS, którego wejście było otoczone trzema kolumnami PA MAUI P900 by Porsche Design Studio.

Przed stoiskiem DJ-a w strefie rynkowej, Sonic Value umieścił dwa systemy PA DAVE 18 G4X 2.1 w konfiguracji klastra wolnej od zakłóceń DSP, każdy z dwoma blisko sąsiadującymi satelitami na stojaku T nad 18-calowymi subwooferami. Dwa kolumnowe systemy nagłośnieniowe MAUI 11 G3 służyły jako system monitorowania stoiska DJ-skiego w stylu recepcji - jeden w kolorze czarnym, drugi w białym, wzorowany na kultowej szachownicy najsłynniejszych butów VANS.

 

[img:6]

 

Wykorzystane produkty:

 
  • 1 x LD Systems MAILA L Modular All-Round Intelligent Line Array
  • 1 x LD Systems MAILA M Modular All-Round Intelligent Line Array
  • 1 x LD Systems MAILA S Modułowa, wszechstronna, inteligentna matryca liniowa
  • 12 x LD Systems CURV 500 D SAT duplex satellite
  • 12 x LD Systems CURV 500 SLA adapter SmartLink
  • 3 x LD Systems MAUI P900 kolumna aktywna PA by Porsche Design Studio
  • 2 x LD Systems MAUI 11 G3 kardioidalny kolumnowy system PA
  • 2 x LD Systems DAVE 18 G4X aktywny system 2.1 PA
  • 2 x LD Systems MON 15 A G3 15" aktywny współosiowy monitor sceniczny
  • 4 x LD Systems STINGER SUB 15 A G3 15" subwoofer bass reflex

 

Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Mikrofon do podcastu: Shure - model MV7+
Więcej wiadomości