Behringer D2 Podcast Pro – nowość dla podcasterów

Behringer D2 Podcast Pro – nowość dla podcasterów

1 lutego 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Behringer
Dystrybucja: SoundTrade

Mikrofony z pokładowym interfejsem audio USB są obecne na rynku i cieszą się powodzeniem już od lat. Najczęściej wykorzystują je vlogerzy, podcasterzy, muzycy i właściciele studiów projektowych czy też, ogólnie, tzw. „twórcy treści”. Konstrukcje tego rodzaju znajdziemy w ofercie wielu firm, a jedną z najświeższych propozycji przedstawił – podczas targów NAMM - Behringer.

 

 

D2 Podcast Pro jest przetwornikiem dynamicznym, skonstruowanym – jak sama nazwa wskazuje – z myślą o zastosowaniach wskazanych powyżej. Jego kapsuła o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej, z membraną o średnicy 30 milimetrów, przetwarza częstotliwości w zakresie 50 Hz – 18 kHz, a przechwycony sygnał próbkowany jest do postaci cyfrowej z częstotliwością 96 kHz i w 24-bitowej rozdzielczości. Trzeba przyznać, że to parametry dalece bardziej wyśrubowane, niż można by oczekiwać po produkcie w tej kategorii, co też pozwala założyć, iż D2 Podcast Pro da się z powodzeniem użyć także w typowych scenariuszach nagraniowych.

 

[img:1]

 

Tym bardziej, że mikrofon radzi sobie z wysokimi poziomami SPL, sięgającymi 130 dB, i cechuje się niskim poziomem szumów własnych, a na dodatek oferuje bezpośrednie wyjście XLR, które można wykorzystać w sytuacji, gdy użytkownik jest już posiadaczem zewnętrznego interfejsu audio, którego cechy brzmieniowe bardziej mu w danym przypadku odpowiadają.

Oczywiście D2 wyposażony jest też w standardowe dla tego typu urządzeń elementy – przycisk wyciszania, pokrętło głośności bezpośredniego odsłuchu, z towarzyszącym mu pierścieniem ledowym, sygnalizującym aktywność mikrofonu.

 

[img:3]

 

W zestawie z D2 otrzymujemy statyw biurkowy, pozwalający na swobodne przechylanie przetwornika w przód bądź w tył, statywowy uchwyt przeciwwstrząsowy – aczkolwiek nie jest to typowy „koszyk” - piankowy filtr przeciwpodmuchowy, wysokiej jakości przewód USB oraz redukcję gwintową.

Jeśli więc szukacie niedrogiego – jak to u Behringera – mikrofonu do realizacji podcastów, choć nie tylko, a nawet jako alternatywy dla już posiadanych przetworników, to warto, abyście zainteresowali się D2 Podcast Pro. Raczej nie pożałujecie.


[img:4]

Podcast i home office Mikrofony Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Behringer Behringer www.behringer.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Behringer rozwiń listę sklepów

Mikrofon do podcastu: Shure - model MV7+
Więcej wiadomości