Test: laser Kvant ClubMax 6000 - do klubów i na eventy

4 stycznia 2016 Tagi: test, laser, muzyka klubowa, oświetlenie klubowe, lasershow
Autor testu: krzysztof-parczewski-zdjecie Krzysztof Parczewski
Produkt: KVANT Clubmax 6000
Dostarczył: Mediam Sp. z o.o.

Trzeba przyznać że pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Laser ma doskonałe zabezpieczenie do transportu w postaci MEGA bezpiecznego, wręcz pancernego case’a. Po wyjęciu z opakowania ukazał nam się dość ciężki, jednakże bardzo solidnie wykonany laser.

W pełni metalowa obudowa z masywnym uchwytem do podwieszania, solidnymi motylkami do kontrowania, mający bardzo estetyczne i dopracowane elementy wykończeniowe. Jak na laser tej mocy obudowa jest dość kompaktowa i skonstruowana tak, by mieć jak najmniejsze wymiary. 

Ogólnie trzeba przyznać, że testowany sprzęt wykonany jest bardzo dobrze. Tu należy się wielki plus za trwałą, masywną, solidną i bardzo wytrzymałą obudowę. Jak widać firma Kwant nie uznaje półśrodków. Widać, że dba zarówno o bezpieczeństwo, estetykę jak i precyzję wykonania.

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:10]

 


Co na pokładzie?

Trzeba przyznać, że tylny panel sterujący jest bardzo fajnie rozwiązany, wszystko jest bardzo intuicyjne. Bardzo mądrze rozplanowane ustawienie zarówno IN-OUT ILDA jak i powerconów oraz DMX-a. Na tylnym panelu sterującym znajdziemy szybkie sterowanie manualne w postaci 10 przycisków odpowiadających zarówno za ustawienia wyświetlanych animacj i poszczególnych składowych kolorów RGB. Kolejną innowacją jest szybkie ustawienie Tilt (góra-dół) i Panorama (prawo-lewo) i wiele innych ustawień obrazu między innymi także do płynnego wyregulowania wielkości obrazu, jego pochylenia, regulacja jasności, itp. Dzięki nim, w bardzo szybki i łatwy sposób dostosujemy wielkość projekcji obrazu i jego natężenie do określonej przestrzeni w danym klubie czy dyskotece.

Poręczny, duży i także metalowy przycisk startowy oraz dobrze usytuowana stacyjka z 4 kluczykami bezpieczeństwa, to kolejne atuty tego produktu. Dodatkowo mamy w komplecie wyłącznik bezpieczeństwa, z przewodem 10m oraz kabel sygnałowy ILDA o długości 5m. Nie musimy się więc martwić o dodatkowe akcesoria, które nie zawsze są w komplecie.

Laser posiada też sprytną ruchomą wielofunkcyjną klapkę na froncie urządzenia. Służy zarówno jako zabezpieczenie szybki, ale także można zastosować na jej miejsce szereg akcesoriów takich jak ograniczniki projekcji czy dodatkowe soczewki. Akcesoria te, to kolejne rewelacyjne pomysły firmy Kvant, które w prosty i szybki sposób pozwalają na uzyskanie dodatkowych efektów wizualnych.

[img:5]

[img:6]


Źródło światła

Ten projektor laserowy oparty jest o najnowszą technologię diody laserowej i gwarantuje moc 6000 mW RGB, a jego realna moc ogarnie imprezy masowe do 6000 - 7000 osób. W projektorze została zastosowana nowa dioda w kolorze zielonym, która pozwala na lepszą modulację, a także umożliwia dłuższą niż do tej pory żywotność. 

Jak to wszystko działa?

Laser testowaliśmy na wysokiej klasy oprogramowaniu Pangolin Quick Show. Program pozwala na bardzo szeroką gamę możliwości, zarówno wykorzystania gotowych programów jak i możliwość własnoręcznego programowania od podstaw lub na podstawie edycji istniejących projektów, które można edytować i przekształcać według własnych potrzeb. Po kilkunastominutowym zapoznaniu się z dość rozbudowanym menu, program daje nam bardzo ogromne możliwości. W szybki i łatwy sposób, możemy stworzyć dowolny napis, swoje logo, nadać mu odpowiednią formę, kolor i ruch. Program jest na tyle intuicyjny, że nawet osoba bez doświadczenia, jest w stanie ogarnąć menu i cieszyć się nieskończonymi możliwościami, które nam daje program w połączeniu z laserem.

Test z racji bardzo dużej mocy odbył się na otwartej przestrzeni. Obserwowaliśmy możliwości z około 150m i trzeba uczciwie przyznać, że efekt jest powalający. Będziecie Państwo mogli go zobaczyć na filmie nakręconym z tejże odległości. Wyświetlane ruchome animacje były bardzo dokładne, łagodnie przechodzące i super jasne bez potrzeby użycia efektów dymu czy mgły. Po kilkugodzinnym teście śmiało mogę polecić go firmom jak i osobom, które chcą uzyskać spektakularny efekt zapierający dech piersiach.

Warto dodać, że pomimo ogromnej mocy projektora, jest on wyjątkowo cichy, co potwierdza zastosowanie wysokiej jakości podzespołów. Docenią to wszyscy, którzy będą go używać np. w teatrach czy na targach.

Projektor laserowy KVANT ClubMax 6000 na pewno wyróżnia się wyjątkowo dużą mocą i ogromem możliwości tworzenia różnego rodzaju fal, tuneli, a także posiada opcje tworzenia wszelkiego rodzaju napisów, postaci, zwierząt, figur, które znajdują się w ruchu. Laser jest bardzo szybki i precyzyjny, posiada system skanowania: 40k @ 8° ScannerMAX 506 Compact. Dzięki trzem kolorom, R (RED-czerwony), G (GREEN-zielony), B (BLUE – niebieski) możemy osiągnąć obrazy o niesamowitych barwach powstających z ich mieszania. 

Z ciekawostek powiem, że w urządzeniu została zastosowana hermetyczna oddzielna sekcja optyczna, która jest w 100% odporna na kurz i dlatego można powiedzieć, że jest bezobsługowa. Dodatkowo zastosowano ulepszone odprowadzanie ciepła, co sprawia że laser się nie grzeje, co może wpłynąć negatywnie na jego pracę.

 

Zobacz laser Kvant Clubmax 6000 w akcji:

 

Bezpieczeństwo!

Wypadało by też wspomnieć o bezpieczeństwie, bo przy tak dużej mocy to podstawa! Projektor laserowy posiada certyfikaty bezpieczeństwa i skonstruowany jest przy użyciu europejskich podzespołów najwyższej jakości. Wyprodukowany w Europie. Jest w pełni zgodny z najnowszymi przepisami EN 60825-1 i FDA.

 

Podsumowanie

Ocena końcowa:

Projektory laserowe Kvant to europejska (produkcja wyłącznie w Słowacji) solidność i precyzja wykonania, najnowsza, wyjątkowo zaawansowana technologia, bardzo duża moc, czyste i bardzo żywe kolory, nieskończone możliwości tworzenia, bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Laser dzięki stosunkowo niedużej wadze i gabarytom nadaje się zarówno do stałych instalacji lokalach rozrywkowych jak i do zastosowań przez mobilnych DJ-ów czy zespoły muzyczne, jak i przez firmy eventowe. Sprzęt zdecydowanie nadaje się dla grupy osób, które szukają bardzo wysokiej jakości produktu za niewygórowaną cenę.

Z czystym sumieniem, po przetestowaniu w 100%, można stwierdzić, że projektor laserowy którego moce poszczególnych diod to: R: 1,3W/637nm G: 1,9W/520nm B: 3W/445nm są podane rzetelnie bez naciągania parametrów jak to bywa w wielu laserach "bezfirmowych", tzw. Chińczyków czy też mało znanych marek produkujących lasery. 

Dla niezdecydowanych, serdecznie polecam,

Krzysztof Parczewski Autor: Krzysztof Parczewski

 

 

 

 

 

 

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

ogólna ocena:
Wybitna solidność i precyzja wykonania
Najnowsza, wyjątkowo zaawansowana technologia
Bardzo duża moc
Czyste i bardzo żywe kolory
Nieskończone możliwości tworzenia
Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
Brak wyświetlacza
Brak slotu na kartę SD
Do testów dostarczył:
Mediam Sp. z o.o.
reklama

Najchętniej czytane

więcej

Pozostałe testy

Listwy LED Chauvet Freedom Stick

Listwy LED Chauvet Freedom Stick

Współczesna technologia oświetleniowa daje nam niesamowite narzędzia do realizacji. Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek urządzeń mogących jak najwięcej, mających jednocześnie jak najmniejszy...

Produkt: Freedom Stick
Cena: 2.000 zł
Alicja Reszpondek Realizator światła
Głowica ruchoma Fractal BEAM PRO 60W

Głowica ruchoma Fractal BEAM PRO 60W

Fractal BEAM PRO 60W jest przykładem produktu, który idealnie wstrzelił się w potrzeby klientów. Zarówno wśród mniejszych zespołów, dj, czy w mniejszych klubach i dyskotekach urządzenia tego typu stają się co raz...

Produkt: BEAM PRO 60W
Cena: 800 zł
Bartek Kownacki Realizator światła
Fractal Spider LED 8x10W

Fractal Spider LED 8x10W

Spider LED 8x10W jest jednym z wielu bardzo uniwersalnych urządzeń marki Fractal, która na dobre zadomowiła się na rodzimym rynku i odnosi co raz większe sukcesy. Obudowa urządzenia jest solidna. Dobrze dobrane...

Produkt: Spider LED 8x10W
Cena: 800 zł
Bartek Kownacki Realizator światła
Głowica ruchoma Fractal MINI LED GOBO SPOT 30W

Głowica ruchoma Fractal MINI LED GOBO SPOT 30W

Ocena:

Czy w dobie tanich urządzeń o dużej mocy głowice 30W mają sens? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w podsumowaniu mojego testu. Dzisiaj Fractal Spot 30W...

Produkt: MINI LED GOBO SPOT 30W
Cena: 470 zł
Bartek Kownacki Realizator światła
mikrofon