PIONEER MEP 7000 - kontroler DJ i 2 x odtwarzacz CD / MP3

PIONEER MEP 7000 - kontroler DJ i 2 x odtwarzacz CD / MP3

18 czerwca 2008, 22:36
Producent: Pioneer DJ
MEP-7000 oferuje wszechstronne i elastyczne rozwiązanie wysokiej jakości szczególnym uwzględnieniem cyfrowy muzyki, będąc kompaktową i łatwą w transporcie konstrukcją, zawierającą podstawowe właściwości i funkcje produktów naszych popularnych odtwarzaczy dla DJ-ów serii CDJ.

MEP-7000 umożliwia odtwarzanie plików MP3/AAC zapisanych na różnych rodzajach nośników, wraz z możliwością odtwarzania muzyki z konwencjonalnych źródeł (CD/CD-ROM/DVD-ROM).

System można również skonfigurować do automatycznego odtwarzania i miksowania muzyki przy pomocy list odtwarzania, zapewniając w ten sposób możliwość zaprogramowania systemu do odtwarzania miksów muzycznych pod nieobecność DJ-a.

MEP-7000 i sterownik oprogramowania rozrywkowego SEP-C1 są odpowiedzią na modę laptopów wykorzystywanych przez profesjinalnych DJ-ów.

Innowacje techniczne w ostatnich latach zmieniły sposób organizowania i odtwarzania muzyki przez DJ-ów. Już nie wożą ze sobą wielkich skrzyń i walizek zawierających płyty winylowe czy też CD, a zastąpili to laptopami, pamięcią USB flash oraz przenośnymi dyskami twardymi.

Kluczowymi nowościami w tym rodzaju produktów są 4.3-calowy, kolorowy ekran LCD, który prezentuje w przejrzysty sposób informacje i umożliwia intuicyjny oraz łatwy sposób poruszania się po menu.

MEP-7000 zamienia się w urządzenie Karaoke po włożeniu płyty CD-G, wyświetlając obraz na wyświetlaczu LCD, który również może zostać przekazany na zewnętrzne monitory przez terminal composite video.

SEP-C1 (również dostępne jako osobna jednostka) spełnia funkcję sterownika oprogramowania gdy jednostka działa w połączeniu z kompatybilnym oprogramowaniem typu “DJS”. Umożliwia to zarządzanie i sterowanie odtwarzaniem plików audio zapisanych w podłączonym do tego urządzenia komputerze oferując pełną swobodę i dostęp do funkcji DJ bez konieczności używania klawiatury czy też myszki.

Dynamiczne odtwarzanie cyfrowych nośników oraz sterowanie MIDI przez terminal USB
MEP-7000 zapewnia sterowanie USB z komputerami PC lub Mac. Oprócz odtwarzania muzyki z płyt CD/DVD, MEP-7000 umożliwia wykonawcy odtwarzanie plików MP3 /AAC/WAV/AIFF zapisanych na pamięci przenośnej USB, przenośnych dyskach HDD, płytach CD-R/RW i DVD±R/RW.

Urządzenie również jest kompatybilne przez USB z oprogramowaniem Pioneer DJS oraz aplikacjami komputerowymi Serato Scratch LIVE lub Traktor – bez konieczności używania płyty z kodami czasowymi.

?ączność USB oznacza, że SEP-C1 można wykorzystywać z łatwością jako sterownik MIDI dla kompatybilnych ze standardem MIDI aplikacji komputerowych.

4.3-calowy kolorowy wyświetlacz LCD z obszarem kolrowym OEL zapewnia szybką i sprawną obsługę
4.3-calowy kolorowy wyświetlacz LCD, inteligentne graficzne menu ekranowe (GUI) oraz obrotowy wybierak zapewniają możliwość natychmiastowego wyszukiwania ścieżki w najbardziej nawet rozbudowanych bibliotekach muzycznych. MEP-7000 wykorzystuje pierwszy w branży organiczny wyświetlacz o kolorowym obszarze OEL, zapewniając dobrą widoczność prezentowanych danych nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Tarcza Jog typu Scratch-happy i szeroki zakres efektów
Wysokiej jakości tarcza Jog czuła na dotyk umożliwia sterowanie kilkoma różnymi dźwiękami scratch, które z pewnością poszerzają podstawę grania każdego DJ-a. MEP-7000 zawiera 3 wzory efektów Scratch Jog (SCRATCH, BUBBLE i TRANS) oraz 3 wzory efektów Digital Jog Break (JET, ROLL i WAH), które różnią się w zależności od wyboru użytkownika i sposobu korzystania z tarczy Jog.

Miłośnicy efektów będą urzeczeni 8 wzorami efektów DJS (DELAY, ECHO, AUTO PAN, AUTO TRANCE, AUTO FILTER, FLANGER, REVERB i PITCH SHIFTER), które można zsynchronizować z parametrem BPM (Beat na minutę). Tylko po podłączeniu z DJS przez terminal USB.

Auto Mix dla automatycznego odtwarzania miksu ścieżek z listy odtwarzania.
MEP-7000 wykorzystuje funkcję Auto Mix, która zapewnia automatyczne miksowanie ścieżek zapisanych na liście odtwarzania. Są 4 wzory trybu miksowania (ECHO, ZIP, CUT IN i CROSS FADE) umożliwiając miksowanie muzyki w wybranym stylu podczas automatycznego jej odtwarzania.

Pozostałe funkcje

1. Funkcja biblioteki: wybór ścieżek z różnych kategorii: np. gatunek/wykonawca.
2. Zakres kontroli tempa: wybór maksymalnych 4 zakresów suwaka tempa: ±6 % , ±10 % , ±16 % i WIDE ±100 % (tryb WIDE nie jest dostępny dla plików MP3/AAC/WAV i AIFF.)
3. Przycisk Pitch Bend: precyzyjne dostrajanie prędkości ścieżki przez naciśnięcie przycisku.
4. Płynna pętla: powtarzanie pętli bez zakłóceń. Pętla może zostać skonfigurowana od około 0.013 sekundy, aż po nieskończoność.
5. Hot Loop: powrót do punktu rozpoczęcia pętli podczas odtwarzania pętli. Rozpoczęcie odtwarzania pętli przez naciśnięcie przycisku.
6. Pamięć Cue/Loop: jednostka może zapamiętać punkt CUE/LOOP po naciśnięciu przycisku.
7. Automatyczny licznik BPM (beat na minutę): automatycznie mierzy i cyfrowo wyświetla tempo ścieżki.
8. Terminale cyfrowego wyjścia i wyjścia monitorowego: cyfrowa transmisja dźwięku i wybór ścieżek z dużego monitora zewnętrznego.
9. Dostępna klawiatura: szybki dostęp do ścieżek i możliwość bezpośredniego wprowadzania znaków.
10. Konwersja Legato Link: reprodukcja bogatszego i bardziej naturalnego dźwięku z trybem odtwarzania WIDE o współczynniku próbkowania, 44.1 kHz ? 176.4 kHz.
11. Konstrukcja odporna na wibracje: odporna na wibracje pamięć plus zawieszenie mechanizmu odczytującego Pioneer z komponentów nagłośnienia samochodowego umożliwia eliminację wibracji i niwelowanie wpływu wstrząsów na działanie urządzenia.
12. Możliwość instalacji w stojaku: możliwość montażu w stojaku, co jest przydatne w instalacjach klubowych/studyjnych (zgodne z EIA).
[img:1]
CD / MP3 / HDD playery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Studio Pro

adres:
ul. Wadowicka 12 30-415 Kraków

DSV Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

adres:
ul. Plac Kaszubski 8 81-350 Gdynia

Sklepy muzyczne > Pioneer DJ rozwiń listę sklepów

Studio

Mackie Mainstream - mały, zgrabny interfejs do streamingu
Więcej wiadomości