Targi, targi i po targach - relacja z Audio Show 2012

Targi, targi i po targach - relacja z Audio Show 2012

13 listopada 2012, 10:24

[img:1]

Tradycyjnie w drugi weekend listopada w Warszawie odbyły się targi Audio Show - wystawa sprzętu audio-video oraz kina domowego, która od 15 lat, ze swoimi 3.000 metrów kwadratowych ekspozycji, jest trzecią co do wielkości imprezą tego typu w Europie.

Na targach Audio Show mogliśmy jak co roku zobaczyć i posłuchać tego, co stanowi dorobek najnowszej technologii w zakresie przetwarzania audio. Na wystawie prezentowane były wszystkie elementy wchodzące w  skład domowych systemów audio i video: odtwarzacze CD i DVD, wzmacniacze, kolumny głośnikowe, projektory, telewizory i ekrany plazmowe, gramofony analogowe oraz liczne akcesoria.

Przez dwa dni w luksusowych warszawskich hotelach Bristol, Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski miłośnicy hi-end oraz muzyczni puryści mogli cieszyć swoje uszy tym co najdroższe, najlepsze i często... niedostępne.

W przygotowanych apartamentach i salach konferencyjnych organizatorzy stworzyli warunki podobne do tych, które mamy w  naszych domach. W czasie tegorocznego Audio Show przygotowano także prezentacje sprzętu oraz równolegle odbywające się z nimi liczne seminaria poświęcone tematyce audio-video.

[img:2]


Tradycyjnie w salach hotelu Golden Tulip prezentowano największe systemy audio. Zbierali się tu miłośnicy czystego brzmienia i doskonałych trunków.

[img:3]

Lampa - i to ta naprawdę duża - nadal znajduje zwolenników. Na zdjęciu  (w tle) ręcznie produkowany wzmacniacz KR AUDIO KRONZILLA SXI naszego  południowego sąsiada z Pragi. 

[img:4]

Firma Wilson Audio (USA) jak zwykle zaprezentowała duże zestawy nagłośnieniowe. Na zdjęciu kolumna głośnikowa SASHA.

[img:5]

Z każdym rokiem ubywa stoisk z analogami i płytami CD. Czy to jest ostateczny kierunek rozwoju techniki zapisu dźwięku...?

[img:6]

... bo duża cześć tegorocznych stoisk korzystała z plików nieskompresowanych jako źródła. Na zdjęciu urządzenia firmy MYTEK w towarzystwie komputerów. Czy tak będzie wyglądał wkrótce domowy system audio?

[img:7]

SoundMAGIC - to część firmy Shenzhen SoundMAGIC Technology Development. Stosunkowo młoda firma zyskała popularność tworząc modele słuchawek, które zaskoczyły klientów stosunkiem jakości do ceny.

Po sukcesie pierwszych modeli, SoundMAGIC poszedł za ciosem wypuszczając na rynek swój produkt flagowy -  model PL50. Słuchawki te doskonale odzwierciedlają obecne trendy. Oferują niesamowitą jakość dźwięku za niezwykle rozsądne pieniądze, są obecnie na polskim rynku, najtańszymi słuchawkami z przetwornikiem armaturowym.

[img:8]

Na stoisku firmy MIP doskonałe słuchawki SoundMAGIC oraz urządzenia przenośne MP3 firmy FiiO - bo i tu audiofile coraz częściej oczekują najwyższej jakości brzmienia. FiiO produkuje wzmacniacze przenośne do telefonów i notebooków oraz tradycyjne wzmacniacze słuchawkowe, a także te typu DAC.

[img:9]

Słuchawki SoundMAGIC...

[img:10]

... oraz wysokiej klasy odtwarzacze Astell&Kern od Iriver. Firma ta postawiła sobie za zadanie przekonać dźwiękowych konserwatystów, że najwyższej jakości dźwięk może także pochodzić z pliku MP3. W jej ofercie liczne urządzenia, które bronią tej tezy - niestety nie jest tanio.

[img:11]

PHIATON to nowa na naszym rynku marka ekskluzywnych słuchawek. Na targach Audio Show słuchawki miały swoją oficjalną premierę.

Phiaton to marka z charakterem, która „…ma wywoływać pozytywne emocje a niekiedy i pożądanie”. Produkty marki PHIATON kierowane są do bardzo wymagającego odbiorcy i stanowią topową półkę sprzętu audio.

Obecnie w ofercie dostępne są dwie serie słuchawek Moderna Series oraz Primal Series. Modele dokanałowe, nauszne, wokółuszne, bluetooth oraz z aktywną redukcją szumów - chyba każdy znajdzie tu coś dla siebie. W serii Moderna  wykorzystano włókno węglowe. To co zainteresuje estetów to ciekawy design połączony z kombinacją kolorów.

[img:12]

Firma AudioTech z Warszawy pokazała jak zwykle szeroki asortyment słuchawek Ultrasone oraz nowość: markę EVE, która wyłoniła się niejako z firmy produkującej doskonale znane wszystkim monitory studyjne ADAM AUDIO. Monitory EVE należy polecić głownie tym, który wierzą w to, że nie wszystko zostało jeszcze wymyślone w dziedzinie ich konstruowania. Roland Stenz - założyciel firmy oparł się pokusie powielania utartych rozwiązań i zaproponował coś zupełnie nowego.

[img:13]

Ultrasone - firma, która powstała w 1991 roku od samego początku buduje wizerunek ekskluzywnej i innowacyjnej marki adresowanej do wymagających klientów. Oferta ULTRASONE obejmuje wysokiej klasy domowe i przenośne słuchawki hi-fi z licznymi, nowatorskimi rozwiązaniami oraz doskonałym parametrami technicznymi.

Na zdjęciu część słuchawek serii HFI.

[img:14]

… wśród nich perła: model Edition 10, który tuż po premierze w 2010 roku od razu okrzyknięto bardzo udanym. Na tę opinię zapracowały głównie doskonałym radzeniem sobie z lokalizacją pozornych źródeł dźwięku. Jest to zasługa wykorzystania w konstrukcji słuchawek systemu S-Logic™ Natural Surround Sound, który pomaga bez dodatkowej elektroniki w postaci DSP - tworzyć wrażenie naturalnej przestrzeni.

Na zdjęciu: Słuchawki ULTRASONE Edition 10

[img:15]

Na stoisku KONSBUDAUDIO także gównie słuchawki. Wśród nowości model ATH-ANC9 firmy AUDIO-TECHNICA (na zdjęciu). Wykorzystano w nich 3-stopniowy system regulacji redukcji szumów, zapewniający do 95% redukcji hałasu oraz ciekawą funkcję pamięci odkształcenia wykładzin nauszników. 

[img:16]

… oraz doskonale znane melomanom audiofilski model słuchawek ATHW1000X. Te pięknie wykonane słuchawki, to głównie precyzyjna reprodukcja dźwięku oraz piękna estetyka, na którą składa się głównie ręcznie wykończona obudowa, wykonana z amerykańskiego drewna wiśniowego. ATH-W1000X zawierają 53mm przetworniki oraz zaawansowany system 3D.  Rama ze stopu magnezu ze zintegrowaną przegrodą zapewnia najbardziej luksusowy komfort długotrwałego słuchania. Jak przystało na słuchawki z zamkniętą budową doskonale izolują od dźwięków otoczenia.

[img:17]

Na Audio Show nie brakowało zasłuchanych w muzykę kobiet...

[img:18]
[img:19]

... i gramofonów

[img:20]

Pisaliśmy już o analogach, które stanowią swoiste otwarcie ciągle tworzącej się historii reprodukcji muzyki. Analogów nie brakowało i w tym roku. Tak samo jak doskonale znanych producentów, którzy od wielu lat zajmują się tym segmentem Hi-End.

[img:21]

Wkładki OFTOFON na stoisku firmy MEDIAM. Asortyment tej firmy nie wymaga specjalnej reklamy - to klasyczne i uznane rozwiązanie znajduje zwolenników u muzycznych purystów.

[img:22]

Nie zabrakło też akcentów live. Na stoisku gdzie prezentowano systemy głośnikowe FOCAL można było posłuchać koncertu genialnego polskiego przedstawiciela muzyki elektronicznej - Władysława Komenrdarka.

Na zakończenie kilka rzeczy, które nie często można zobaczyć w sklepach…

[img:23]

… dookólne zestawy głośnikowe Duevel Planets.

Przy konstruowaniu kolumn zrezygnowano z tradycyjnego projektu prostopadłościennych skrzynek z głośnikami instalowanymi fronotowo. Dwa głośniki umieszczono na górnej ściance obudowy, a nad nimi rozpraszające dźwięk kule. Obudowa z portem bass-reflex skierowanym ku podłodze.

[img:24]

Kable - to ta część systemów, która posiada najniższy z możliwych Wife Acceptance Factor. Ceny różne: potrafią kończyć się na powyżej - nastu tysiącach.

[img:25]

Graj-Pudła - 100% polskiej myśli technologicznej. Po latach badań, ponoć są to najlepsze kolumn głośnikowe, których nie słychać. Kreują trójwymiarowy dźwięk całkowicie oderwany od kolumn.

[img:26]

I systemy, które przywołują wizualne skojarzenia z silnikami samolotów odrzutowych. Na zdjęciu bezkompromisowy system VZ1 firmy Pancin.

[img:27]

… oraz głośniki niskotonowe o parametrach przygotowanych do reprodukowania super naturalnego dźwięku tychże silników.

 

fot. + relacja: Lech Spaszewski

 

[img:28]

Oprócz tego na targach Audioshow 2012 swoją światową premierę miały aktywne monitory studyjne autorstwa Arka Szwedy (znanego z APS), który wystartował z nową marką Sveda Audio.

Kilka słów o głośnikach:

  • Głośniki niskotonowe: 2x 18cm w układzie D'Appolito
  • Głośnik wysokotonowy: kopułka 26mm
  • Obudowa zamknięta o wymiarach: 600 x 220 x 500mm
  • 3 wzmacniacze mocy: 3x150W, układ dwudrożny, nachylenia filtrów 24dB/oktawe
  • Pasmo przenoszenia: +/- 3dB - 40Hz - 30Khz


Cena: 9000 zł (za parę)

 

Podstawki głośnikowe i kablowanie (łącznie z kablami sieciowymi) to również produkcja Sveda Audio.

Monitory były prezentowane w towarzystwie przetworników cyfrowo-analogowych Mytek Stereo192-DSD i najnowszego Bricasti M1.

Gdzie kupić?

ULTRASONE ULTRASONE www.ultrasone.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > ULTRASONE rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Audio-Technica Audio-Technica www.audio-technica.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Audio-Technica rozwiń listę sklepów

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości